E46 330d M Sport Touring Automatik


Recommended Posts

Brate, u KG-u komplet prednji trap za e46 11400din, plus 4000din ugradnja, znaci komplet. Sta si ti platio 200e brate?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

150€ viljuške sa kuglama i selen blokovima. 40€ ruke za viljuške sa selen blokovima, gumice balans štangli i stabilizatore. Častim 10€. Ukupno 200. Tako smo se pogodili, sad je kasno za plakanje. Jbga.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, castor said:

150€ viljuške sa kuglama i selen blokovima. 40€ ruke za viljuške sa selen blokovima, gumice balans štangli i stabilizatore. Častim 10€. Ukupno 200. Tako smo se pogodili, sad je kasno za plakanje. Jbga.

Ugradio se debelo na viljuskama, a onda kulturno i ruke naplatio. Srbija...

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Naplatio ti je previse, idi ga ispljuj, zasluzuje. Imam i ja jednog takvog u Boru, kaze 7400din po viljusci, remontovana. Zovem coveka u Kg, kaze 3400 kompletna viljuska sa silen blokovima. Uzas kakvi smo ljudi, uzas. 

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, dredger said:

Pa jbg, mora i on od necega da zivi. Inace ko je ugradjivao remontovane delove trapa zna kakav je to sex u 99% slucajeva.

Znaci ti ovaj slucaj opravdavas? ?

Link to post
Share on other sites

Pa jeste, treba, neka naplati ruke 40e kao sto je naplatio to je u redu. Ali zasto naplacuje delove duplo od nabavne cene? To je ruzno. 

Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, Nismo said:

Znaci ti ovaj slucaj opravdavas? ?

Mali broj ljudi zna da postoji reparacija delova trapa. A jos manji zna da je taj tip iz Kg najbolji i prihvatljiv s cenama. Kad kod majstora dodje neko ko nije upucen i cuje da je nova viljuska 100e, ali da ima i reparirana za 60e kaze extra, daj repariranu. Majstor zaradio 30e na preprodaji viljuske, musterija ustedela 40e, svima dobro ako mene pitas. Majstor ne naplati samo ruke vec i informaciju, a informacija je brate najskuplja ako je imas kad nekom treba. Nisam mehanicar odmah da se ogradim, ali ne vidim ovde nista strasno.

Edited by dredger
Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, dredger said:

Mali broj ljudi zna da postoji reparacija delova trapa. A jos manji zna da je taj tip iz Kg najbolji i prihvatljiv s cenama. Kad kod majstora dodje neko ko nije upucen i cuje da je nova viljuska 100e, ali da ima i reparirana za 60e kaze extra, daj repariranu. Majstor zaradio 30e na preprodaji viljuske, musterija ustedela 40e, svima dobro ako mene pitas. Majstor ne naplati samo ruke vec i informaciju, a informacija je brate najskuplja ako je imas kad nekom treba. Nisam mehanicar odmah da se ogradim, ali ne vidim ovde nista strasno.

Meni je to strasno, da covek koji ti redovno odrzava auto tako nesto uradi, onda samo vratis film i mozgas koliko te je puta dosad mlatnuo... Takvom coveku ne bih vise prisao radionici.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Desmo said:

Strasno je kad kaze da ti je promenio deo ili uradio nesto a nije i naplati

Ma pitao bih te da l’ nije strasno da je tebe neko ovako klepnuo. ?

Link to post
Share on other sites

99% novih delova kupujem sam(porucujem)

I u 99% slucajeva nadjem bolju cenu za isti deo(isti proizvodjac) od majstora.

Tako da vec poodavno sve sto treba,nadjem i porucim i oteram u gepeku kod majstora. On izmenja,naplati rad i sve Ok.

Isto tako 80% delova je bolje kupiti nove i ista je cena nego za polovne(nesto je i novo jeftinije nego na otpadima)...

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, miksa said:

Isto tako 80% delova je bolje kupiti nove i ista je cena nego za polovne(nesto je i novo jeftinije nego na otpadima)... 

Treba biti informisan, ili imati poverenja. Svako se nekada zezne i onda poverenje ide dodjavola.

Pisao sam jos jako davno primer to za polovne delove. U Alone mi trazili 50-60e za kuciste termostata za E30 ja okrenem Deltu a tamo NOV bio oko 30e

Link to post
Share on other sites

Ja cu ti reci za Sladjana Popovica iz Kg-a sve najbolje. Super je sa cenama i kvalitetan. Ja sam skoro menjao silen blokove napred, 1200din komad, smesno. 

A ortak odradio komplet trap kod njega pre 2 godine na E34 M5 sa teskim 3.6 motorom, 18ice vozi i pumpa ih na 2.5-3.0 kako kad, trap nije mrdnuo. 

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, dredger said:

Castore, reci mi kakvi su utisci sa repariranim viljuskama? Ja sam takodje radio reparaciju iskren da budem nesto mi nije to to. Osetim na volanu da nije to to.

Na 318i je bolje stanje nego sa fabričkim (čini mi se da @Zeljkamp nije radio reparaciju). I stari i ja ne možemo da se načudimo da je 318i i sa 16icama i sa 17icama osjetljiviji na volanu na sitne promjene pravca od moga 330d sa 18icama. Možeš u milimetar da ga voziš. Nemam apsolutno nikakav prigovor na reparirane viljuške. Te sam uzeo od Dragoljuba, a vidjećemo sad odakle je uzeo ove. 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Marence said:

Ja cu ti reci za Sladjana Popovica iz Kg-a sve najbolje. Super je sa cenama i kvalitetan. Ja sam skoro menjao silen blokove napred, 1200din komad, smesno. 

A ortak odradio komplet trap kod njega pre 2 godine na E34 M5 sa teskim 3.6 motorom, 18ice vozi i pumpa ih na 2.5-3.0 kako kad, trap nije mrdnuo. 

I od mene preporuka za Sladjana

Link to post
Share on other sites

Jako je zanimljiva ta prica o KG reparaciji, tacnije o Ljubici, Dragoljubu i Sladjanu... Od svo troje sam cuo razlicitu pricu, a od naroda da je u tom ludilu najispravnija bila Ljubica i njen muz, koji je nazalost preminuo, ako se ne varam...

Moja preporuka ide za Ljubicu, jer su ona i njen muz izmislili zanat, a i zbog licnog iskustva sa svima njima.

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Marence said:

A ortak odradio komplet trap kod njega pre 2 godine na E34 M5 sa teskim 3.6 motorom, 18ice vozi i pumpa ih na 2.5-3.0 kako kad, trap nije mrdnuo. 

Koliko je km preso za to vreme?

Link to post
Share on other sites

Nisam siguran, 8-10000km mozda, uglavnom gradska voznja, jeste da nije puno ali je auto spusten, gume niskoprofilne na 18cama, tezak motor napred. 

Link to post
Share on other sites

Nisam ja na BMW nikada stavljao reparirane delove. Pre par godina sam stavio komplet repariran trap na Alfu 147 koju je tada vozila moja majka. Bio sam prilicno nezadovoljan i auto je prodat odmah posle toga. Jednostavno, to više nije bio taj auto u voznji tako da ja te reparirane delove ne mogu da preporucim. 

Edited by Zeljkamp
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zeljkamp said:

Nisam ja na BMW nikada stavljao reparirane delove. Pre par godina sam stavio komplet repariran trap na Alfu 147 koju je tada vozila moja majka. Bio sam prilicno nezadovoljan i auto je prodat odmah posle toga. Jednostavno, to više nije bio taj auto u voznji tako da ja te reparirane delove ne mogu da preporucim. 

Alfa 147 ima dve viljuske po tocku i trap iz dosta delova, dok je kod e46 sve na jednoj viljusci, tako da ovaj primer za nas nije merodavan. Osim sto je tesko rerarirati elemente takvog trapa, tesko je sve to ugraditi i nacentrirati.

Link to post
Share on other sites

Reparirane viljuske su pokrivljene, nisu u idealnim merama, kad se namontiraju jednostavno ne moze da bude sve kako treba. Znaci viljuske su vec vozene desetinama hiljada kilometara i udarile u milion rupa bukvalno. Nisu one ne znam ja kako iskrivljene, tu su milimetri u pitanju. Ali imas mm tamo, mm ovamo i dovoljno da ne moze trap da se centrira kako treba i zbog toga se javlja taj cudan osecaj na volanu o kom pricamo. Kad bi skinuo reparirane i stavio nove iz prodavnice video bi na sta mislim. Daleko od toga da sa repariranim ne moze da se vozi, ali ima osetne razlike reparirane vs nove. Ali jbg, nama polovna guma bolja od nove, trap repariran bolji nego nov. Samo cekam kad ce neko da se javi da je radio reparaciju lamele ili lepio kocione plocice. Naravno, tvrdice da je ili isto ili bolje nego.novo.

Link to post
Share on other sites