Recommended Posts

Super autic, valjalo bi jos neka umetnicka slicica 

To sto je photobucket uradio je krajnje bezobrazno... Da stave toliki porez na slike je previse. Mislim da ovim potezom nisu postigli ono sto su trebali jer je velika vecina presla na druge "provajdere" koji su mnogo povoljniji ili jos uvek besplatni

Link to post
Share on other sites
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

On 10/7/2017 at 12:10 AM, Mauro said:

Felne na sivom odlicno stoje.

A crveni je puska kao i pre. Jesi ga farbao?

Fala fala, odavno sam gađao baš ove felne :) 

Crveni matorijaner se neda još uvek. Farbana je prednjina bila (ono kada je "goreo") ... od pola vrata pa u krug do druge polovine. Ali se u međuvremenu nakuplo još toga (ženu je čuknuo kamion u kružnom toku, pao je crep na haubu, pragovi istruleli i standardne ogrebotine na parkingu - plus jedno udubljenje na krilu / pozdrav od komšije).

Sve sam to sada rešio da ispravim na njemu, još uvek je kod majstora (imaš u njegovoj temi, da vidiš kako izgleda sada :) ). Očekujem da će tamo već za dve nedelje (kada se vratim u Srbistan) biti tip top! Da može ženica samo da uživa. Mehanički je u jako dobrom stanju za godine. Promenili smo mu celu izduvnu granu ... samo šapuće sada :) 

 

On 10/7/2017 at 7:24 AM, Uzicanin said:

Style 135 je prava prica za e46, samo ovaj E36 odskace :D Gospodski auto

Hvala hvala, meni je ta style 135 za e46 bila prvi izbor.

On 10/7/2017 at 2:34 PM, Mare ETF said:

I meni su ove style 135 prelepe :D nisam video dal si vec pisao, koliko cola? :D

17 cola su. Nisu original, kopije su. Original je samo u 18". Ali za sada su ok, koknuo sam mu nove gume i samo gas :)

1 hour ago, dekisha said:

Kakp se krece potrosnja? Jesi radio servis menjaca i gde? Ja sam zapeo za 318d ili 318i automatik. Prelep ti je auto uzivaj u njemu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nisam još radio servis Aut menjača ... imaš tu dve škole .... dok radi, da ga ebem ... ne čačkam ništa za sada. Lepo šalta, zadovoljan sam. E sad, potrošnja (nisam ti ja reprezentativni uzorak za to). Meni troši od 6 do 6.5 ali ja svaki dan pređem 150-200km u relaciji 70% otvoreno - 30% grad. U gradu verujem da bi tukao 7.5-8 bez problema. Primetno više troše od manuelaca (koliko mogu da uporedim sa drugarima). Ovo je mereno čep na čep, jednom nedeljno koristim Spritmonitor :)

Link to post
Share on other sites
Meni e46 320d manuelac trosi oko 8 do 8ipo kroz BG po onim najvecim guzvama biggrin.png non stop prva druga biggrin.png ne znam sta je primetna razlika al cisto sumnjam da bi taj automatik trosio vise od 9ipo biggrin.png

Jel to po bordu mare?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites
30 minutes ago, dekisha said:


Jel to po bordu mare?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ma meni po bordu piše 6.1 - 6.2 i to je to ... mislim da bord laže sve u 16. Ja koristim neku SpritMonitor aplikaciju za log servisa, troškova, i tu usput pišem koliko sam sipao goriva na koliko kilometara. Tu imam koliko toliko precizniju informaciju koliko troši. Jedino je srceparajuće kada vidiš koliko godišnje daš para na gorivo :D Ja otprilike spalim skoro ceo e46 kroz gorivo godišnje.

Link to post
Share on other sites

@dekisha nije po bordu, bord pokazuje ravno 6 :D metoda cep-cep je najbolja, tu vidis kolko trosi stvarno :D e sad to je bila potrosnja letos dok je klima bila upaljena non stop i dok sam ga gazio ko nenormalan :D sad kako ne radi klima i kako se pitomije malo vozi spala je potrosnja na oko 7ipo al da ga je*es mislim da nece moci ispod 7 nikako :D na otvorenom je prica drugacija, 5ipo litara otprilike :D al kazem ti, ovih 7ipo litara je po bg-u, verujem da bi kroz manje gradove dje nije guzva velika trosio ispod 7 :D evo npr, napunio sam ceo rezervoar sad kad sam isao na letovanje, isao do tivta (560km), potrosio skoro pola rezervoara, bio dole 10 dana, svaki dan do plaze i nazad (20-30km) pa uvece Herceg Novi, Budva, Kotor itd (15km recimo u proseku), uglavnom dopunio sam rezervoar tek pred povratak u bg :D znaci potrosio je nesto manje od 30l za tih 10 dana a presao sam sigurno oko 450km dole, mozda i jace :D dakle dole je trosio nekih 6.5L, sa sve upaljenom klimom :D 

Sve u svemu mislim da je e46 odlican kad pogledas odnos performanse/potrosnja. Vuce, ubija, a trosi relativno malo :D kroz grad (npr Beograd) ce ti skoro svaki auto trositi manje vise isto tj mislim da ce i vw polo 1.4 dizel trositi isto ~7-8L ako ga vozas po gradu jer je slabije auto pa mu moras davat vise gasa da povuce sto automatski povlaci vecu potrosnju :D nek me neko ispravi ako gresim :D

Link to post
Share on other sites

E ovakav sam odg cekao,a sad razlika izmedju 5 i 6 brzina u 320D jel imaju jos neke razlike osim menjaca? Ja sam retko po auto putu mozda bi 318d bio pun pogodak za mene. Nisam pametan ide hladno vec ujutru ja ne bih ni da pogledam niti jednog e46


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, dekisha said:

E ovakav sam odg cekao,a sad razlika izmedju 5 i 6 brzina u 320D jel imaju jos neke razlike osim menjaca? Ja sam retko po auto putu mozda bi 318d bio pun pogodak za mene. Nisam pametan ide hladno vec ujutru ja ne bih ni da pogledam niti jednog e46


Sent from my iPhone using Tapatalk

Koliko sam ja mogao da vidim sa 6 brzina je rastereceniji motor, veca max brzina i manja potrosnja na otvorenom. Neki kazu da je sa 6 brzina brzi, ja to nisam primetio... A ako ne vozis nesto puno po autoputu moj glas onda ide za petostepeni menjac.

A koliko sam primetio 318d i 320d su skoro pa isti motori, ako ne i isti

Link to post
Share on other sites

Ja kolko znam 318d ima 116ks a 320d je 150ks :D 

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=89485 - performanse 320d

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=107899 - performanse 318d

znaci 320d ima veci obrtni moment tj lepse vuce i "lepi" za siceve :D e sad sta znam, mozda bi 318d manje trosio po gradu al i to manje pitanje je koliko manje :D nije to primetna razlika :D sto se tice toga koji motor duze traje u to se stvarno ne razumem niti imam bilo kakva iskustva, prvi put vozim bmw u zivotu, prvi put ovaj e46 320d i mislim da bi veci uzitak bio voziti 320d nego 318d :D 

Link to post
Share on other sites
On 10/18/2017 at 9:59 PM, dekisha said:

E ovakav sam odg cekao,a sad razlika izmedju 5 i 6 brzina u 320D jel imaju jos neke razlike osim menjaca? Ja sam retko po auto putu mozda bi 318d bio pun pogodak za mene. Nisam pametan ide hladno vec ujutru ja ne bih ni da pogledam niti jednog e46


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sto se tice 5 ili 6 brzina, moj ima 5 brzina i znas li koliko puta sam na autoputu pozeleo da imam sestu brzinu :D jer ako recimo vozis 130kmh onda ti je motor negde na oko 2ipo iljade obrtaja u petoj brzini, zamisli da ga ubacis u sestu i da ga rasteretis :D em manja potrosnja em se stedi motor :D prede takoreci, ne osecas da se vozis :D 

E sad da li neko zna moze li da se zameni to? Da se uzme menjac sa 6 brzina a trenutno imam 5? Jel se menja komplet set kvacila sa zamajcem ili ne?

Link to post
Share on other sites

Овај Е36 ти се још добро држи и ако си имао неких пехова са њим ако не грешим:D А овај нови пола слика не могу да видим :S

Link to post
Share on other sites
49 minutes ago, Mare ETF said:

Ja kolko znam 318d ima 116ks a 320d je 150ks :D 

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=89485 - performanse 320d

http://www.carfolio.com/specifications/models/car/?car=107899 - performanse 318d

znaci 320d ima veci obrtni moment tj lepse vuce i "lepi" za siceve :D e sad sta znam, mozda bi 318d manje trosio po gradu al i to manje pitanje je koliko manje :D nije to primetna razlika :D sto se tice toga koji motor duze traje u to se stvarno ne razumem niti imam bilo kakva iskustva, prvi put vozim bmw u zivotu, prvi put ovaj e46 320d i mislim da bi veci uzitak bio voziti 320d nego 318d :D 

Ja sam mislio na sklop motora, ne performanse :D 

Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, Glisa said:

Овај Е36 ти се још добро држи и ако си имао неких пехова са њим ако не грешим:D А овај нови пола слика не могу да видим :S

Jedini peh koji sam imao je to što je stajao pored automobila koji je zapaljen. Pa je vatra prešla malo na njega :(. Da ne kažem peh sa pogrešnim parkiranjem :)

Ovako me nikada nije ostavio na putu. Jedino što je crklo je alternator, ali i on je crkavao (palio lampicu ponekad, pa gasio), njega sam zamenio i to je to. I promenio sam termostat kada sam ga uzeo. Osim toga, menjao sam samo potrošne delove, i ovo što sam hteo da mu dodam iz hira (tempomat, sedišta, bord, m volan ...). I da sada, posle 3-4 godine kod mene, radim mu pragove i ovo gde su ženu počukali.

Jako jako sam zadovoljan tom e36icom, retko kvalitetan automobil iz 90ih ... zahvalan za održavanje. E sad, neide nešto posebno u odnosu na ovaj e46, ali ne mogu da se požalim, za svakodnevnu vožnju je tamanica. Baš malo i troši, imajući u vidu da je to 22 godine star auto. Ako mi veruješ, sigurnije i pouzdanije mi deluje od ove e46ice :)

Sa vremena na vreme se provozam sa njim, da me mine želja :) 

Link to post
Share on other sites

Тога се паљења и сећам,отишао ти тазе М3 браник :( Лепо изледа и даље,веруј ми пре он упадне у очи него овај Е46 :D

Link to post
Share on other sites