E34 vs E36 prednosti i mane


Recommended Posts

Lagano prikupljam novac za novog mezimca,ali odluciti se za pravi nije lako. Nedavno sam postavio slicno pitanje,ali nikada se nisam bavio karakteristikama. Konkretno me zanima limarija,cuo sam da na E36 i nije na nekom zavidnom nivou,i koliko je lako,odnosno tesko doci do delova da na kraju izgledaju kao na ove 2 fotografije,tu pre svega mislim na 34-ku :)

http://motormavens.com/emAlbum/albums/Antonio Alvendia/Events/Wekfest-Weksos-Japantown-San-Francisco-2010/IMG_0181-BMW-E34-525i-San-Francisco-Wekfest-weksos-fatlace-hella-flush-copy.jpg

 

8869377594_6ba79a077b_b.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dajem prednsot E34, ipak je visa klasa i bolja izrada, u to nema sumnje. Ima delova za oba automobila. Mozda malo teze doci do bas originalnog takvog branika ili smoked farova, ali us vakom slucaju ima dosta firmi koje rade afetrmarket varijante solidnog kvaliteta, onda, DIY varijante ali se nadje i original, nekad bagatelnbo nekad nesto skuplje, ali u svakom slcuaju ima. Gledaj u startu da andjes nesto mladju E34, tipa 93.god, bogatije su opremom, restyle su (siroka hauba, siroka maska, retrovizori...), mada nije tesko naci sve to i zameniti na osnovni model. ;) Samo anpred i srecno u trazenju auta.  

Link to post
Share on other sites

Jebes e34 bez sibera da se razumemo :D jeste bez klime bas mana ali jebiga.. e34 sto ti kazu samo m50. 2.0 ide kako ide solidno, 2.5 i vise je vrh :)

Sent from my Asus Zenfone 3

Link to post
Share on other sites

Imao sam oba automobila,E34 525i i E36 320i,ako ne patis od godista auta uzimaj E34 bez razmisljanja,razlika je ogromna u udobnosti i kvalitetu na starni 34-ke,e sad E 36 mozes da nadjes mladji do 1998 a u kupe i compact varijanti mislim i do 2000-te godine da je isao

Link to post
Share on other sites
On 7.2.2017. at 2:24 AM, cokanovic said:

Dajem prednsot E34, ipak je visa klasa i bolja izrada, u to nema sumnje. Ima delova za oba automobila. Mozda malo teze doci do bas originalnog takvog branika ili smoked farova, ali us vakom slucaju ima dosta firmi koje rade afetrmarket varijante solidnog kvaliteta, onda, DIY varijante ali se nadje i original, nekad bagatelnbo nekad nesto skuplje, ali u svakom slcuaju ima. Gledaj u startu da andjes nesto mladju E34, tipa 93.god, bogatije su opremom, restyle su (siroka hauba, siroka maska, retrovizori...), mada nije tesko naci sve to i zameniti na osnovni model. ;) Samo anpred i srecno u trazenju auta.  

Prvenstveno zelim da Vam se zahvalim na konkretnom odgovoru i savetu sta da gledam :) Pratim vec neko vreme oglase,mada ne vidim da se neki 525I cesto pojavljuje,uglavnom su to TDS varijante koje me ne zanimaju,takodje gledam da paket opreme bude fabricka,sto je slozicete se takodje jako tesko. I sam sam razmisljao o nekoj 1993,ne znam zasto,ali ta godina mi se onako vrzma po glavi. Do sada nisam nasao neku sa el. podizacima pozadi..

Link to post
Share on other sites
On 8.2.2017. at 0:15 AM, Djoksa530i said:

Samo da nadjes sto manji les. Ako su oba auta u istom stanju, uvek bih birao e34 pod uslovom da je M50.

 

Iskreno lomim se dugo vremena izmedju ta dva modela, Ako je makar priblizno kao M20,onda :) Gledam sta je najbolje uzeti za sredjivanje,a da ne proguta gomilu novca,jer kao sto rekoh i ako mi se E36 dopada,cuo sam da je jako losa limarija,ne znam koliko se isplati ulagati..

Link to post
Share on other sites
On 8.2.2017. at 1:22 AM, cokanovic said:

Da, M50 motor neka ti bude bitna stavka u trazenju. Bilo E34, bio E36. Za E34 je idealna kubikaza 2,5, po mom misljenju, a za E36 2.0. Mada, i sa 2.0 motorima jako lepo ide i E34. ;)

 

2.5 je idealan,ne bih isao ispod,to onda kravi uzitak.. :)

Link to post
Share on other sites
On 8.2.2017. at 8:13 AM, FILIP-M3 said:

Jebes e34 bez sibera da se razumemo :D jeste bez klime bas mana ali jebiga.. e34 sto ti kazu samo m50. 2.0 ide kako ide solidno, 2.5 i vise je vrh :)

Sent from my Asus Zenfone 3

Kao sto rekoh ne bih isao ispod 2.5 :) Gledam svakog dana oglase,ranije je,cini mi se bila bolja ponuda..

Link to post
Share on other sites
On 8.2.2017. at 0:44 PM, DEJAN74 said:

Imao sam oba automobila,E34 525i i E36 320i,ako ne patis od godista auta uzimaj E34 bez razmisljanja,razlika je ogromna u udobnosti i kvalitetu na starni 34-ke,e sad E 36 mozes da nadjes mladji do 1998 a u kupe i compact varijanti mislim i do 2000-te godine da je isao

Ja generalno preferiram vise starije automobile,sto zbog izgleda,sto zbog manjka elektronike. Kompakt je recimo jedini model koji mi se ne dopada,u oba slucaja bih uzimao 2.5 motor,s tim sto me brinu price oko lose limarije na E36,te sam upravo iz tog razloga i otpoceo ovu temu,kako bih saznao vise..

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, vozdovac said:

Ja generalno preferiram vise starije automobile,sto zbog izgleda,sto zbog manjka elektronike. Kompakt je recimo jedini model koji mi se ne dopada,u oba slucaja bih uzimao 2.5 motor,s tim sto me brinu price oko lose limarije na E36,te sam upravo iz tog razloga i otpoceo ovu temu,kako bih saznao vise..

Nije na E36 limarija losa, samo je lsoija nego na E34... Da se razumemo, sve je manje i zdravih E34, ali ipak su u proseku u boljem stanju s obzirom na godiste. Zadnji podizaci su nebitna stvar. Za toliko godina nisam ni dva puta podigao ili spustio prozor pozadi. Krajnje nebitno. >Fokusiraj se na elementarne stvari. ;) Sto se tice sibera, da, hoce da pravi problem kad se zapusi, to je svako barem jednom iskusio. Moraju redovno da se ciste odvodi, i nekako je to boljka tog modela (narocito posle 20-25 god) :D ako se tako moze reci, ali da niej tako bio bi savrsen za sva vremena, ovako je savrsen samo do punoletstva. ;) M50 je zaista jako dobar motor i t neces pogresiti, samo da nije bas neki les. 2,5 je prava mera. Dobru benku ipak treba traziti duze vreme. Moze da se desi da izleti ensto jako dobro, ali ako trazis zaista zdrav komad, ne zaleci se. Bolje i sacekati i dati nesto vise novca u startu nego kasnije kroz razne kvarove zbog loseg odrzavanja. Oni pravi vlasnici se tesko rastaju sa dobrim automobilima jer njihov kvalitet ne odrazava cifru koju ce da dobiju, pa ih stoga i ne pradaju lako. Krseva uvek ima. Zato ne cudi da neki traze i preko 2500 za dobru E34. E36-ice su u vecoj ponudi i tu je prilican raspon sa cenama. 

Link to post
Share on other sites
Nije na E36 limarija losa, samo je lsoija nego na E34... Da se razumemo, sve je manje i zdravih E34, ali ipak su u proseku u boljem stanju s obzirom na godiste. Zadnji podizaci su nebitna stvar. Za toliko godina nisam ni dva puta podigao ili spustio prozor pozadi. Krajnje nebitno. >Fokusiraj se na elementarne stvari. [emoji6] Sto se tice sibera, da, hoce da pravi problem kad se zapusi, to je svako barem jednom iskusio. Moraju redovno da se ciste odvodi, i nekako je to boljka tog modela (narocito posle 20-25 god) [emoji3] ako se tako moze reci, ali da niej tako bio bi savrsen za sva vremena, ovako je savrsen samo do punoletstva. [emoji6] M50 je zaista jako dobar motor i t neces pogresiti, samo da nije bas neki les. 2,5 je prava mera. Dobru benku ipak treba traziti duze vreme. Moze da se desi da izleti ensto jako dobro, ali ako trazis zaista zdrav komad, ne zaleci se. Bolje i sacekati i dati nesto vise novca u startu nego kasnije kroz razne kvarove zbog loseg odrzavanja. Oni pravi vlasnici se tesko rastaju sa dobrim automobilima jer njihov kvalitet ne odrazava cifru koju ce da dobiju, pa ih stoga i ne pradaju lako. Krseva uvek ima. Zato ne cudi da neki traze i preko 2500 za dobru E34. E36-ice su u vecoj ponudi i tu je prilican raspon sa cenama. 

Sve ti je rekao, probaj da otvoris zadnji prozor jedan do pola da vidis kako je dobro :D

Sent from my Asus Zenfone 3

Link to post
Share on other sites
22 hours ago, cokanovic said:

Nije na E36 limarija losa, samo je lsoija nego na E34... Da se razumemo, sve je manje i zdravih E34, ali ipak su u proseku u boljem stanju s obzirom na godiste. Zadnji podizaci su nebitna stvar. Za toliko godina nisam ni dva puta podigao ili spustio prozor pozadi. Krajnje nebitno. >Fokusiraj se na elementarne stvari. ;) Sto se tice sibera, da, hoce da pravi problem kad se zapusi, to je svako barem jednom iskusio. Moraju redovno da se ciste odvodi, i nekako je to boljka tog modela (narocito posle 20-25 god) :D ako se tako moze reci, ali da niej tako bio bi savrsen za sva vremena, ovako je savrsen samo do punoletstva. ;) M50 je zaista jako dobar motor i t neces pogresiti, samo da nije bas neki les. 2,5 je prava mera. Dobru benku ipak treba traziti duze vreme. Moze da se desi da izleti ensto jako dobro, ali ako trazis zaista zdrav komad, ne zaleci se. Bolje i sacekati i dati nesto vise novca u startu nego kasnije kroz razne kvarove zbog loseg odrzavanja. Oni pravi vlasnici se tesko rastaju sa dobrim automobilima jer njihov kvalitet ne odrazava cifru koju ce da dobiju, pa ih stoga i ne pradaju lako. Krseva uvek ima. Zato ne cudi da neki traze i preko 2500 za dobru E34. E36-ice su u vecoj ponudi i tu je prilican raspon sa cenama. 

To oko sibera znam,imao sam do nedavno kocku '86 sa ful paketom opreme,ali sam se morao rastati od iste teska srca. Pa tu smo negde oni i ja,po 25 :D,zato mi ti primerci i jesu u neku ruku dragi.. Slazem se da je ponuda sarolika,i iskreno ne bi mi bio problem da platim malo jacu cenu,a da znam da je na njemu radjeno i da je prikladno odrzavan.. Sto se 36-ice tice,iskren da budem u poslednje vreme sve ih je manje na oglasima u bilo kakvom stanju.. Po komentarima zakljucujem da je 34-ka bolji izbor na duze staze,pa cu se vise fokusirati na istu. Hvala na izdvojenom vremenu i savetima,svakako da cu ih upamtiti :)

Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, vozdovac said:

To oko sibera znam,imao sam do nedavno kocku '86 sa ful paketom opreme,ali sam se morao rastati od iste teska srca. Pa tu smo negde oni i ja,po 25 :D,zato mi ti primerci i jesu u neku ruku dragi.. Slazem se da je ponuda sarolika,i iskreno ne bi mi bio problem da platim malo jacu cenu,a da znam da je na njemu radjeno i da je prikladno odrzavan.. Sto se 36-ice tice,iskren da budem u poslednje vreme sve ih je manje na oglasima u bilo kakvom stanju.. Po komentarima zakljucujem da je 34-ka bolji izbor na duze staze,pa cu se vise fokusirati na istu. Hvala na izdvojenom vremenu i savetima,svakako da cu ih upamtiti :)

Ma, ima E36ica na oglasima. Sve vise na FB oglasima, valjda je tu direktnija komunikacija. Ali ovo si elpo rekoa, E34 je nekako bolji izbor na duze staze. Ali opet , da se ne uvrede vlasnici 36-ice, sve je i stvar ukusa. Znam mnoge koji vole "trojke" i to je to, veca kola i ne gledaju. :) Zvisi sta kome lezi. Ja sam jednom seo u limuzinu i dupe vise ne vadim iz nje. Sad kad sednem u manji auto, jako je cudan osecaj, nekako stalno imam osecaj da mu nesto fali. :) Samo strpljivo i naletece nesto dobro, siguran sam. Ne znam koji je budzet sa kojim raspolazes, ali bolje u startu amlo vise, nego kasnije puno vise. :) Srecno!

 

Link to post
Share on other sites
20 hours ago, cokanovic said:

Ma, ima E36ica na oglasima. Sve vise na FB oglasima, valjda je tu direktnija komunikacija. Ali ovo si elpo rekoa, E34 je nekako bolji izbor na duze staze. Ali opet , da se ne uvrede vlasnici 36-ice, sve je i stvar ukusa. Znam mnoge koji vole "trojke" i to je to, veca kola i ne gledaju. :) Zvisi sta kome lezi. Ja sam jednom seo u limuzinu i dupe vise ne vadim iz nje. Sad kad sednem u manji auto, jako je cudan osecaj, nekako stalno imam osecaj da mu nesto fali. :) Samo strpljivo i naletece nesto dobro, siguran sam. Ne znam koji je budzet sa kojim raspolazes, ali bolje u startu amlo vise, nego kasnije puno vise. :) Srecno!

 

Ja juce gledao na polovnim automobilima,svega 2 oglasena :) E pa to je,ja prosto ne mogu da se odlucim izmedju ova dva,naj radije bih posedovao oba ^^

36-ica je generalno momacki,dok je 34-ka ujedno i momacki i porodicni,a to je ono gde se ja lomim,ako razumes sta hocu da kazem :) Za sad u steku imam nekih 1300,racunam da nadjem nesto do 2000,vidim da idu i preko,al ako je sve po ps-u,dodao bih neku razliku. Nastavljam da pratim oglase,cim natrci nesto oglasavam se :)

Link to post
Share on other sites

Dobru E34, sa solidnom opremom i dobrim m50 motorom (cak i sa atest plinom sekvent) mozes da nadjes za oko 1600 eur. Ako ces bez plina, moze i malo manje, a moze i za 2000 eur ako je cakum pakum. Sve preko toga je retko, ali opravdano ako je nesto od M opreme tu, ili je bas u nekom "mint" stanju. NAravno. I da uzmes ogoljenu za manje pare pa polako ulazes i slazes po svom ukusu, oze i tako. Napravi racunicu pa vidi. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, cokanovic said:

Dobru E34, sa solidnom opremom i dobrim m50 motorom (cak i sa atest plinom sekvent) mozes da nadjes za oko 1600 eur. Ako ces bez plina, moze i malo manje, a moze i za 2000 eur ako je cakum pakum. Sve preko toga je retko, ali opravdano ako je nesto od M opreme tu, ili je bas u nekom "mint" stanju. NAravno. I da uzmes ogoljenu za manje pare pa polako ulazes i slazes po svom ukusu, oze i tako. Napravi racunicu pa vidi. 

Ima na oglasima jedna 34-ka za 3100,izuzetno izgleda i da imam para uzeo bih je jer sam upoznao vlasnika koji je igrom slucaja sestric tipa kome sam prodao kocku :)

Ima i 36-ica za 3700,ali mislim da je to malo prejaka cifra. Moracu da se strpim neko vreme dok ne sakupim novac i dok ne natrci nesto adekvatno,jer unapred vec imam isplanirano sta bih radio na kolima,pa mi za to treba dodatni kes.. Videcemo..

Link to post
Share on other sites