E46 Radilica


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nemože tek tako samo da vrati, znaš tu koji posao Ima, mora da skida karter, mora da skida zamajac, da bi to uradio mora da odvoji zvono menjača, da skine korpu i lamelu, ceo dan posao, a ako majstor radi neće ga košta ispod 100eura ruke samo. 

Kad stavlja drugu polovnu radilicu mora i leteće i leteće ležajeve radilice druge obavezno. 

Ulje mora da promeni, nemože ovo preradjeno samo da procedi i da vrati. 

Ako bmw Ima ecu, mora ponovo da mapira paljenje, položaj radilice, položaj bregaste jer skidanjem radilice, izlaze i klipovi iz cilindra. 

Čuj samo promeni radilicu i gotovo. 

Gadjate se s nekim terminima kao da je igračka. 

 

Link to post
Share on other sites

Legenda kaze turis sve novo i bacio si pare a kad sklopis od polovnih ispravnih sklopova navozas se...

 

Link to post
Share on other sites

Legenda kaže kupiš auto prema mogućnostima, ako nemaš mogućnosti da opraviš, raspitaš se kod majstora koji je auto za tvoj dzep. 

Ne ljutite se na mene ništa, ja sam na forumu tu da naučim, da pomognem šta znam, da uputim, da dam informacije ispravne i tako dalje. 

 

Link to post
Share on other sites

Stunter, imaš blokove kod nekih automobila, gde možeš da kupiš hilznu kao rezervni deo, naprimer reno 5,imaš blokove koji nemogu da se hilznuju, a imaš koji mogu. Hilzna se stavlja da bi se veličina klipa vratila na standard,na fabrički kubni centimetar. 

Ja sam govorio u ovoj temi kako stoje stvari, da objasnimo šta je šta, da kolega forumaš razume kroz priču odprilike na čemu je, da sagleda stvari na pravi način. 

Pravi muškarac, nosi lacostu, od parfema koristi pino silvestre, pije lav pivo, pije šveps, i vozi bmw trojku E30 kupe. Šalu na stranu. 

 

Link to post
Share on other sites

Zamenjena je radilica,stavljeni novi lezajevi i sta vec treba novo uz nju.

Dizne su bile menjane i proverene, zamajac je stavljen nov godinu dana ranije kad je radjen motor (menjana je i radilica).

Sa autom nije divljano, normalno se vozio i nikom nije jasno kako je mogla puci...

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Sasa72 said:

Dizne su bile menjane i proverene, zamajac je stavljen nov godinu dana ranije kad je radjen motor (menjana je i radilica).

Verovatno odgovor lezi ovde, stavljena radilica koja je verovatno imala aksijalni luft, landarala i ode.

Link to post
Share on other sites

Aksijalni zazor radilice treba da bude izmedju 0.07 i 0.14 mm. Granica istrosenja je oko 0.2mm. Najcesce se desi da se leziste glavnog lezaja u kucistu motora razbije i sam lezaj dobije zazor u kucistu.



Sa zazorom moze da se vozi ali je situacija neregularna, jer se povecanim zazorom prenosi pritisak sa radilice preko klipnjaca na klipove, koji onda neravnomerno habaju cilindre i ovi postaju ovalni. Ovo onda uzrokuje povecanu potrosnju ulja i pad kompresije...

 

Tako se i meni desilo, klip landarao u cilindru - uzrok radilica koja je imala luft i mlatarala klip napred nazad, m57 radilica u pitanju (stavljena u m20).

 

14707826_1345171355507876_56007324832834

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Imam jedno pitanje, pa ću da iskoristim ovu temu da ne bih bezveze gušio forum otvaranjem nove nepotrebne.

Trebalo bi uskoro da promenim remenicu radilice pa me zanima da li mogu da gledam još nešto sem Corteca, odnosno da li još neki brend pravi te remenice sličnog ili istog kvaliteta a da deo košta manje od 15 000? U pitanju je e46 100kw, 5 brzina. Dakle Corteco ili postoji alternativa?

Link to post
Share on other sites