318i E36, nemiran ler i trokira


Recommended Posts

 

Mislim da, ili ti laže unimer ili slaba baterija. Kako si merio otpor dok auto radi? Ne može to.

 

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Skini ler motor i probaj da okreneš klapnu u jednu stranu i daj kontakt. Onda Skini kontakt i okreni klapnu na drugu stranu i ponovo daj kontakt. Klapa bi trebalo da se vrati na isto mesto.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Klapna mora lako da ide. Kad vrtis motoric levo desno mora da se čuje kako udara klapna.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=3KPkslbjfJg

Ima puno klipova na ovu temu, ovo je samo jedan. U sustini je objasnio sta i kako bi trebalo da funkcionise.

Mogu da ti slikam moj ICV, mada ne znam sta te konkretno interesuje, tj sta konkretno da slikam? Mislis na sami izgled?

Ako te to zanima, evo je slika sa net-a https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRUEavaOv8bbna2JqPGlbXw01t-JyjavNGezE_ymMNH0d4kKU6FQA, isti ovakav, ima dva pina...

Link to post
Share on other sites

a zasto mora da lupa kada se protrese?bitno je da ne glavi i da se lako pomera ,nju ionako pomera motorcic,bitno je da kada se da kontakt da se pomera normalno,na nekom je jaca opruga na.nekom meksa,ali bitno.je da ne glavi

Link to post
Share on other sites

Pa ne znam stvarno..ali ocigledno da je ispravan moj step motor onda ne bi prijavljivao kvar na diagnostici.Merili smo kompresiju benzinske pumpe.Ima 3 bara.Jel to lose?Kolko bi trebalo bara da ima?

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Evo mene opet.. Probao sam da izmjerim otpor na par ICV-ova i svi su bili oko 8 ohm-a, kao i ovaj moj. E sad, malo mi je sumnjivo da su bas svi crkli i da pokazuju istu vrijednost. Ja se vodim podatkom da otpot treba da bude 20  +-5  ohm-a, tako sam nedje procitao, ali sam sad u velikoj dilemi. Moze li biti da ICv dobija pogresne podatke od ECU-a ili cega li vec? Kako to testirati? 

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
10 hours ago, ilovebigasses said:

Lambda i taj idle valve odma :)

Mislis da ICV igra ulogu u ovom problemu? Ja sam znao da je on problem, odavno(neravnomjeran ler gas), ali je ranije normalno isao, tj nije trokirao . A trokiranje se desava i sa raskacenim ICV-om. 

Najveci problem je sto ne mogu da nadjem ni ICV, ni lambdu novu, samo polovno, a to mi ne uliva povjerenje..?

Link to post
Share on other sites

Jel mozes malo detaljnije da opises to trokiranje u leru ? Jel ima onu tendeciju da hoce da se ugasi ? Da li se to obicno najvise desava kada su vrucine?

Link to post
Share on other sites

Kolega, nije problem u leru, tj na leru radi mirno, bez trzanja. Problem se ispoljava pri kretanju i voznji na malom gasu(od 1200-2000RPM, otprilike). Auto trza, kao da ponestaje goriva ili da struja prekida. Ne znam kako bih drugacije opisao to trzanje.:)

A sto se tice temperature, cini mi se da se ovo manje desava kad je motor zagrijan..

Link to post
Share on other sites

Nemoj toliko da se uzdas u diagnostiku. Nije to savrseno. Da je savrseno svi bi mi samo imali diagnostiku i kada izbaci gresku menjali samo to sto je izaslo.

Ali realnost je maloo drugacija. Moj tip je protokomer! Nisam lik koji ide ukladionicu ali bih se kladio na njega.

Link to post
Share on other sites

Samo da javim novitete. :)

Promijenio sam za vikend senzor temperature rashladne tecnosti(plavi). Usput sam promijenio i crijevo koje ide sa kocionog vakuum aparata na motor, bilo mi je sumnjivo.  Za sad se auto odlicno ponasa. Nema vise nikakvih cimanja, trzanja i sl, a i ler gas je stabilan. Nadam se samo da ce ostati ovakvo stanje jos dugooo. :D

 

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Evo me opet, sa slicnim problemom

Nedavno je ponovo poceo da zeza na leru, varira ler gas i ponekad se desi da se ugasi prilikom paljenja, a onda moram da dam gas skoro do kraja da bi upalio.

Jedako se ponasa i na plinu i na benzinu.

Jedna stvar koju sam primjetio je da kad samo mrvicu dam gas, kad je na leru, obrtaji se umire i fino radi oko 1000 RPM.

Moze li lambda praviti problem, posto je jos nijesam promijenio. Plin je venturi, bez LCS-a (mehanicko podesavanje protoka na racvi)

Link to post
Share on other sites