BMW e61 520d LCI 2007.


Recommended Posts

I ja kad sam ga kupio sve sam to izmenjao + što sam skinuo klapnice i stavio čepove.Što kaže milosabs ta zamena traje max 1h.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vise volim da platim ljude kojima je to posao nego da sam nesto zajebem. Sto se klapni tice, videcemo sta cemo sa njima kada se skine usis. Ako su lose, onda idu napolje a ako su dobre, onda cu saslusati i verovatno prihvatiti predlog servisera.

 

IMG_8916_zpsumic1wsl.jpg

Link to post
Share on other sites

Mani se bre slikanja farova, gde su slike sa felnama novim? :)

Ajde da vidimo kako mu čuče, rekao bi da su brutalne felne!

 

A za održavanje, odavno si ti svima postavio crtu kako se to radi. Svaka čast za auto još jednom! 

 

Kakvi su ti utisci petica vs trojka? Dizelko vs Benzinko?

Link to post
Share on other sites

Bravo čovek, dobar izbor ! Nek ti je sa srećom, karavan je majka.

Nisi pogresio, lep auto, nema dalje !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
On 3/27/2017 at 0:02 PM, smg said:

Mani se bre slikanja farova, gde su slike sa felnama novim? :)

Ajde da vidimo kako mu čuče, rekao bi da su brutalne felne!

 

A za održavanje, odavno si ti svima postavio crtu kako se to radi. Svaka čast za auto još jednom! 

 

Kakvi su ti utisci petica vs trojka? Dizelko vs Benzinko?

Felne stavljam za 10 dana jer mi tada stizu nove gume. One koje sam kupio nisu zadovoljile moje kriterijume pa sam ih vratio. 

Trojku i peticu ne treba porediti jer nisu u istoj klasi. Generalno, sve je na strani serije 5. 

On 3/27/2017 at 9:57 PM, G4MER said:

Bravo čovek, dobar izbor ! Nek ti je sa srećom, karavan je majka.

Nisi pogresio, lep auto, nema dalje !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hvala. 

 

image.jpg

Link to post
Share on other sites

Boja je stvarno retka i sve mi se vise svidja, narocito na ovom lepom suncanom vremenu. Kada ga gledas sa par metara udaljenosti, deluje kao da je crne boje i sto mu se vise priblizavas, dobija obrise nekoliko nijansi perla zelene. Na fotografijama ispod donekle moze da se vidi razlika u nijansama prednjeg dela koji je u hladu i zadnjeg dela na koji pada sunceva svetlost koja se odbija sa prozora obliznje zgrade.

IMG_8858-HDR_Default_zpsbsjcco1n.jpg

IMG_8903_zps97utibwg.jpg

 

Sto se guma tice, one idu ganc nove jer, kao sto rekoh, one polovne koje sam kupio nisu zadovoljile moje kriterijume pa sam ih vratio. Veruj mi da jedva cekam da prodje jos 10 dana i da napokon montiram taj letnji set. Zimske gume koje su sada na autu su nove ali ce ici na oglase jer mi se ne svidjaju a do zime cu da kupim neke kvalitetnije.

 

Zaboravio sam da kazem da sam od Leona kupio i sigurnosne srafove za felne. :) 

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao e36icu karavana u sličnoj boji, tamo se zvala Boston Green ... ali na ovoj e61 je bar na slikama skroz dobra za oko :) uživo kapiram da je još lepša!

Što se guma tiče, ja iskreno ne vidim matematiku u kupovini polovnih ... oduzmi dodaj, izađe na isto u jedinici vremena (polovne platiš malo manje, a kapiram da manje i traju).

Dobro me podseti za šrafove :) Treba to da pojurim ...

Link to post
Share on other sites

Kod boje po VIN-u je Tiefgruen metallic A-43. Gume koje sam kupio su na fotografijama i po prici bile skoro nove. Uzivo nisu bile takve, zato su i vracene. 

 

 

Link to post
Share on other sites

Sledeci vikend idem po gume. Uzimam za mene set 18" i 15" za maminu A klasu. Zovi kada budes mogao. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Kazi mi kakav je za voznju i kakva mu je potrosnja,tata mi se dvoumi izmedju njega i e91 320d, nece 3.0 kao sinovi prejak mu je [emoji23]

 

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Iskreno, voleo bih da ima malo vise snage. Smatram da je ovo donja granica i da bilo koji BMW, bez obzira na klasu, ne sme da ide losije od ovog. 3 litre je prava mera za ovu karoseriju. 

 

Sto se potrosnje tice, meni u proseku trosi oko 7,5 litara na 100km umerene kombinovane voznje.  Na auto putu ga drzim sa ukljucenim tempomatom na 140km/h a na otvorenom od 80-110km/h, zavisi od puta i deonice koju vozim.          

Link to post
Share on other sites

Brutalno su mu legle ove 18ice ... svaka čast! :) 

U principu i ne troši nešto više od moje e46ice, ja sa kombinovanom vožnjom izađem na 6.5 - 7 (zavisi koliko je noga teška). Kada idem samo kuća posao, padne na 6 - 6.2. Grad tu kolje potrošnju kod automatika.

Link to post
Share on other sites

Hvala. Naravno, uzivo izgleda dosta bolje i prilicno sam zadovoljan izborom felni. Gume su jos na testiranju i prvi utisci su pozitivni. 

Link to post
Share on other sites
Evo par fotografija od pre neki dan koje sam napravio telefonom. 

 

 

 

IMAG4301_zps9wpznfsz.jpg

 

IMAG4316_zpsuia3cmgm.jpg

 

IMAG4310_zpsgt5kjc2h.jpg

 

IMAG4311_zpstkraf4ej.jpg

 

Ja lepo kazem, da e61 samo sa lepom felnom i bojom moze da bude estetski itekako prihvatljiv.Bravo

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Hvala. Ostao sam duzan fotografije servisne. :)

 

IMAG4366_zpsu4mwkk0j.jpg

IMAG4368_zpsmlzen9ko.jpg

IMAG4369_zpsmidcpjw2.jpg

 

I zanimljiva cifra kilometraze od pre neki dan. :)

 

IMAG4324_zps7bsqqnxq.jpg

Link to post
Share on other sites