E46 330d M Sport Touring Automatik


Recommended Posts

Ja sam isto radio sve to kod Ace prosle godine. Cena ista i mislim da je tada od Tejovica uzimao reparirane viljuske. Meni evo posle godinu dana sve ok. Ja jedino sto sam primetio da je malo sporiji na volanu nego ranije.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Maloprije na 306307 km obavljena reglaža trapa u Coning-u na Hunter-u sa WinAlign, mada mi se čini da nemaju podatke za Sport Suspension. Moraću to otići provjeriti negdje.

Sada djeluje za nijansu bolje volan, ali opet, mislim da treba da prođe nešto vremena ia bar pasrsto kilometara da to sve sjedne na svoje.

Edited by castor
Link to post
Share on other sites

Jesi li isao na "upucavanje" trapa? Ja sam posle zamena viljuski kod njega morao da idem. Nije vukao u neku stranu, ali mi je volan bio "kriv". Cini mi se da sam ja platio 150e delove i ruke ... predne viljuske reparirane (garage M). Ako na istog majstora mislimo ...

Kod mene je sve i dalje ok, ja sam zadovoljan za sada.

Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, smg said:

Jesi li isao na "upucavanje" trapa? Ja sam posle zamena viljuski kod njega morao da idem. Nije vukao u neku stranu, ali mi je volan bio "kriv". Cini mi se da sam ja platio 150e delove i ruke ... predne viljuske reparirane (garage M). Ako na istog majstora mislimo ...

Kod mene je sve i dalje ok, ja sam zadovoljan za sada.

Sada cidim da jesi  ... nisam procitao thread do kraja ...

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Dana 04.06.2019. godine odrađen servis na 310k km (ulje BMW 5W-30 i Knecht filteri ulja, goriva, zraka i Wix filter klime sa aktivnim ugljem). Ustanovljeno da turbina malo "zaostaje" kad se oduzme gas na leru, da intercooler izgleda malo propišao, ostalo sve ok.

Intercooler nabavljen drugi za 30€ od BMW BAYER-a u MMLugu, turbinu ćemo da pogledamo/ispratimo. Dizne i dalje se vrte oko 0, maksimalno 1.

Dogovoreno da se kod zamjene intercooler-a skine i opere i kiler, kao i da se zamijeni rashladna tečnost i ATF ulje (50€ za ruke za sve).

Do tada - samo vozi.

Link to post
Share on other sites
Dana 04.06.2019. godine odrađen servis na 310k km (ulje BMW 5W-30 i Knecht filteri ulja, goriva, zraka i Wix filter klime sa aktivnim ugljem). Ustanovljeno da turbina malo "zaostaje" kad se oduzme gas na leru, da intercooler izgleda malo propišao, ostalo sve ok.
Intercooler nabavljen drugi za 30€ od BMW BAYER-a u MMLugu, turbinu ćemo da pogledamo/ispratimo. Dizne i dalje se vrte oko 0, maksimalno 1.
Dogovoreno da se kod zamjene intercooler-a skine i opere i kiler, kao i da se zamijeni rashladna tečnost i ATF ulje (50€ za ruke za sve).
Do tada - samo vozi.
Svaka cast brate po ludom nacinu odrzavanja haha. Autic samo neka slusa. Meni je turbo na zadnjim trzajima da ne explodira haha, jako sam skeptican svi kazu da posle remonta to vise nikad nije to pa je pitanje da li cu remontovati, uzeti polovan proveren ili neki hibrid turbo kit naci izbaciti se za jedno 500 600e... U svakom slucaju javi sta ste vi odlucili.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napišem, zamijenjene donja gumica na intercooler-u i gumica vakuum pumpe, pošto se vidjelo da tu slini malo.

Turbina će vjerovatno na remont kod nekog Acinog provjerenog majstora/servisa, pa ćemo da vidimo šta i kako. Razmišljam se i da nabavim dobru polovnu, ali ćemo da vidimo.

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, castor said:

Zaboravih da napišem, zamijenjene donja gumica na intercooler-u i gumica vakuum pumpe, pošto se vidjelo da tu slini malo.

Turbina će vjerovatno na remont kod nekog Acinog provjerenog majstora/servisa, pa ćemo da vidimo šta i kako. Razmišljam se i da nabavim dobru polovnu, ali ćemo da vidimo.

Moja zvizducka od dan 1 kod mene ... evo nekih 70+ k km i dalje radi isto. Nisam pametan sta ciniti ...

Surak je negde u Uzicu (satro najbolji za remont) jednu istu 3x remontovao (na tacno godinu dana .. 25-30k km) ... na kraju digao ruke, kupio polovnu i prodao auto odma. Ja sam tu navukao malo strah od remonta ... sta znam ...

U svakom slucaju, necu raditi dok bas ne pocne da se cuje lepo ...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, smg said:

Moja zvizducka od dan 1 kod mene ... evo nekih 70+ k km i dalje radi isto. Nisam pametan sta ciniti ...

Surak je negde u Uzicu (satro najbolji za remont) jednu istu 3x remontovao (na tacno godinu dana .. 25-30k km) ... na kraju digao ruke, kupio polovnu i prodao auto odma. Ja sam tu navukao malo strah od remonta ... sta znam ...

U svakom slucaju, necu raditi dok bas ne pocne da se cuje lepo ...

Kako ide nastavak price? “Kupio M54 i poceo mirno da spava...” 🤘

Link to post
Share on other sites
Kako ide nastavak price? “Kupio M54 i poceo mirno da spava...” [emoji869]
Bolje blize S54ci nego bilo kom dizeli. Potrosnju izmeni svim problemima koje ima dizel hahaha... da sam ove pameti bio dizel ne bi pogledao nikad...

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Pa sta znam, ja nisam nezadovoljan. Na motoru sam menjao modul grejacaca i senzor nivoa ulja. Osim redovnog servisa, stvarno nisam imao ulaganja. Ako i bude ta turbina, ja sam ok i sa time .. jebiga .... polovan auto.

Sve sto sam menjao je isti q i na dizelu i na benzincu (amorti, alternator, viljuske ...). Stvarno ne smem da se zalim na moje traktorce za sada ... ipak sam uzeo auto polovan, verovatno sa dusom u nosu.

Link to post
Share on other sites
Pa sta znam, ja nisam nezadovoljan. Na motoru sam menjao modul grejacaca i senzor nivoa ulja. Osim redovnog servisa, stvarno nisam imao ulaganja. Ako i bude ta turbina, ja sam ok i sa time .. jebiga .... polovan auto.
Sve sto sam menjao je isti q i na dizelu i na benzincu (amorti, alternator, viljuske ...). Stvarno ne smem da se zalim na moje traktorce za sada ... ipak sam uzeo auto polovan, verovatno sa dusom u nosu.
Ja sam mogao terati auto jos jedno 50k km ali nisam hteo da se igram i zamenio sve, spanere, kaiseve, remenicu, zamajac, kvacilo, vakume, prelivna creva, dizne cistio, usis cistio, egr blokiran plus neki ovako stvari sa strane. I sve je kostalo ko sto je nekog citav e46 jer necu da se igram. Samo sto sam rekao E46 je zadnji bmw da se vozi ko bmw i ujedno i zadnji primerak verovatmo koji cu voziti jer pocinjem gledati da dobijem koliko platim pa ono. Inace moze da prica ko sta hoce ovo novo nije blizu.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, smg said:

... i senzor nivoa ulja.

E i to sam promijenio, jer me zajebavao neko vrijeme. Znao sam da je on, rekao mi Aco, a i dogovorili smo se da ga zamijenimo na servisu. Nego, opet, zaboravio da napišem.

Nego, pojeftiniJo je Febi-jev u AutoLajni sa 11900 na 8100. Čisto da znate, ako nekome treba.

A što se remonta tiče, Aco kaže da je ovaj njegov remontovao/sredio više komada, servis izađe 180€ i da još ni sa jednom nije imao problem nakon servisa.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Da napišem i ovo, u neko vrijeme krajem zime - početkom proljeća o.g., počela je da me jebava jedna klapna (desna čini mi se) od Xenona za dugo svjetlo. Prošli put sam tu zajebanciju platio 40€, a ovaj put sam riješio da to sam sredim.

LM, šta se dešava, odnosno šta je problem - fizički zaglavi klapnica kada se blicne i ostane dugo svjetlo upaljeno. Nije me mrzilo, rastavio sam kompletno far i izdvojio posebno motorić, odnosno elektromagnetni pokretač klapne, te ga dobrano pregledao. Problem je izgleda što se guma neka ili plastika unutra raširila, pa kada se osovinica uvuče, ona je zaglavi. Nije me mrzilo, da potrošim neko vrijeme da provalim šta i kako i gdje je problem i kako da ga riješim, ali sam ga na kraju riješio.

Rješenje problema počinje sa vađenjem osovinica iz pokretača. Dalje sam tu istu osovinicu natakao u bušilicu, namjestio obrtaje na minimum i pokrenuo. Sa druge strane sam koristio šmirgl papir gradacije npr. 400-600-800, relativno fin, sa kojim sam obrusio malo osovinicu. Skini, vrati u pokretač, probaj ručno kako ide, ponovi dok ne ide bez otpora, odnosno dok ne prestane da zaglavljuje. Meni je trebalo 4 puta da dotjeram to na ono što sam zamislio.

Kada sam završio, naprskao i malo WD40 i spakovao sve nazad u far, far nazad u auto, priključio sve i probao. Rezultat toga rada i vremena se vidi i danas - radi bez ikakvih problema.

Link to post
Share on other sites

Nego kad sam već tu, ajde da priupitam.

Pukle su mi obadve zadnje opruge, i to skroz dolje nisko. Tražim druge opruge - AutoLajna mi kaže da ganjam polovne, polovne za ovaj moj mrcomobil za sada ne mogu da nađem. Problem je izgleda što je auto skroz u M paketu, pa su i opruge i amortizeri onda isto M paket, što bi trebalo da znači da su i opruge (naj)kraće od svih.

Očigledno mi je da trenutno imam dva izbora, a to je:

  1. opcija: uganjati kod nas (izgleda teško baš) ili preko grane M opruge polovne
  2. opcija: uzeti neke gewinde i trajnije malo riješiti problem.

Problem je što o gewindama ne znam ništa osim toga da su nove i da se mogu štelovati visina i tvrdoća. Ako sam u krivu - ne zamjerite, nisam se nikada udubljivao u ovu sferu.

Ono što jesam našao kod nas jeste ovo:

  1. BMW E36 E46 Sportski amortizeri GEWINDE
    link: https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Trap/BMW-E36-E46-Sportski-amortizeri-GEWINDE-16851783-oglas.htm
    BMW E46 BLUELINE amortizeri, opruge 230€BMW E46 TA TECHNIX amortizeri, opruge 240€

STELUJUCI gewinde amortizeri za BMW
link: https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Styling-i-tuning/STELUJUCI-gewinde-amortizeri-za-BMW-86565834-oglas.htm
STELUJUCI gewinde amortizeri za BMW e46 - treba pozvati za cijenu

Link to post
Share on other sites

Nego kad sam već tu, ajde da priupitam.

Pukle su mi obadve zadnje opruge, i to skroz dolje nisko. Tražim druge opruge - AutoLajna mi kaže da ganjam polovne, polovne za ovaj moj mrcomobil za sada ne mogu da nađem. Problem je izgleda što je auto skroz u M paketu, pa su i opruge i amortizeri onda isto M paket, što bi trebalo da znači da su i opruge (naj)kraće od svih.

Očigledno mi je da trenutno imam dva izbora, a to je:

  1. opcija: uganjati kod nas (izgleda teško baš) ili preko grane M opruge polovne ili
  2. opcija: uzeti neke gewinde i trajnije malo riješiti problem.

Problem je što o gewindama ne znam ništa osim toga da su nove i da se mogu štelovati visina i tvrdoća. Ako sam u krivu - ne zamjerite, nisam se nikada udubljivao u ovu sferu.

Ono što jesam našao kod nas jeste ovo:

  1. BMW E36 E46 Sportski amortizeri GEWINDE
    link: https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Delovi-i-alati/Auto-Trap/BMW-E36-E46-Sportski-amortizeri-GEWINDE-16851783-oglas.htm
    BMW E46 BLUELINE amortizeri, opruge 230€
    BMW E46 TA TECHNIX amortizeri, opruge 240€
  2. STELUJUCI gewinde amortizeri za BMW
    link: https://www.kupujemprodajem.com/Automobili-Oprema/Styling-i-tuning/STELUJUCI-gewinde-amortizeri-za-BMW-86565834-oglas.htm
    STELUJUCI gewinde amortizeri za BMW e46 - treba pozvati za cijenu
  3. BK TUNING
    link: https://bktuning.com/sr/product/9211/teluju-e-ogibljenje-gewinde-bmw-46-1998-2005.html
    Štelujuće ogibljenje GEWINDE BMW Е46 (1998-2005) - 284.43€
  4. BK TUNING
    link: https://bktuning.com/sr/product/582/teluju-e-ogibljenje-gewinde-bmw-46-1998-2005.html
    Štelujuće ogibljenje GEWINDE BMW Е46 (1998-2005) - 336.30€

Pitanje je šta uzeti, a da valja? Ne treba mi spušteniji auto, jer je već fabrički idealno spušten (što se mene tiče).

Problem je što ne znam ništa od ovoga. Jedino što znam pouzdano je da ima više proizvođača i da su u različitim bojama - žuta, crvena, plava. 😄😄😄

Edited by castor
Link to post
Share on other sites

Ako ne volis bas tvrdju voznju iako neki tvrde da je isto onda nemoj, gevinde nisu po meni za daily car vise za neki projekt auto koji ce dobiti na stabilnosti vikendom kad juris i biti vizuelno lepsi zbog visine. Zimi mozes podici auto leti spustiti ali gewinde koju uzimaju ljudi zbog preformansi kostaju preko 1000e pa na gore, te za 250 rade poso nekom godinama nekom pukne posle par meseci sve zavisi kako te krene sa rupama :) Ja sam porucio bio za moj kad sam video kako se vozi i kako to izgleda u praksi uzeo sam sachs amortizere i opruge napred i nazad i zavrsio pricu :) Kit komerc moze da ti resi te bas M opruge ili pusti meni oem broj opruga probacu da ti nadjem blistain onaj iz poljske :)

Link to post
Share on other sites
59 minutes ago, castor said:

Ej Draganče, raste, raste, mijenja se svaki dan. Gledaš i ne vjeruješ. Uostalom, šta da ti pričam, sve si ti to prošao... 😉😉😉

Tipujem da je Dragan u Hagu.🙂

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

Ako ne volis bas tvrdju voznju iako neki tvrde da je isto onda nemoj, gevinde nisu po meni za daily car vise za neki projekt auto koji ce dobiti na stabilnosti vikendom kad juris i biti vizuelno lepsi zbog visine. Zimi mozes podici auto leti spustiti ali gewinde koju uzimaju ljudi zbog preformansi kostaju preko 1000e pa na gore, te za 250 rade poso nekom godinama nekom pukne posle par meseci sve zavisi kako te krene sa rupama :) Ja sam porucio bio za moj kad sam video kako se vozi i kako to izgleda u praksi uzeo sam sachs amortizere i opruge napred i nazad i zavrsio pricu :) Kit komerc moze da ti resi te bas M opruge ili pusti meni oem broj opruga probacu da ti nadjem blistain onaj iz poljske :)

Ma jok, ne interesuju me performanse, već samo da zamijenim ove puknute opruge, a gewinde su mi pale na pamet, ako već ne nađem opruge.

JW96147 je VIN, pa javi šta ima i pošto. Danke.

Link to post
Share on other sites