Recommended Posts

5 minutes ago, Glisa said:

И маску си му требао заменити,доста је лепша рестајл xD

Jeste, ali ova ima perilice farova ... tu restyle bi morao da bušim. A i ovako, nešto mora da ostane za sledeći put :)

Kada se vratim u Srbistan, pojuriću lip napred i možda na gepeku. Moram da mu uradim tapacire ... za sve imam ideje ali nikako vremena ...

Drago mi je da se ženi sviđa, sada ne moram da pravdam troškove :D:D:D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sto se tice 5 ili 6 brzina, moj ima 5 brzina i znas li koliko puta sam na autoputu pozeleo da imam sestu brzinu [emoji3] jer ako recimo vozis 130kmh onda ti je motor negde na oko 2ipo iljade obrtaja u petoj brzini, zamisli da ga ubacis u sestu i da ga rasteretis [emoji3] em manja potrosnja em se stedi motor [emoji3] prede takoreci, ne osecas da se vozis [emoji3] 
E sad da li neko zna moze li da se zameni to? Da se uzme menjac sa 6 brzina a trenutno imam 5? Jel se menja komplet set kvacila sa zamajcem ili ne?

A koliko ide u 6-oj na 2.000 obrtaja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites

Убисте човеку тему начисто....на 2000 иде 200 и онда додаш гас и он закује 250 а притом троши мање од Пунта,није да троши него прави нафтуууу!! 

Link to post
Share on other sites

Alo bre nisam cicija da ll ce mi trosi 4-5 litra nemoj tako da prozivas,ako imas nesto pametno da mi napises,a da to nije da bi hteo da menjac tu kosilicu za travu 316 onda ne troluj coveku temu. Svako pitanje ima veze sa E46 to sto niko ne odg na temu koju sam zasebno odgovorio,low feed back 4um nije moja stvar. Adminima se izvinjavam za off. 

Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, dekisha said:

Alo bre nisam cicija da ll ce mi trosi 4-5 litra nemoj tako da prozivas,ako imas nesto pametno da mi napises,a da to nije da bi hteo da menjac tu kosilicu za travu 316 onda ne troluj coveku temu. Svako pitanje ima veze sa E46 to sto niko ne odg na temu koju sam zasebno odgovorio,low feed back 4um nije moja stvar. Adminima se izvinjavam za off. 

Шта има ко да ти одговара на те риболовачке приче колико троши и како иде,и ако хоће неће у овој теми сигурно...моја кола су купљена 7 година стара и биће у бољем стању од леша од 15 и кусур година који ћеш купити!

Link to post
Share on other sites

@Glisa Buraz slazem se da mozda nije trebala ovde da se pokrene tema o potrosnji, ali isto tako nema potrebe da ironicno pises takve komentare. Sta fali ako coveka zanima potrosnja? I mene zanima potrosnja i zato sam i uzeo dizela a ne benzinca "atmosferca" kojeg svi do nebesa hvale jer je jeftiniji za odrzavanje i ima do jaja zvuk. Meni je eto bila bitna potrosnja. Jedino sta se slazem sa tobom je to da nisu trebala ovde pitanja da se postavljaju. 

S toga se izvinjavam i @smg :D buraz obrisi slobodno komentare, ili nek admini to urade :D 

Link to post
Share on other sites
On 10/21/2017 at 8:33 PM, Glisa said:

Шта има ко да ти одговара на те риболовачке приче колико троши и како иде,и ако хоће неће у овој теми сигурно...моја кола су купљена 7 година стара и биће у бољем стању од леша од 15 и кусур година који ћеш купити!

Ti si stvarno lood ako mislis da da uporedjujes 16V comon rail diesel sa 316 kosilicom za travu,al ajde neka ti bude.. Moj budzet je 5k eura za e46 videcemo sta ce ispasti imam juga na plin pa ako treba teracu ga jos 5 meseci dok mi ne uleti neki bas dobar E46. Nije mesto ovde za ovakvu raspravu,ali valja ponekad isprazniti mooda :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Drugari, 

Interesuje me da li neko zna kako mogu da promenim raspored svetala na "stopaljkama"?

Sada mi kada upalim svetla sija pozadi ono svetlo na gepeku i ono malo u ćošku (što je kod normalnih e46ica svetlo za kočnicu). To me nešto nervira, ne znam zbog čega.

Proverio sam boje kablova, i nije ništa prčakno, isto je kao kod drugara takođe na restyle verziji e46ice. 

Da li neko zna da li to može nekom dijagnostikom i kojom da se uradi?

Unapred hvala.

Link to post
Share on other sites
Just now, casper e46 said:

Mozes preko skenera imas razne kombinacije.

Gledam slike preko neta, vidim da postoje neke opcije da rade brake lights kao side lights ... ali mi nije jasno zašto mi ne radi pozicija normalno. Meni pozicija, svetlo, radi kao kočnica ...

Svejedno, kada se vratim u Srbistan, poručiću Scanner pa da se poigram malo.

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, casper e46 said:

Ja sam tako podesio brake lights kao side lights. Mozda je neko pre tebe cackao vec pa zato ti ne rade tako

Hvala na odgovorima u svakom slučaju :). Poigraću se kada se vrnem kući ...

Da nemaš možda preporuku gde kupiti adapter i kabal za scanner?

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, casper e46 said:

Ja sam nasao na forumu u oglasima ali imas na netu, Super je stvarcica bas za ta podesavanja i neku osnovnu dijagnostiku. Zna li neko da li preko njega mogu da se provere grejaci?

Ja sam grešku sa modulima za grejače dobio na INPA-i. One generičke dijagnostike su izbacivale grešku sa grejačima, samo je INPA rekla da je modul (neki ga zovu i reley za grejače). To menjam uskoro. To i onaj senzor za nivo ulja, pali mi žuto otkako sam ga kupio.

Link to post
Share on other sites
Just now, casper e46 said:

Preko skenera mozes da iskljucis da se pali zuta lampica dok ne zamenis senzor. Instalirao sam inpu ali nisam se snasao sa kosriscenjem

Nisam ni ja neki doktor nauka, ali greške umem da pročitam i analoge i digitalne vrednosti :) ... uglvanom ne prčkam ono što ne znam ... zujim po stranim forumima ...

Link to post
Share on other sites
15 minutes ago, casper e46 said:

Imao sam samo par sati vremena pa nisam uspeo da povezem sa autom ali kad se budem vratio kuci pokusacu malo opsirnije

Ako budeš u BG-u, možemo i da se nađemo da probamo ;) 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Juče pao mali servis. Pored redovnih stvari (Ulje, filter kabine, vazduha, ulja i goriva), zamenjan modul za grejače i senzor nivoa ulja (sada više ne pali žutu lampicu koja me je iritirala toliko dugo). Tužna stvar je što sam nabavio taj senzor bio i pred prošli mali servis, ali sam zaboravio da ga zamenim pre sipanja novog ulja :)

Od novembra je i na zimskom setu (ovaj put umesto GY UG, uzeo sam Semperit 205/55/16). Videćemo koliko će da traju.

g7KnAA.jpg 

I jedan lep gest pažnje od drage mi. Dok sam bio na terenu, kupila je i organizovala zamnu volana :D

dKMtep.jpg 

Odličan način da se vratiš kući posle 2 i po nedlje terena :D

Link to post
Share on other sites
On 1/29/2018 at 11:55 PM, leon63 said:

Svaka cast za gest, to je znak paznje, zna sta volis i to ti cini. Jos M volan. Cuvaj dragu.xD

Sve što je bilo potrebno, je da i nju inficiram :). Ideja je bila da prodamo e36icu i da kupimo za slične pare krsicu. Sada se osmehne na samu ideju prodaje e36ice :)

On 1/30/2018 at 11:11 AM, Djoksa530i said:

Kone odlican e46 i odlican e36, mislim da sam i njega vidjao, jako lepa boja, felne, top. Samo napred

Hvala, doduše ne znam šta znači "kone" :).

Link to post
Share on other sites