BMW E60 520d 2006.


Recommended Posts

I ja sam se za njih odlucio kao letnju varijantu. Imam dva seta 18 i 19, ali ici ce potpuno identicne felne i dimenzija guma.

Link to post
Share on other sites

Uh prelepo izgleda sa ovim felnama. Inace moje omiljene za E60 :)

I kakva je razlika u voznji izmedju onih 225/50 R17 i ovih 18-ca? Ja se jos dvoumim da li da uzmem letnje gume za ove felne sto imam ili da uzmem 18-ce. najvise zbog trapa ali i udobnosti. Mada, prva 2 meseca sam vozio sa RF gumama pa mi nije bio neudoban nesto posebno iako se tvrdoca guma osetila na nasim putevima.

A sa obicnim gumama i pored sredjenog zadnjeg i prednjeg trapa i amortizera ljulja na vecoj brzini kad ga blago zaplesem volanom, tacno osetim kao da se gume uvijaju. Poceo sam da tripujem da BMW zbog zadnje vuce, i sireg gaza pozadi uz tvrdo vesanje nije za obicne gume. E sad, da li je moguce da se tako uvija jer su gume felericne na gazu (Sredisnji deo je ispupcen ponegde, bacaju na gore na masini...inace Dunlop winter sport) reklamirao sam ih, pa sad kad ih budem menjao za letnje idu na reklamaciju.

Link to post
Share on other sites

Nisam ga vozio na 17, zimske su mi 205/60 R16. Mislim da je minorna razlika preci sa 16 na 17, zbog toga sam skocio odmah na 18, mnooogo je veca razlika u izgledu.

Sto se tice udobnosti, imam osecaj da nista manje nije udobniji nego sa 16.

Neravnine oseca za nijansu vise (mozda nekih 15-20% vise u odnosu na 16), ali ni blizu kao sto mi je osecao E46 sa 17. On mi se mnogo vise otimao i bukvalno je osetio sve i jedan kamencic preko kojeg predjem (fabrika propisala 225/45, te su i bile na autu).

Dovezao sam E60 na 18-kama iz Cacka, i cak mislim da mi je bio na autoputu mnogo stabilniji i upravljiviji nego sa 16-kama. Namerno sam ih montirao sa ciljem da uporedim osecaj kad izadjem na autoput i osecaj kada sam dolazio.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Update u poslednjih 6 meseci, nekim hronoloskim redom:

U mesec dana tri puta me ocesali na parkingu, ali je taj treci put bio poprilicno koban. Majstor je presao igricu :D

th_19466611_10213649279772674_6029987854

Steta sanirana, ofarbani prednji i zadnji branik.

Nakon toga, opet se na meni zalomi kao i na proslom E46 - kvacilo. Na 199.000 poceo zamajac da lupa. Nema pravila, na proslom je otisao na 250.000, a na ovom je delovalo kvacilo kao da moze da se vozi do te kilometraze, medjutim trt...Posle kvacila, auto ispoliran i dubinski opran.

th_IMG_2595_zpsahdoqvpv.jpg

Pa zatamnjen nazad 50%, napred 30%. (nemam slike :D)

I nakon svega, narucen iz Kine 520D znak koji je falio na gepeku, i kostao je citavih 9$.

th_IMG_2306_zpsgpa7jg2a.jpg

Cekam jos da mi stignu LED sijalice za prstenove.

Trenutno 203.000 na satu, za sad se druzimo 20.000km (od januara) i ne pada mi na pamet da se rastajemo. :)

Inace, ergela se prosirila za jos jednog bavarca, E91 je stigao u kucu (voze ga moji roditelji), ali o tome cemo u drugom threadu uskoro.

 

Pozdrav

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...