318i E36, nemiran ler i trokira


Recommended Posts

48 minutes ago, Oddo_mne said:

I ja sam sumnjao na fals vazduh, ali sam sva crijeva prekontrolisao vise puta, neka sto su bila sumnjiva zamijenio, ali i dalje isto...😐

Crevo protokomera. Skini ga i dobro proveri. Obicno bude porozno na harmonici, recimo sa donje strane sto ne mozes da uvidis bez skidanja. Moze biti i TPS senzor na klapni a naravno i protokomer koji se mora zameniti pogotovo kada se vozi na plin.

Ipak u 90% slucajeva kod m40/m43 bude problem sa ler ventilom. Ler ventil moze praviti problem i u toku voznje, prilikom menjanja brzina. Ako ciscenje samo prividno resi problem neko vreme, onda se mora zameniti. Na Ebay-u imas solidne kopije. U svakom slucaju postojeci ler ventil na tvom autu je verovatno star koliko i sam auto. Samim tim, najbolja je solucija da je vecinu bitnih komponenti treba zameniti ako izazivaju sumnju. 

Edited by Elvir
Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

13 minutes ago, Elvir said:

Crevo protokomera. Skini ga i dobro proveri. Obicno bude porozno na harmonici, recimo sa donje strane sto ne mozes da uvidis bez skidanja. Moze biti i TPS senzor na klapni a naravno i protokomer koji se mora zameniti pogotovo kada se vozi na plin.

Ipak u 90% slucajeva kod m40/m43 bude problem sa ler ventilom. Ler ventil moze praviti problem i u toku voznje, prilikom menjanja brzina. Ako ciscenje samo prividno resi problem neko vreme, onda se mora zameniti. Na Ebay-u imas solidne kopije. U svakom slucaju postojeci ler ventil na tvom autu je verovatno star koliko i sam auto. Samim tim, najbolja je solucija da je vecinu bitnih komponenti treba zameniti ako izazivaju sumnju. 

Hvala na opsironom odgovoru,

Crijevo protokomjera je nedavno zamijenjeno i ne bi trebalo da pravi problem. Ler ventil je fabricki, tako da vjerovatno pravi problem iako ovako na oko izgleda da je sve ok.

Pokusacu da ga ocistim, pa cu da vidim kako ce se ponasati.

 

Link to post
Share on other sites

U subotu ocistih MAF, klapnu na kucistu protokomjera(sve je bilo prilicno masno), pedihtovah mjesac za plin, prekontrolisah crijevo protokomjera i ICV, sve kako treba. Juce citavi dan radio kao sat, fino palio, ler stabilan, milina. Jutros krenem na posao i ponovo poce da brlja. Manje variraju obrtaji i generalno je bolje nego prije intervencije, ali  je problem i dalje tu.  Svjecice nijesam skidao, provjericu i njih, mada sumnjam da je do njih...

Link to post
Share on other sites

Proveri knock senzor. Imas u mojoj temi sta su simptomi i kako izgleda... Najizrazenije trzanje je bilo na cca 2k obrtaja i u manjoj brzini. Knock senzor ti sluzi za retardiranje paljenja. On se nalazi na bloku motora i 'slusa' sagorevanje i ako se desi detonacija on salje signal ecu i ecu menja ugao paljenja i tako eliminise detonacije koje se manifestuju trzanjem auta najvise pod opterecenjem tj kad auto ide :)  Ako se desavaju detonacije, znaci da ne sagoreva smesu dobro pa samim tim lambda moze da brljavi pa prijavljuje gresku :)

Edited by Nemanja-e36
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Pitanje za M43B16. 

Kada radi na leru podigne obrtaje do 1500, tu malo radi i onda polako spusti, istoo je i kad stanem na semaforu. Auto ide dosta dobro ali trosi dosta citavih 10 litara, a trosio mi je oko 6 na otvorenom, u gradu oko 8 a sad 10. E sad ponekad se desi kad je hladan kao da izgubi snagu pa je postepeno dobije kad se zagreje i to u opsegu od 2500 do 4000 obrtaja ali to se retko desava, ali se desava. E sad creva su dobra ne falsuju, uzeo sam drugi protokomer od drugara da probam od m40b16 motora koji je indentican spolja ali je vozen na pin. E sad auto radi bolje, na 1000 obrtaja, lepo vuce i ima isti problem ali ucestali, e sad kad se motor zagreje on dobro vuce, slabije nego prethodni ali dobro. A potrosnja se mnogo smanjla citavih 4 litra. Znaci auto dosta manje trosi, sta moze da bude problem? 

Neko kaze lamdba sonda, neko hidropodizaci, neko protokomer?

Link to post
Share on other sites