E46 330d M Sport Touring Automatik


Recommended Posts

Ja sam na tri bmw-a stavljao reparirane viljuske i veoma sam zadovoljan odnosom cena-kvalitet, a posesno sam zadovoljan sto je u dzepu ostalo 300+e po viljusci. Izbijanjem plivajuce kugle i nabijanjem na njeno mesto fiksne gubi se na mekoci i tisini, ali zanemarivo. Plivajuce kugle mogu da amortizuju prelaze preko pukotina na asfaltu i sitnih ostecenja, dok se sa fiksnim sve to oseca. Viljuske sa fiksnim kuglama cine auto za nijansu preciznijim i upravljivijim.

Sto se tice metala, radi se o izuzetno cvrstoj leguri, potpuno nepoderivoj, tako da je po mom misljenju suludo kupovati nove kompletne viljuske, ako je njima samo guma stradala. O kupovini zamenskih Dayco, Meyle, Sachs itd. da ne pricam, to je tek bacanje para!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da dodam jos i da nakon ugradnje kragujevackih viljuski potrebno da prodje jedno izvesno vreme da bi nova guma u njima smeksala. U zavisnosti ko je radio i sa kojom gumom (uglavnom nabavljaju isti svo troje-odlicnog kvaliteta), nekada i par hiljada km. Na jednom e46 sam prvih 2.000km hteo da poludim i da ih skinem, jer je volan bio cvrst, kao da servo pumpa slabo radi, a onda je sve leglo kako treba. Naravno nikada kao nove originalne, ali nisu ni 300+e. Uskoro, dve viljuske, pola cene auta. ???????

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, Nismo said:

... jer je volan bio cvrst, kao da servo pumpa slabo radi...

Slican osecaj je bio i na 147-ci + sto se volan prilikom skretanja nije vracao sam vec sam morao sam da ispravljam. Vremenom je taj osecaj nestajao a da li je potpuno nestao, to nikada nisam saznao jer je, kao sto rekoh, auto prodat. 

 

Po meni, reparacija je dobra samo po tome sto ostavlja nesto love u dzepu. Za sve ostalo je bolji nov deo. 

Edited by Zeljkamp
Link to post
Share on other sites
Just now, Zeljkamp said:

Po meni, reparacija je dobra samo po tome sto ostavlja nesto love u dzepu. Za sve ostalo je bolji nov deo. 

Mora se uzeti u obzir da je E46 izuzetno zanimljiv automobil. Zasto? Zato sto je star 20 godina, a cene takvih delova su kao da je star dve godine. U takvoj situaciji radije bih da repariram originalne viljuske, nego da kupujem zamenske, jer je konstrukcijski metalni sklop prosao strogu kontrolu i dimenzioni prijem na kraju proizvodnog procesa, dok se to ne moze reci za delove iz Turske, Koreje i sl.

Link to post
Share on other sites

Volani su vam bili teski zato sto su kugle tesno presovane, i treba im vremena da se "pojedu" legnu, sednu, kako god, u praksi mesec-dva...

Inace Kragujevcani nisu izmislili rupu na saksiji i taj posao, nego su ga izneli iz Zastave u kojoj su radili, itd, itd...

Edited by TOKYO
Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, TOKYO said:

Volani su vam bili teski zato sto su kugle tesno presovane, i treba im vremena da se "pojedu" legnu, sednu, kako god, u praksi mesec-dva...

Inace Kragujevcani nisu izmislili rupu na saksiji i taj posao, nego su ga izneli iz Zastave u kojoj su radili, itd, itd...

Na kakve ti vozis?

Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, dredger said:

Ako je iz Zastave izum, sve mi je jasno.

Hahahahahahahahaha?

Jedan od braće je bio visoki inzenjer, ‘80-ih godina, dok se tamo radilo iole kako treba...

Link to post
Share on other sites

Ja saradjujem sa Tejovicem recimo 15 godina vec, imam na mom autu njegove viljuske..., i preporucujem ga uvek, na mojoj kocki sam stavio viljuske pre 8 godina i decko ih vozi i dan danas...

NIKAD reklamacija...

Nije iz Zastave izum, vec stari i dobri majstori... i po neka otkupljena masina iz fabrike od zlotvora sto su raspickali drzavu, ali o tome necemo, mozda uzivo nekad negde....

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, TOKYO said:

Ja saradjujem sa Tejovicem recimo 15 godina vec, imam na mom autu njegove viljuske..., i preporucujem ga uvek, na mojoj kocki sam stavio viljuske pre 8 godina i decko ih vozi i dan danas...

NIKAD reklamacija...

Nije iz Zastave izum, vec stari i dobri majstori... i po neka otkupljena masina iz fabrike od zlotvora sto su raspickali drzavu, ali o tome necemo, mozda uzivo nekad negde....

Moj trapadzija nece druge ni da ponudi, on saradjuje sa Ljubicom preko 20 godina. Pisana garancija, godinu dana ili 10.000km (koliko se secam). Znam samo da majstor nikad nije imao reklamaciju i da su ljudi zaboravljali kad su menjali viljuske...

Edited by Nismo
Link to post
Share on other sites

Otisli smo u off totalno, i pravimo naucnu fantastiku od dve kugle i jednog selen bloka na parcetu gvozdja, DAAAAAAA to mozemo i umemo da uradimo KVALITETNO, a moglo je i nekad u ovoj, pardon onoj drugoj STAROJ od igle do lokomotive, ali eto, naucili su nas da sa strane ipak ima bolje ispase...., pa sad eto uzivamo, pravimo kablove u pelenama, TOOOP...

Link to post
Share on other sites

Ne znam postupak reparacije trapa, ali zar ne presuje samo gumu i te delove gde se stvara luft? Ako se viljuska iskrivila, to je do neceg drugog, nema on veze sa metalnim delovima koliko znam. Mozda gresim, nisam gledao postupak. 

Link to post
Share on other sites

Sto kaze Tokyo, nema tu mnogo mudrosti. A isto tako svi znamo da je novo bolje, niko nije lud. Samo dolazimo do toga da sredjivanje trapa kosta kao pola kola. Prosto postaje suludo.

 

Link to post
Share on other sites

Au jbte, da sam znao šta će da nastane, ne bih ništa ni pisao.

Ajmo ovako... Na 318i od prvog trenutka nakon stavljanja repariranih viljuški nije bilo nijednog problema - volan se vraćao i radio normalno, ništa nije zapinjalo ili tražilo više sile u odnosu na fabričko stanje prije toga. Dakle, po tom pitanju praktično identično. Desilo se ono što mi je Dragoljub rekao da će se desiti, a to je da ća auto biti za nijansu tvrđi, jer nema plivajuću, nego fiksnu kuglu, kao i da će biti (u zavisnosti od osjećaja vozača - od malo do dosta) osjetljiviji, tj. precizniji na volanu, a što sam ja odmah i osjetio. Kao što rekoh, može u milimetar da se vozi.

Pričao sam tada sa Dragoljubom skoro sat vremena i čovjek mi je posvetio vremena i objasnio sve, a zbog čega sam se i odlučio da kod njega odradim to. Druga dvojica (Tejović i Slađan) nisu imali vremena ili nisu bili zainteresovani za bilo šta drugo osim cijene i dolaska kod njih. Sa Dragoljubom sam se dogovorio kao sa čovjekom, na njegov prijedlog, da mi on po ćerki i njenom dečku pošalje gotove viljuške, a ja njemu po njima da vratim moje. Jedini uslov je bio da se to ne rastegne već da obavim sve u roku od 7 dana, kao što sam i uradio i da platim kada budem uzimao reparirane viljuške od ćerke, kao što sam i uradio.

U razgovoru mi je objasnio da originalne viljuške imaju plivajuće, a njegove reparirane viljuške imaju fiksne kugle. U čemu je razlika? Razlika je u tome što (ako se dobro sjećam) plivajuća kugla između plastike i oklopa od metala (ne znam kako drugačije da ga nazovem) ima gumu, dok remontovana tu gumu nema. Kako Dragoljub kaže, može da se napravi i plivajuća kugla, ali je problem u gumi, jer je tanka i brzo propadne. Nije nuklearna fizika, probali su, ali ne mogu da nabave gumu odgovarajućeg kvaliteta. Mislim da je tu caka zašto remontovane kugle, odnosno viljuške traju duže - nema šta da propadne, jer je direktan kontakt između plastike kugle i njenog metalnog oklopa, između nema ništa, osim jedan desetinka ili par desetinki milimetra neke masti koja je neophodna za podmazivanje pokretanja kugle. Samim tim više nema amortizacije u kugli, već na drugim elementima trapa - gume, amortizeri i opruge, zbog čega trap onda i jeste nešt tvrđi, a i mora da bude kad izvadiš jedan element koji vrši amortizaciju. Logika mi kaže da je ta guma prva koja upija neravnine, a samim tim što je tanka brzo i propadne. Očigledno je takođe i iz iskustva drugih da takav, remontovan trap sa fiksnom kuglom i duže traje, a i Dragoljub reče da je nekome radio kugle na AR159 i da je lik prešao 100k km sa tim kuglama.

Laik sam na polju mehanike i fizike pa mi ne zamjerite, ali logika mi kaže da ono što je BMW napravio sa plivajućim kuglama je sasvim ok za zapad i zapadne puteve. Isto tako mi logika kaže da je bacanje novaca na plivajuće kugle sa ovako izloženom problematikom kod nas, gdje je rupa na rupi preko rupe.

Da neko opet ne pita, nisam bio lijen i kontaktirao sam Deltu za zamjenu viljuški, dobio ponudu i evo je:

delta-servis-trap-20190116.jpg

Ovdje je navedeno nešto kontradiktorno u stavkama 2 i 3, a to je da se lijeva viljuška uzima nova, a desna iz repair kita, ali je naknadnim razjašnjavanjem utvrđeno da su obje zapravo repair kit (odnosno nove ne postoje), ali je neko različito preveo jedno i drugo. Dodatno, ovo je ponuda iz Servis 6+ sa uračunatim popustom, ali i uračunatim gumicama balans štangle i stabilizatorima (dodatnih 4-5k dinara kod Ace, jer ih sam uzimam iz Autolajne). Takođe, obratiti pažnju da oni za ovaj posao računaju PET radnih sati po 20€ - dakle 100€ samo ruke.

Dakle, mene će ova igranka izaći oko 250€, što je za 739.75€ manje nego da sam stavljao nove dijelove u BMW servisu (kod njih je po kursu na današnji dan ovaj predračun jednak 989.75€). Kako neko gore reče, dijelovi za vozila stara 20 godina koštaju pola vrijednosti auta uskoro. Nemam ja ništa protiv održavanja auta u ovlašćenom servisu, plaćanja znanja i rada njihovog stručnog osoblja, ali nisam majmun da za auto star 16 godina plaćam dijelove kao da je juče izašao iz fabrike.

Za ove novce tačno znam šta dobijam i tačno znam šta da očekujem i koliko će da traje - sasvim sigurno duže od ovih novih iz BMW servisa.

Meni ostaje samo da razjasnim šta to košta 150€ i to je to, mada i nije toliko bitno. Svakom svoje na čast ide.

Edited by castor
Link to post
Share on other sites

Kad sam već počeo, onda i da nastavim. Takođe sam se raspitao u Delti i za servis mjenjača:

Quote

Što se tiče menjača, istina je da nema servisni interval kada bi trebalo da se održava, ali imajući u vidu da je već rađena zamena ulja I kartera u nepoznatom servisu sa , verovatno neoriginalnim delovima, ne bi bilo loše da se uradi zamena ulja u menjaču I kartera.

Quote

Ne postoji servisna procedura po kojoj bi se utvrdilo u kakvom je stanju menjač. Može da se uradi očitavanje grešaka dijagnostičkim uređajem I da se vidi da li postoji greška, ali bi to trebalo da se manifestuje I u samoj vožnju u vidu trzanja ili slično.

Prema infomacijama iz Sistema nismo u mogućnosti da znamo koliko ulja staje u menjač. Kolega Predrag Vam je napisao da je količina od 7 litara koju je stavio na ponudu na osnovu iskustva.

Quote

Očitavanje grešaka možete zakazati pozivom na broj telefona 011/2010911, a cena je 2880 dinara.

Pre bilo kakvih radova moram da Vam napomenem da ako je na vozilu rađeno nešto sa neoriginalnim dijagnostikama u smislu očitavanj grešaka, brisanja grešaka ili promene parametara rada ili postoji problem u nekoj kontrolnoj jedinici koji se do sada nije manifestovao kao vidljiv problem u funkcionisanju, prilikom očitavanja grešaka ili brisanja sa originalnom dijagnostikom može doći do prestanka rada neke od kontrolnih jedinica na vozilu,. U tom slučaju je potrebna njena zamena I programiranje vozila. Delovi se poručuju iz Nemačke I okvirno se čekaju 7-10 dana, a troškovi kompletne popravke idu na teret klijenta.

delta-servis-mjenjac-20190116.jpg

To je stanje sa zvaničnim BMW-om. Koliko je Švabo majmun, ni servisu nije poznato koliko ulja ide u mjenjač.

Što se mjenjača tiče, uradiću zamjenu ulja, samo da vidim da li može ispiranje da se uradi bez skidanja mjenjača, a onda se bacam na projekat pod nazivom ugradnja ZF8HP70 u ovaj auto. Ima jedna tuning kuća u Poljskoj (Turbo Lamik Chip Tuning, Gwarków 53, 43-143 Lędziny, Poland, https://www.facebook.com/turbolamik) koja je to uradila u BMW E36 M62B44 supercharger:

 

 

 

 

 

Plan je da ih kontaktiram, pa da vidim šta i kako. Mjenjača ima da se nađe već za 500€, samo još da se vidi šta još sve treba i to je to. Znam da sam lud, ali već neko vrijeme razmišljam o ovome i jednostavno mi ideja ne izlazi iz glave. Koliko vidim, BMW nema nijedan prijavljen problem sa ovim mjenjačem, a trpi 700 Nm. S obzirom da sam već 20-25% preko onoga što GM 5L40-E u ovom autu trpi (500 Nm), te da je isti vrlo kvarljiv, mislim da je ovo onda prava stvar. 9_99_99_9

Link to post
Share on other sites
Quote

Nemam ja ništa protiv održavanja auta u ovlašćenom servisu, plaćanja znanja i rada njihovog stručnog osoblja, ali nisam majmun da za auto star 16 godina plaćam dijelove kao da je juče izašao iz fabrike.

Nema svrhe ni na novim kolima to raditi, mislim da u Americi nije obavezno da auto odrzavas u ovlascenom servisu zbog garancije.

Pogotovo za sklopove na kolima koji su isti u zadnjih 30 godina.

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Desmo said:

Nema svrhe ni na novim kolima to raditi, mislim da u Americi nije obavezno da auto odrzavas u ovlascenom servisu zbog garancije.

Pogotovo za sklopove na kolima koji su isti u zadnjih 30 godina.

Tacno, svi servisi su povezani na njihove servere, i unose normalno podatke u slucaju malverzacije bilo kog tipa servis gubi licencu pa im se ne isplati, tetka je menjala rame na Grand Cherokee-iju 2018 i isla u servis u svom delu grada koji joj je odrzavao sve automobile do sada... I garancija joj dalje tece normalno... Jedino problem znaju da prave AUDI i BMW jer su import pa ono, glume ludilo...

Link to post
Share on other sites

U subotu na 306255 km obavljena zamjena prednjih viljuški sa kuglama i selen blokovima, stabilizatorima i gumicama balans štangle (Febi). Dodatno, uzete i zamijenjene manžetne letve volana (Febi). Sve skupa, dijelovi (viljuške, stabilizatori, gumice balans štangle - 150€) i ruke za sve - 220€ (plus mojih dodatno 2100 dinara za manžetne). Viljuške su izgleda od Tejovića. Vrijeme potrebno oko 3-3.5 sata. Namučio se kod rastavljanja onih šipkica za letvu, jer je sve zapeklo samo tako. Samo na to je otišlo oko pola sata.

Više ništa ne lupka, auto je za nijansu tvrđi, ali to nije značajno tvrđe, već više kao da je čvršći. Idem danas na reglažu trapa, pa ćemo poslije toga i do slijedećeg servisa da vidimo pravo stanje stvari poslije ove zamjene. Na volanu je "malo gumenast", osjeti se da ne leži kako treba i da je odziv na volan sporiji, ali pretpostavljam da će to da legne kako treba za kojih parsto kilometara.

Utvrđeno da baca malo ulja na vakuum pumpi i donjem crijevu interkulera (na izlazu). Gumica vakuum pumpe je ionako planirana za slijedeći servis, pa će onda i ove gumice crijeva interkulera.

Link to post
Share on other sites