Kupovina e46 320d pomoc


Recommended Posts

Sta misliite npr o ovom. Vozen je ovde po nasim putevima ima knjizici i neke racune? https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/8798565/bmw-320-320d

Zvao sam coveka kaze da planira da menja za neki golf 4 bez zamajca. 

Kad bi se dog mozda bih i otisao da ga pogledam. Ali ne znam tamo gde bih mogao da nadjem nekog majstora i dijagnostiku

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

6 hours ago, daki_st1 said:

Jel si imao neka dodatna ulaganja u auto od kad si ga kupio? 

Izvini ali tebi covek ne vredi objasnjavati. Lepo smo ti ovde govorili da je dizel tri puta ako ne i vise skuplji za odrzavanje. Receno ti je da benzinac sa plinom trosi manje od dizela a ako je dizelas razjeban trosice manje i bez plina. Imati dobar dizel znaci da je uvek u tip-top stanju. Mislim sve ti je receno i ne znam sta ocekujs dodatno.Znam da hoces ali nemas lovu. Ako nemas bolje ne uzimati nista. Dobar pravi dizelas neces naci ispod 6-7 hiljadarki. U sve ostalo ces dodati jos koju hiljadu. Uostalom, zasto ne odes kod ljudi, majstora koji se bave popravkama i servisiranjem BMW auta. Od njih ces dobiti najbolju informaciju. A bar u Beogradu ih ima. Majstor koji odrzava moj auto mi je doslovce rekao kada sam prodao svog benzinca ( i to kakvog ) da sam pojeo g...., to sam saznao, iako nisam hteo, za ove dve godine koliko ga imam. Platio sam ga 4600€ a u njega sam skrkao preko 3000€.

Kada je slucaj sa mnom takav kakav je, ja ti o tvojoj kupovini ne mogu nista lepo reci. Ja kada sam kupovao mislio sam na osnovu svog iskustva da znam sta kupujem. Ti nemas cak ni to. Cesto je i vrlo cesto ovde na sajtu receno da je dizel za traktore. Ipak nemoj ovde uzimati sve receno zdravo za gotovo, mozda ti se posreci. :D

 

Link to post
Share on other sites

Nisam bas ispratio celu temu zasto striktno juris dizela ali i ja sam imao slicna misljenja kad sam kupovao auto. Bilo je 320D e46 restayling i samo to. Bio sam oduseveljen izgledom auta, cuo sam dosta pozitivnih stvari o ovom motoru a posto se u mojoj porodici samo dizeli voze vec godinama (ne znam zasto ali eto, poslednjih nekoliko automobila su sve dizeli bili) i ja sam hteo samo dizel i dizel. Ali posto je meni ovo bio prvi licno svoj auto nisam imao adekvatnu predstavu sta sve treba da sagledam. Dizel jeste kao povoljniji sto se tice potrosnje ali to je samo ako putujes. Za razliku od benzinca dizel potrosnju na autooutu spusti sa 9 i do 6 litara dok kod benzinca nije tolika razlika a u gradu su priblizni, trosi 2.0 dizel u gradu i do 9L sta god ti pricali. Spram 10-12 litara benzina a opet jeftiniji benzin dodje ti da nije neka velika razlika na godisnjem nivou. A odrzavanje je ogromna stavka (ja taj deo nisam sagledao jer nisam imao predstavu koliko moji roditelji placaju odrzavanje godisnje vec samo koliko goriva ja sipam). Ne kazem da je 2.0 dizel nesto kvarljiv pa je odrzavanje veliko nego ima par tih nekih stvari koje dobrano kostaju i ispadne tu dosta para. Hiljadarka ulozena u dizela nije nista specijalan trosak vec ocekivan, zamajac i set kvacila 500-600 evra, turbina 250-500, dizne, egr, dpf, lanac... I to je to, dodje ti tih par stvari za zamenu i odose lepe pare.

Ja sam prezadovoljan mojim 320d bmw-om, u top stanju je ali ga redovno odrzavam, redovni servisi, sredjujem ove stvari koje sam gore napisao jednu po jednu, udoban, stabilan na putu, lepo se vozi ali iz ove perspektive sledeci auto ce biti neki benzinac obavezno. Nekoliko izlazaka na put godisnje (more + par nekih vikenda) mislim da se na godisnjem nivou vise isplati benzinac od dizela ako uracunas i sve troskove odrzavanja koji ti dodju. Ne razumem samo zasto neki savetuju 3.0 D kad on ima iste stavke odrzavanja (zamajac, turbina, dizne, egr, dpf...) kao i svi dizeli a placas vise od duplo vecu registraciju godisnje.

Sa druge strane, mozda i bolje kupiti neki jeftiniji auto (ne krs neki naravno) pa sam uloziti 1000-1500 evra u ove stvari ali bar znas sta si stavio i sta si uradio i koji majstor ti je radio nego u startu dati hiljadu vise za kao bolji primerak ali nemas pojma ko je radio i koliko je fusario pa ti ne odmah ali za par godina dodje opet sve to na zamenu.

Ja vozim ovaj auto vec malo vise od 2 godine i ovo je moje neko iskustvo a verujem da se nece svi sloziti sa mnom.

Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sto imate tako lose misljenje o dizelu. Npr i kod drugih automobila ima plivajuci, dizne,pumpa pdf i slicno. I cena zamena slicnih je slicna kao kod BMW-a. Kod focusa je set kvacila sa zamajcem oko 500e. Pumpa isto oko 500e. Ne verujem da su svi automobili koji se prodaju u ocajnom stanju i da kod svakog mora da se menja set kvacila i turbina. Razumem ja da je to bmw i da nije vozen kao "ostali" automobili.

Link to post
Share on other sites

Ja cjeli zivot vozim benzince i sad sam uzeo dizela e46 restajling,u gradu je 9 litara njegovih bez problema,skuplji je za odrzavanje to sigurno(znam jer drug ima istog benzinca)!Vozim ovog vec godinu,nisam imo nikakvih problema do sad,redovan servis i to je to!Ja sam iz Bosne,i kod nas su auta jeftinija,ja sam mog platio 3000e,2002 godiste a samim tim su i dijelovi jeftiniji!

Послато са ZTE Blade Q Maxi уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Drugar i clan ovog foruma (Castor) prodaje moju bivsu E46-cu, benzinca, jer je kupio 330d. Auto je u odlicnom stanju, ima pravu kilometrazu, dva seta felni sa skoro novim gumama i dobru dodatnu opremu. Istoriju auta imas na forumu. 

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, dredger said:

Ume i benzinac da krene da jebe, pogotovo ako ima plin. Plin je smrt za motor na duge staze. Jbg, svaki ima svoje cari. Presudno je kako ga je prethodni vlasnik odrzavao.

Ovo prvi put cujem. Pa ja sam imao plinadziju koji je kod mene presao 350 000, prodao ga komsiji koji je vec prevalio sa njim 50 000. Motor nikako nije otvaran niti bilo kakav veci kvar, i dan danas ga vozi, na 5000 danas trosi ispod litra ulja.. O cemu pricas covece, koje duge staze. Da cekamo jos 400 000 u utvrdimo da ga je plin ismrtio.

Za ovog sto je pokrenuo temu i ne zna sta hoce da kupi evo najboljeg primera a i vama ostalima, sumnjicavima.

Lepoto ima jedna stvar, pazi : BMW kockicu benzinca starog 30 godina mozes pronaci za 2000€ u perfektnom stanju, za dizelasa starog  7-10 g. slobodno mozes konstatovati da je vec krsina, bar sto se motora tice. Ukoliko nije taj je vec progutao nekoliko hiljadarki kao sto je progutao moj i to ti je nadalje bure bez dna. Ko ima love to nece kupovati, taj kupuje novog. A taj novi dizel radi kao auto 2-4 god. max. posle tog perioda radi kao TRAKTOR i bilo sta dalje da mu radis on ce raditi kao TRAKTOR. Ovo ti je savet jednog cikice koji je celi zivot vozio BMW od toga 2 kupljena ispod cekica a nagledao se svakakvih. Isao po svetskim sajmovima i skupovima i razmenjivao misljenja sa eminentnim ljudima sa lica mesta. Nadalje ovi sto ce ti savetovati suprotno smatraj da nemaju pojma i verovatno su ( ne tvrdim ) balavurdija koja vozi nekakvu kantu od auta.

Toliko od mene, ziv bio i ti i ostali POZDRAV.

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, daki_st1 said:

Ja ne znam sto imate tako lose misljenje o dizelu. Npr i kod drugih automobila ima plivajuci, dizne,pumpa pdf i slicno. I cena zamena slicnih je slicna kao kod BMW-a. Kod focusa je set kvacila sa zamajcem oko 500e. Pumpa isto oko 500e. Ne verujem da su svi automobili koji se prodaju u ocajnom stanju i da kod svakog mora da se menja set kvacila i turbina. Razumem ja da je to bmw i da nije vozen kao "ostali" automobili.

Pa ja sam rekao koliko sam km prevalio i promenio nekoliko BMW auta. Nikada u zivotu nisam menjao plivajuci niti znam sta je to, ili sam eto imao ludu srecu. Meni je ne smesno nego suludo kada neko kaze da na 200 000 km. ili cak manje mora menjati plivajuci. Pa jel ti znas ko menja plivajuci ? Onaj koji ne zna da vozi. .Pogledaj na Youtube ove sto ostavljaju tragove od guma. Moj dobar prijatelj kaze da mu je njegov sin za jedan dan ( pazi jedan dan ) unistio nove gume. Uskoro ce i plivajuci, mada on ne misli o tome, bar za sada-:D

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, dredger said:

Ume i benzinac da krene da jebe, pogotovo ako ima plin. Plin je smrt za motor na duge staze. Jbg, svaki ima svoje cari. Presudno je kako ga je prethodni vlasnik odrzavao.

Druze ,skoro nisam cuo vecu glupost,pa moja Honda je presla 435000km,a na plinu 230000,auto radi kao sat i na benz i na plin,nikakav problem nemam,gazim 40000km godisnje ,i gazim auto pristojno! Tako da je voznja na plin svakako pouzdana i isplativija od dizela u svakom slucaju

Link to post
Share on other sites

Pa kako ne vidis da si je sahranio sa plinom, presao si pola miliona km :)

 

2 hours ago, Zeljkamp said:

Drugar i clan ovog foruma (Castor) prodaje moju bivsu E46-cu, benzinca, jer je kupio 330d. Auto je u odlicnom stanju, ima pravu kilometrazu, dva seta felni sa skoro novim gumama i dobru dodatnu opremu. Istoriju auta imas na forumu. 


Ja bi pogledao ovaj auto da sam na tvom mestu

Link to post
Share on other sites

Samo vi vozite na plin, ja nemam nista protiv. Po meni je dizel bolji. Sto se mene tice vozite na metan, ubacite pedale ako vam je cef.

Misljenja i iskustva su razlicita, ovde smo da ih izmenjamo.

A cika kliker me kao vozac kojo je presao milion samo sa bembarama malo razocarao sa misljenjem oko plivajuceg zamajca, mislio sam da zna malo vise.

Ali sto bi 325ix rekao, misljenje je kao dupe, svi ga imaju.

 

Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Desmo said:

Pa kako ne vidis da si je sahranio sa plinom, presao si pola miliona km :)

 


Ja bi pogledao ovaj auto da sam na tvom mestu

Taj je jedini na forumu benzinac cetvrtak sto je valjao. 

Link to post
Share on other sites
58 minutes ago, Desmo said:

Pa kako ne vidis da si je sahranio sa plinom, presao si pola miliona km :)

 


Ja bi pogledao ovaj auto da sam na tvom mestu

Pa kad pretera jos toliko ,onda cu da vidim sta dalje :)

Link to post
Share on other sites

Ne slazem se da dizel ne moze ispod 6-7 da valja, moj auto fercera kao sat , a placen je oko 4k. Pre toga sam imao jednu peticu koja je zajebavala i tu je ulozeno novca, a pre toga isto trojku koja je bila kao sat, placena u to vreme 4.5k. Sve su 3.0 dizeli. Sve zavisi od odrzavanja!

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dredger said:

Samo vi vozite na plin, ja nemam nista protiv. Po meni je dizel bolji. Sto se mene tice vozite na metan, ubacite pedale ako vam je cef.

Misljenja i iskustva su razlicita, ovde smo da ih izmenjamo.

A cika kliker me kao vozac kojo je presao milion samo sa bembarama malo razocarao sa misljenjem oko plivajuceg zamajca, mislio sam da zna malo vise.

Ali sto bi 325ix rekao, misljenje je kao dupe, svi ga imaju.

 

Naravno. Tvoje misljenje smo culi i podseca me na tu stvar.xD

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Zeljkamp said:

Drugar i clan ovog foruma (Castor) prodaje moju bivsu E46-cu, benzinca, jer je kupio 330d. Auto je u odlicnom stanju, ima pravu kilometrazu, dva seta felni sa skoro novim gumama i dobru dodatnu opremu. Istoriju auta imas na forumu. 

ffac2568_o.jpeg

Link to post
Share on other sites