E46 Radilica


Recommended Posts

Kupio sam auto pre par meseci i od pre neki dan tj od kako otoplilo javlja se neko lupanje u motoru,odem kod majstora (da ne reklamiram,vazi za jednog od boljih za bmw u mom okrugu) kaze covek na prvu radilica.nema sanse da nadjes drugu nego moj ti savet da kupis drugi motor.Sutra dan odem kod mog majstora kaze nije radilica lanac lupa znam radio sam 5 takvih.Sta mislite sta da radim? Inace lupanje se javi pri prvom paljenju nekih 3-4 sekunde i posle kad je motor vruc ali nece odmah nego posle nekih 20 min

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas majstor rasturio. Kaze lanac i lancanici posebno jedan lancanik otisao skroz kaze dobro da nije prezubio.Narucio sam polovni set valjda ce sad to da bude ok

Link to post
Share on other sites

u pravu si prvo sam jurio novo 20000 din su lanci ali nisu imali lancanike posto je trebalo malo duze da se ceka ja se odlucio na polovno na preporuku majstora kaze pouzdan lik a otpada,videcemo kako ce da ispadne javicu zbog drugih ako imaju slican problem

Link to post
Share on other sites

Moj ti je savet da sacekas nov deo. Migavac, far, krilo, vrata i slicni delovi ne moraju novi ali polovan lanac se ni na bicikl ne stavlja. 

Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, Zeljkamp said:

Moj ti je savet da sacekas nov deo. Migavac, far, krilo, vrata i slicni delovi ne moraju novi ali polovan lanac se ni na bicikl ne stavlja. 

+1 i za kola i za bajs (ja na bajsu istegnem 2 godišnje :D )  :) 

Postoje stvari koje se isplate polovne a neke jednostavno više gubiš nego što dobiješ. 

Šalu na stranu, da li postoji način da se proveri u kakvom je stanju lanac, bez da se otvori pola motora? 

Link to post
Share on other sites
On 3/28/2017 at 1:27 PM, smg said:

 

Šalu na stranu, da li postoji način da se proveri u kakvom je stanju lanac, bez da se otvori pola motora? 

moze,skines deklu,nadjes spoj raskacis izvuces napolje,a za vracanje mora da zoves big laleta

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, 777.boban said:

moze,skines deklu,nadjes spoj raskacis izvuces napolje,a za vracanje mora da zoves big laleta

Znači ne može :)

Mislio sam da možda na osnovu španera ili nekog drugog pokazatelja može da pokaže da se lanac isteglio (potrošio). Možda na osnovu "istrošenosti" zuba' lančanika ... 

Nisam do sada nikada imao problem sa lancem, ne znam kako se manifestuje kada je za zamenu ...

 

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Jeftinije kompletan motor, ako počneš da sklapaš motor, mora leteći i ležeći ležajevi radilice, nov dihtung glave, proveriti klipnjače i karike klipova obavezno nove. 

Ide novo ulje, pa onda mora podešavanje repera, podešavanje paljenja, treba će ti 500-1000eura, sad zavisi u kom stanju su delovi, novi ili polovni, onda majstor koji sklapa agregat. 

Ja da sam na tvom mestu, ja bi rasturio sve, hilznovao blok motora ili honovao cilindre na prvu, drugu, treću specijalu, drugi klipovi, druge karike. 

Lako je kupiti auto i voziti, ali kad nastanu problemi, niko o tome ne razmišlja. 

Ja sam na moju zastavu, ako je 1.1motor,radio generalnu ispalo me sve 600eura jer sam radio sve sam, Imam moment ključeve, komparatore, samo honericu, mašinu za ravnjanje glave i šlajfovanje ventila nisam imao, to sam platio. 

Radilicu sam obradjivao, i kad uradiš sve može se desi da pukne radilica, sve mora da bude savršeno, preciznost 0.1mm, nema zajebancije. 

Sad sklapam E36 kupe, kupio sve bez motora i enterijera, računao sam, motor Ima da me ispadne 170000dinara, a motor stavljam od E30 316 sa karburatorom u E36. 

Bregastu kupujem novu catcams, radilicu obradjujem jer nova košta 75000 dinara za E30. 

Moja preporuka ti je da nadješ dobar motor, kontaktiraj Zokija klinika iz Šabca da ti nadju motor i rešiš posao, jer polovan motor može biti oštećen. 

Smorio sam ga. 

 

Link to post
Share on other sites