Pucanje lanca na BMW 1, 3 i 5 N47


Recommended Posts

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Ovako postavih sliku, zanimljivo resenje.

 

34 minutes ago, njegovawisost said:

Sjajna ideja inzinjerska, da se lanac stavi pozadi, i dobije na bezbednosti pesaka i manjim vibracijama. I onda high management isfuseri i kaze - stavimo lanac od bicikla na N47.

 

Kakva li je bezbednost ako se otkaci negde u preticanju ili prospe malo sintetike po asfaltu

Edited by Desmo
Link to post
Share on other sites
Citaj malo po forumu. Bmw I automatik se nesto ne vole. Ne daj da te lazu. Svi kao super ma radio sam remont bacio 2000e evo bas sam zadovoljan super je samo eto nesto ne valja bas ali ce za oko pola miliona sve da legne na svoje mesto. Aha
Malo sam sarkastican, ali citaj malo komentare oko automatika.
Ako nemas za nekog prilicno novog batali.

Uz svo duzno postovanje ja nesto gluplje skoro nisam cuo. BMW i automatik se ne vole??? Ko ovo tebe laze? O kakvom remontu za 2000 pricas ?? Ja stvarno razumem da svako ima pravo na svoje misljenje i svoj stav, ali iznositi ovakve gluposti je stvarno sramota.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

ZF6 i ZF8 su najbolji automatski mjenjaci u industriji. Ko misli da je to lose bi trebao da ima pregled polovnih vozila automatika drugih proizvodjaca. Od japanaca jedino Toyota ugradjuje solidne automatske mjenjace, ostalo nije bas vrh. Motor uparen sa automatskim mjenjacem generalno se manje haba nego sa manuelnim. 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Desmo said:

Ovako postavih sliku, zanimljivo resenje.

 

 

Kakva li je bezbednost ako se otkaci negde u preticanju ili prospe malo sintetike po asfaltu

Ne bih znao, ja imam M47 traktorce :D Bucan, trese ali vecan :D

Link to post
Share on other sites

34910ed5fe3ea296f3f85e14c8159c01.jpg



Mozda ova slika ne pripada ovoj temi, ali evo cisto da se vidi kako vecina ljudi odrzava svoj automobil. 39.000 km nisu menjani ulje i filteri. Filter goriva cu iseci po duzini pa cu okaciti i njega da se vidi u kakvom je stanju. O ispustenom ulju necu uopste da trosim reci. Posle se neko javi i napise kako su motori losi i "mekani" kako se BMW i automatski menjaci "ne vole" . Na ovom primerku je kilometraza 273.000,karter na menjacu je fabricki. 99,9% je i ulje u menjacu fabricko. Vlasnik ce pre prodaje da skine km na cuvenih 178.950 km a novi vlasnik(srecnik) ce kad pocne sve zivo da crkava da napljuje i fabriku i konstruktora i BMW na nekom forumu i da resi stvar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja sam imao priliku da radim lakiranje jednog e60 covjek ga platio 2000e 530d i samo da ga zamaskira da lijepo izgleda,desni kos pop-nitnama zakacen unutra stvarno ocuvan u trap sarafa zdravog nema motor vidimo se vandler los presao oko 500h km.
Plati on mene uredno vidim posle par dana oglas 6500e presao 170h nikad udaran mazen pazen i odrzavan auto u top stanju.
Prije jedno 4-5dana drugi momak ga izbacio na oglas kompezacija za bmw e46 i pljuje kvalitet e60 serije kako je to nekvalitetan auto u odnosu na e39

Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
Ljudi  mesate babe i zabe, jedno je to o cemu pricate a drugo je lanac na n47

Nista nije pomesano! Pricamo generalno o odrzavanju i stanju vozila sto je najvaznija tema. Ja ne shvatam licno vise pametovanje oko zamene lanaca. Kupio si polovan automobil, menjas sve sto je fabrika propisala. Bio to zupcasti ili lanci svejedno je. Nisi promenio i doziveo havariju sam si kriv. Nema puno mudrosti. Jave se ljudi i postave pitanje kupio sam N47 ili M47 ali nista ne zveci i ne cuje se da li da menjam lanac ili ne? Tvoj izbor druze! Ko je taj koji ce da kaze ma teraj nemas brige, moze to jos... Ne redovne zamene ulja direktno uticu na zivotni vek svih sklopova motora. Pocevsi od lanaca i lancanika koji trpe ogromnu silu i temperaturu prilikom habanja na visokim temperaturama pri nedovoljnom podmazi anju i hladjenju istim tim uljem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
Ljudi  mesate babe i zabe, jedno je to o cemu pricate a drugo je lanac na n47
Sve je to povezano sto pricamo jer da ja znam 90% vlasnika n47 nece zamijenit lanac pa kad pukne bice bmw los ovo ono sve jer posledica loseg odrzavanja a to nije samo za taj motor nego za svaku marku auta isto vazi. U planu mi je da uzimam f10 dvoumim se izmedju 528i n20 ili 520d n47. Na oba je fabrika propisala zamjenu lanca tako da cim ga uzmem prije carine i svega slepom ide u servis i rijesen problem da nebih pitao moze li to jos.
Na ovu pricu bih se nadovezao jos za 525tds modele,ko ima nalog na facebook zna kolko ih pljuju po grupa te glava puca te bospumpa. Pa prijatelju ne vozi se bmw na vodu i rezerva svijetli oci vadi


Послато са SM-A505F помоћу Тапатока

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Rocco77 said:

Sve je to povezano sto pricamo jer da ja znam 90% vlasnika n47 nece zamijenit lanac pa kad pukne bice bmw los ovo ono sve jer posledica loseg odrzavanja a to nije samo za taj motor nego za svaku marku auta isto vazi. U planu mi je da uzimam f10 dvoumim se izmedju 528i n20 ili 520d n47. Na oba je fabrika propisala zamjenu lanca tako da cim ga uzmem prije carine i svega slepom ide u servis i rijesen problem da nebih pitao moze li to jos.
Na ovu pricu bih se nadovezao jos za 525tds modele,ko ima nalog na facebook zna kolko ih pljuju po grupa te glava puca te bospumpa. Pa prijatelju ne vozi se bmw na vodu i rezerva svijetli oci vadi


Послато са SM-A505F помоћу Тапатока
 

Nzm, pun je You Tube ju tjubera koji imaju milionske preglede i koji govore kako je BMW postao dosta nepouzdan. Mom ocu se na traktoru Golfu 5 koga vozi preko makadama oko 500km godisnje vec 6-7 godina (najgore dzombe) trap nije mrdnuo. Na BMW ne znam nikog ko ga iole odrzava  da nije dirao trap. Ostale gremline necu pominjati, s ovog foruma, previse ih je. Pricamo naravno o kolima koja su ko zna koliko presla. Barem je taj lanac bio vecan i neunistiv sto druga auta nisu imala i morali su da ga stave ko od bicikla.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...