Recommended Posts

Jbg niste me razumili,posle zamjene je sve ok, nego sam samo naveo da sam se odlučio za kupovinu seta kad je počeo stari da zvecka u vožnji.

 Zamajac je sam bio 400 e ali sam izburgijo 5 jaransko-rodbinskih popusta za ovu cijenu kompleta.

Izvinjenje za zbunjivanje..

Link to post
Share on other sites

Ne kapiram bas o cemu se radi sa cenama kompleta zamajac + set kvacila.

Moguce je da postoji nesto sto ja ne znam pa zato sticem pogresan utisak, ali ljudi pricaju o nekim cenama od preko 75.000 dinara, a vidim da u Nemackoj nov lukov ko0mplet kupujes za 450 EU gde god hoces, a ako bas tragas i ulovis neki popust, onda moze i nesto manje.

Ljudi uglavnom imaju rodjake i prijatelje u Nemackoj koji to mogu da naruce i donesu...

http://www.ebay.de/itm/KUPPLUNGSSATZ-ZWEIMASSEN-SCHWUNGRAD-ORIGINAL-LUK-BMW-X3-E83-AB-01-04-NEU-/161702130224?hash=item25a632b230:g:piQAAOSwpdpVbwr1

Link to post
Share on other sites

cumbajspil................

 

Link to post
Share on other sites

Da li je tvoja preporuka iskljucivo fabricki zamajac? Bojim se da je onda cena paprena...

Link to post
Share on other sites

Ako pricamo o setu ekvivalentnom ovom LUK-ovom sa linka, samo zamajac (BMW-ov) kosta nesto malo preko 1000 eu.

Druga alternativa je SACHS koji je nesto skuplji nego LUK (cena seta kvacila i zamajca je u Nemackoj oko 675 eu), eventualno Valeo (ukoliko radi taj tip zamajca i seta kvacila. To nisam video u ponudi).

Treca alternativa je reparacija zamajca, a misljenja o reparaciji su vrlo podeljena i retko ko je preporucije.

Meni LUK-ov set deluje kao najprihvatljivije resenja, mada ono sto je neko od vas napisao pa obrisao u vezi kvaliteta LUK-ovog seta ( bokibmw ako ne gresim ) zaista dovodi u pitanje kvalitet tih setova i samim tim ispravnost necije odluke da u svoj auto ugradi LUK-ov set.

Link to post
Share on other sites