Bmw e46 m43 1.9 rashladni sistem


Recommended Posts

Pre 2.5god zbog propalih izduvnih ventila skidana je glava i nosena u Bogatic kod Cadje na zamenu svih ventila, vodjica, siceva itd, zbog gubitka tecnosti radili smo i hidro test, sve je uradjeno besprekorno i kad je glava ugradjena auto je poleteo kako je isao ali tecnost je i dalje gubio...

Zamenjene sve racve plasticne, nov hladnjak, expanziona posuda, cep, termostat, vodena pumpa...i tecnost je ponovo gubio ali nisam mogao da provalim gde, temperaturu nije dizao ni pre ni posle sredjivanja glave i zamene dihtunga i svega ostalog... na kraju sam i stavio termostat koji otvara na 90c, ni to nije pomoglo... sipao sam i onu tecnost za zaptivanje i nista...

Na kraju sam popustio za pola kruga cep na posudi i problem je nestao, oko pune dve godine je to trajalo kako valja... prosle godine sam zamenio svecie jer je treca probila i bilo je trokiranja na tom cilindru pri hladnom jutarnjem startu, pre par dana je opet probila svecica na istom cilindru, zamenio je i radilo je odlicno do juce-prekuce, sad opet trokira, tecnost je polako opet pocela da nestaje ali u malim kolicinama i kad otvorim cep osecam miris izduvnih gasova...

Znaci li to 100% da je otisao dihtung na tom mestu oko treceg cilindra pa uvlaci tecnost u cilindar i duva kompresiju u rashladni sistem...

Temperatura ne raste preko radne, nema vode u ulju, nema ulja u vodi, para ili kondenz na auspuhu u granicama normale za ovo vreme...

Juce ispustio ceo sistem, nasuo nov antifriz, ozracio ga mislim dobro, preliv ne secka ide konstantnim mlazom, ali ujutru kad sam otvorio posudu opet se culo kssss i bloboce tecnost, creva su normalna, nisu naduvana, mekana su, tvrda kad je na radnoj temperaturi kako i treba...

Ima li ko jos kakvu ideju da probam pre nego skinem glavu ponovo..?

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ili je glava losa,tj lose odradjena prosli put,ili je blok u problemu.Da li si ispitivao blok pre spustanja glave>?

Ti m43 motori su skloni tim problemima sa gubljenjem tecnosti,ja nisam do sada video jedan da nije jeo vodu,dzabe sve izmenjati on i dalje jede,definitivno je problem sa samiim agregatom,treba sve proveriti ali kod pravog majstora,izgleda da cadjo nije odradio posao kako treba.

Link to post
Share on other sites

Jel moze da bude da nije stegnuta kako treba, da je dihtung los, wictor reinz, ili ja ne znam to da ozracim kako treba, vise nisam pametam, sve mi se izmesalo u glavi i ne znam na sta da sumnjam

Evo snimka posle parkiranja zagrejanog auta popusten sraf za ozraku;

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pun je vazduha ili kompresije, zracio sam ga sto puta, nikad ne znam kad je dosta, moram sutra ponovo, odvrnem i cep i ozraku i pustim ga da radi, ne dize nivo, znaci nema nadimanja, mozda cep ne odradjuje posao, probacu i sa drugim, odnosno prvim fabrickim

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Vidi,on mora da nabije pritisak,znaci moraju creva da budu tvrda,ne kamen ali malo da,na snimku izgleda da ima vazduha u sistemu ali isti taj vazduh moze da pravi i los dihtung,glava,blok itd,oteraj auto kod "majstora",neka uradi test motora sa adekvatnim alatom i znaces na cemu si.

Link to post
Share on other sites

Znam, creva su normalno tvrda, probacu da nadjem majstora sa adekvatnim alatom i znanjem, a reci mi kad ga zracim izlazi vazduh sve dok ne otvori termostat, tad prestaje vazduh i nema nista, kad napravi krug i zatvori termostat opet krece vazduh

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Koliko god ga odzracivao on uvek ima vazduha, manje nego na snimku ali ima, vruc je sad i isparivac od pllina, dobio je i grejanje, sto jutros nije bilo, ali vazduha ima i dalje, odoh naci neku uzbrdicu pa opet da probam

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Porucen nov digtung, ulhe, antifriz, i ostalo sto ce biti potrebno za zamenu prilikom skidanja glave...

Ovaj put porucen deblji dihtung, prosli put smo stavili standardnu debljinu 1.74mm, sad sravljamo 2.04mm..

Sutra skidam glavu pa ide na hidrotest i ravnanje...

Znaci nema vodevu ulju, nema ulja u vodi, ne trosi ulje ni gram, kompresija je u rashlanom sistemu, i voda u trecem cilindru... to je problem od kako smo prosli put stavili digtung, samo manje primetno, sad sve vise, gde smo pogresili videcu verovatno sutra kad skinem glavu...

Zanima me jedna stvar najvise, jel se glava dodatno doteze posle neke predjene kilometraze, to nismo radili pa sumnjam na to...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Ја сам ти имао проблема са рачвама,једну заменим друга оде...сад сам ставио све нове и смањио мало концетрад да не буде 1:1...озрачио га неколико пута и сад би требало да је ок!

Link to post
Share on other sites

Racve sve nove, sve sto postoji ba kolima kud ide voda je stavljeno novo, problem od samog starta je pomalo duvanje kompresije u rashladni sistem, temperaturu nikad nije dizao preko radne...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Voda u trecem cilindru, blagi trag ostecenja dihtunga izmedju treceg i cetvrtog cilindra

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pa i trokira, nekad mnogo, nekad malo, u zadnje vreme sve cesce, vode je bilo i mozda jos malo uslo kad sam digao glavu

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Sumnjam na vodu odavno, a u poslednjih par dana sam bio 100% siguran, zato sam i skinuo glavu... trokira, gubi vodu, podrhtava na leru, probija 3 svecica, beli dim na auspuhu, smrdi iz posude na izduvne gasove, sve ukazuje na dihtung... nisam hteo da skidam sva dekla do kartera a malo prostora za dizanje glave i puce sranje, nasao sam klizac, u utorak ce mi stici... pa cu polako da pakujem.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Radjena je komplet pre 25000km. Novi ventili, vodjice, gumice, sedista ventila, hidrotest i ravnanje, ulje ne trosi, kompresija dobra, ide odlicno za njegovu snagu, tad sam mislim 120-130e dao Cadjivi sto se tice tog dela posla odlicno je uradjeno...i traje, ali zasto se pojavio problem sa vodom nije mi jasno, jedino ako mi je zapao los dihtung, stegnuta glava dobro, ravno bilo sve al jbg... malo je nabijao pritisak pa sve vise i vise i eto sad doslo do kraja

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Temperaturu nikad nije dizao...

Ne secam se stezanja, mislim da sam po preporuci sa dihtunga isao, jbg proveren je, cesto se sa njim radi i nema reklamacija

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites

Pazi, kupio sam auto 2014-te, video sam da je expanziona posuda varena, da je nizak nivo vode, da ide kao vezan za drvo, spustio sam cenu coveku i bacio se na sredjivanje...

Prvo sam nasao da je ogrlica radilice otkinuta, da bi nju zamenio rastavio sam ceo motor..

Posto nije mogao posle 3000rpm glava mi je bila sumnjiva, odnesena na remont i ispitivanje komplet sa hidro testom, ona je zavrsena, blok odlican, svi lezajevi, karike, hilzne, ma zuti se sve...

Napakovali smo motor uplaio na prvi zub i radio kao nov... isao je fenomenalno, nisam mogao da verujem sta znaci sredjena glava...

Ali... voda curi pored odzrake i crevo krpljeno, kupim drugo crevo, propisa na racvama od plina, stavim alu racve, propisa na maloj racvi sa zadnje strane glave, zamenim i nju, pa propisa na onon na bloku, zamenim i nju i nema vise curenja....

Ali vode fali... i dalje...

Vidim da je i hladnjak krpljen odozdo, nov hladnjak stavim... opet dali vode i to pola litre na 2-3 dana..., e onda propisa i na expanzionoj posudi gde je vec neko krpio, i nju stavim novu, najskuplju, 80e, jer ona od 40e sto su mi poslali pukla na istom mestu isti dan kad sam je stavio...

U cep je nov, ma sve novo, ali i dalje faki vode al ne vidim vise gde nestaje...

Znaci problem rashladnog sistema je bio i pre mene, i kod mene, i do sad nije resen iako je bukvalno sve novo stavljeno...

Na razna odzracivanja potrosrno je oko 30l antifriza, na raznim uzbrdicama, na razne nacine, sve se nadajuci sa ce problem biti resen... i na kraju opet skidaj glavu, bas me zanina sta ce mi sutra reci ovi sa obrade...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites