E46 330d M Sport Touring Automatik


Recommended Posts

Ako te ne mrzi slikaj. Hvala. Koliko vidim, Warner-a nema ovim krajevima, samo Bačka.

Mislio sam da skinem kuku, jer iz principa ne želim da im dam lovu za glupost, ali mi je izgleda jednostavnije da je atestiram uz sve zajebancije oko toga, nego da je skinem...

Zna li neko koja je procedura atestiranje kuke na autu uveženom iz Njemačke sa kukom koja je tamo ugrađena? Dakle, auto je uvežen sa kukom.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 212
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

U subotu, 28.08.2021. godine na 330525 km odrađen full remont letve u Autoservisu Dragi u Nemenikućama kod Sopota. Znao sam da ima lufta sa lijeve strane, lupkala je malo, a bilo je i lufta na volanu, dok ulje nije gubila.

Po pregledu i rastavljanju utvrđeno da je problem sa klipnjačom, ali je uspješno sve sređeno.
Čitav posao završen za cca 5 sati i koštao 26000.

Sad nema lufta, ne lupka i nema lufta na volanu. Jednako se mota kao ranije, ali je osjećaj za nijansu drugačiji.

Garancija godinu dana na lupanje i gubitak ulja.

Slijedeće na redu je skidanje govneta od kuke i zamjena opruga. Ide Eibach Pro-Kit gore, kao najsigurnija opcija. Ah da, i redovni servis.

PS: Ako neko ide tamo, neka povede računa da krene sa gazdom na probnu vožnju, pošto isti voli da ga zapanji skroz na skroz. To sam utvrdio tek kasnije kada sam otišao i potražio ranac sa laptopom iza mog sica, za koji sam po stajanju i otvaranju vrata utvrdio da je okrenut za 270 stepeni u odnosu na ono kako sam ga ostavio. Inače, što se rada, znanja, stručnosti i ekspeditivnosti tiče - sve 5.

Edited by castor
Link to post
Share on other sites

Ja sam bio kod njega i ostalo je malo lufta i klikovi kad se mota na parkingu. Odem opet u Sopot da reklamiram posle 9,10 meseci (nisam mogao pre), kaze nije do letve, poceo da izmislja tople vode, kao do ,,sipke ispod volana", pa kao Guardian pravi problem za te klikove itd. Platio remont 250e. Totalno nezadovoljan uslugom i gostoprimstvom. Dodjem 15min pre zakazanog, prolaze pored mene kao pored groblja, niko ni ,,Zdravo" da kaze.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Uh, prođe dosta od zadnjeg pisanja, a radilo se svašta, pa ću morati to malo da dopunim.

Nego, ima li neko ideju gdje bih mogao da nađem štelere za zadnje opruge? Kontam da idu uz neke gewinde, ali mi ne pada na pamet gdje bih mogao da nađem samo štelere, bez gewindi...

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, castor said:

Uh, prođe dosta od zadnjeg pisanja, a radilo se svašta, pa ću morati to malo da dopunim.

Nego, ima li neko ideju gdje bih mogao da nađem štelere za zadnje opruge? Kontam da idu uz neke gewinde, ali mi ne pada na pamet gdje bih mogao da nađem samo štelere, bez gewindi...

Drugaru mom je pravio strugar, mnogo bolje i kvalitetnije su napravili od ovih gewindi sto ima na oglasima

Link to post
Share on other sites

Ma znam, ali čitava zajebancija dok skinem oprugu, uzmem mjere, odnesem kod strugara i molim se da uradi kako treba. Računao sam da je lakše ovako gotovo od gewindi staviti. Ionako se jednom namjesti visina i to je to.

Edited by castor
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
On 1/31/2020 at 11:37 PM, NikNS said:

Imam ja bajo intercooler kopije u firmi i sljakaju punom parom, nema razlike provericu ti cenu pa ti javljam.

Probah da pošaljem PM, ali ne možeš da primaš poruke, pa aj' se javi, treba mi interkuler. Fala!

Link to post
Share on other sites