Recommended Posts

Zadnjih 15-ak dana desava se da kad se zagreje krene da dimi (belo-plavicasto) na auspuh i smrad se oseti u kabini. U leru ne dimi ali mi se cini da se oseti smrad na auspuhu. Turbina se cuje-malo zazvizdi na promeni brzine ali tako je vec godinu dana. Ulje filteri promenjeni, pre mene neko je skinuo dpf i katalizator. 

Pre mesec dana uradjen je bajpas malog-egr termostata a glavni veliki je zamenjen i sad normalno dize temp. Ulje koliko sam na sipci primetio ne trosi mada sam zadnjih 15 dana presao ne vise od 500km. 

Dok je hladan vuce normalno, primetio sam kad se zagreje i krene da dimi ne ubrzava linearno vec ima knedle. 

Pitanje:

ima li kakve veze bajbas egr termostata? Separator uljnih para?   Turbina?   Mozda softver dpf ako ga nisu softverski ugasili? Ili nesto trece?

hvala

Link to post
Share on other sites

puklo ti je crevo od turbine verovatno,gornje ili donje ,pogledaj gde je masno po karoseriji

neces videti okom gde je puklo,jer se pokaze tek na visim obrtajima kad ga turbina naduva

Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, miksa said:

puklo ti je crevo od turbine verovatno,gornje ili donje ,pogledaj gde je masno po karoseriji

neces videti okom gde je puklo,jer se pokaze tek na visim obrtajima kad ga turbina naduva

zar ne bi dimio crno i gubio snagu da je puklo crevo???

Link to post
Share on other sites

Danas sam skidao separator, ima malo ulja u njemu, nista od one bele skrame ili sl. Oprao axelom, vratio nazad, nikakva promena  

Pretpostavljam da dijagnostikom ne moze da se utvrdi ostecenje dok se mehanicki ne skine turbina. 

Pored remonta turbine (ako je crkla) sta je jos pozeljno da se uradi kad se vec ona skida

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, aritonce said:

Nije turbina, skidao majstor. Ima li ko neku pretpostavku sta bi moglo da bude

Pa jel ima majstor neku preporuku kad je vec utvrdio da nije turbo?Ako dimi i smrdi na ulje znaci da ga gura u cilindre,ako nije od turba sta moze drugo da bude osim glave ili karika?

Jel merio kompresiju?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...