Recommended Posts

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Drugari, ovo "zviždanje" u pozadini rada motora jel to znak da spremam pare za remont turbine? Nisam to primećivao do danas. Nešto sam ostao bez muzike (prekinuo se net) pa sam primetio na niskim obrtajima da se čuje u kabini onako tiho zavijanje. 

Ovo sam snimio na parkingu odma posle toga. Moguće da sam paranoičan, ali reko bolje da pitam druge ljude ovde koji voze isti motor (110kw e46).

 

Hvala unapred na odgovorima,

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Djoksa530i said:

Meni je zvizdao svaki koji nije imao katalizator, posebno dok se ne zagreje, a ovaj sad ima sve katove i ne cuje se nista. Jel ti trosi ulje? Jel imas katalizatore?

Ulje troškari po malo, za 10-12k skine sa maksimuma na iznad pola, recimo 25-30% od merača (ne dolivam ako to pitaš). Katalizatore mislim da nemam. Ja ih nisam vadio ali sam video da je "sečen / varen". To moram da proverim, pošto mi inače negde na ausputu "pušta" dim, pa smrdi kao kuga. U garaži kada radi duže od 5 min, ne možeš da budeš u njoj.

Kanim se da posetim nekog krštenog majstora da vidim šta tu treba da menjam. Najviše bi voleo da ga vratim na fabriku tu.

Link to post
Share on other sites
10 minutes ago, Djoksa530i said:

Fabrika je majka, jedini auto gde sam ja skinuo kat i bio sam odusevljen zvukom nakon toga je 530d e39

Ja nisam skinuo to ni na jednom automobilu koji sam imao do sada. Na obe e36ice sam ga imao (imam) ... neuporedivo je tiši. Neke performanse me iskreno ni ne zanimaju. Svaki auto preko 100konja mi zadovoljava moje apetite za ubrzanjem i "performansama".

Link to post
Share on other sites

Druze mislim da se i meni ovako nesto cuje, bas tako pri niskim obrtajima (e46 320d 110kw). Meni je ugasen EGR i dal neki katalizator izvadjen, ne znam, u svakom slucaju nesto je ugaseno/izvadjeno, a negde kazu da katalizator moze da s*ebe turbinu pa ga vade al onda si za okolinu fabrika cadji :) Ja se u to ne razumem mnogo iskreno, al reko bih da je isto "pistanje" i kod mene. I ne bi trebalo da je problem u turbini, eo vec dva mala servisa ga vozim tako, ~15k km i ide ko nevreme :) a nije da mi smeta nesto taj zvuk, u kolima kad pozatvaras sva vrata i prozore skoro da se i ne cuje.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Izvalio sam sta se cuje ... skinuo sam sve plastike pa je zena drndala gas :)

Cuje se servo pumpa (zujanje odatle dolazi, i pojacava se dok ga motor ne nadglasa) ... znaci da lagano spremim parice za drugu ... ulja ima dovoljno ... vrv joj je broj kilometara presudio ....

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, smg said:

Malo snega i snezne voznje ... od pre neku nedelju. Na putu od Novog Sada do BG-a, uz Banstol. Kazu nece zadnja vuca po snegu uzbrdo :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites
On 02/03/2018 at 7:46 PM, smg said:

Izvalio sam sta se cuje ... skinuo sam sve plastike pa je zena drndala gas :)

Cuje se servo pumpa (zujanje odatle dolazi, i pojacava se dok ga motor ne nadglasa) ... znaci da lagano spremim parice za drugu ... ulja ima dovoljno ... vrv joj je broj kilometara presudio ....

Jesi li siguran u ovo? Imam isti problem od kada sam kupio auto pre 6 godina. Cuje se zvizdanje. Svi me ubedjuju da je do katalizatora koji su povadjeni. Ide lepo ne trosi ulje nimalo. Cuje se na malim obrtajima i to vise pri oduzimanju gasa.

Link to post
Share on other sites
On 3/6/2018 at 7:42 AM, casper e46 said:

Jesi li siguran u ovo? Imam isti problem od kada sam kupio auto pre 6 godina. Cuje se zvizdanje. Svi me ubedjuju da je do katalizatora koji su povadjeni. Ide lepo ne trosi ulje nimalo. Cuje se na malim obrtajima i to vise pri oduzimanju gasa.

90%, ili to ili alternator. Odatle bas jako zuji. Kod izduva se vec i ne cuje. Iz kanala se ne cuje toliko. Ni kod turbine (sto mi je bila najveca "bojazan").

Link to post
Share on other sites

Meni isto "pisti" nagde od 1400 obrtaja pa do 2000 obrtaja, posle toga valjda motor se cuje pa se ni ne cuje pistanje. A meni se to cuje i dok sam na leru, dakle izbacim iz brzine i polako stiskam gas, tacno na 1400 obrtaja krene prvi zvuk, najjaci je negde na oko ~1600 pa posle 2000 stane :D a isto mi je izvadjen katalizator taj kod motora valjda jer je EGR ugasen, tako nesto valjda :D kazu nije to nista, teraj :D e sad ni na kraj pameti mi ne bi bilo da je servo pumpa ili alternator, doduse u jednom trenutku morao sam da dosipam ulje za servo jer je nekako "isparilo" :D 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Posle tacno godinu dana (i nešto malkice više od 30k) kod mene, sledeci epilog :)

Podaci sa spritmonitora (metoda cep/cep)

  Consumption:  
 
6,63 l/100km 29.076 km and 1.927 l
  CO2 emission:     175 g/km 29.076 km and 5.087 kg
  Fuel costs:     7,96 EUR/100km 29.076 km and 2.314 EUR

Od troskova, sto potrebnih, sto nepotrebnih:

Date Odometer Cost type Total price Currency Note
29.1.2018 205040 Repair 45 EUR SilenBlok desni
Guma Balans stangle x2
29.1.2018 205040 Maintenance 60 EUR Mali servis
Ulje Shell 10w-40 Polusintetika 6l
Filter vazduha \Filters purflux\" A1052
Filter goriva \"Bosch\" N6450
Filter ulja \"Bosch\" P 9285
Filter klime \"Star filters\" 64311000004"
15.8.2017 193173 Change tires 290 EUR Semperit Speed Grip 3 205/55/R16
15.8.2017 193173 Maintenance 105 EUR Prednji diskovi i plocice
14.8.2017 192900 Maintenance 75 EUR Mali servis

Ulje Shell 10w-40 Polusintetika 6l

Filter vazduha \Filters purflux\" A1052
Filter goriva \"Bosch\" N6450
Filter ulja \"Bosch\" P 9285
Separator Ulja \"Febi\" 01 10 04 08 07
Filter klime \"Star filters\" 64311000004"
14.8.2017 190050 Tuning 300 EUR Multimedia
22.5.2017 185500 Registration 240 EUR Registracija
3.5.2017 183620 Change tires 260 EUR Felne style 135, prevoz i sredjivanje
29.4.2017 183620 Change tires 386 EUR Dunlop Sport Maxx RT2
26.4.2017 183200 Tax 115 EUR Prenos
8.4.2017 181900 Tuning 55 EUR Angel Eyes COB
8.4.2017 181900 Maintenance 56 EUR Mali servis
Ulje Shell 10w-40 Polusintetika
Filter vazduha \Filters purflux\" A1052
Filter goriva \"Bosch\" N6450
Filter ulja \"Bosch\" P 9285
Separator Ulja \"Febi\" 01 10 04 08 07
Filter klime \"Star filters\" 64311000004"
8.4.2017 181900 Repair 52,41 EUR Termostat veliki Behr Mahle TI 234 88 72371361
Termostat mali Behr Mahle TE 2 70 70808715
29.3.2017 180505 Repair 20 EUR Ispravljanje prednje desne felne

Za sada sam zadovoljan ... ide, kotrlja se nekako ...ne pravi nešto probleme ... nadam se da će tako i da ostane :) 

Link to post
Share on other sites

Ma kad se pegla auto uglavnom na otvorenom putu, nema tu problema. Kola vole otvoren put. Pre par godina, mi kupimo stila karavana jtd za posao, za god dana mu nabili oko 50.000km, sve relacija Simanovci-Zrenjanin. Samo menjali ulje i kocnice, gume odma nove stavili nismo ih ni pipali. Nije stilo stucnuo bukvalno za taj period. A ti koliko sam skontao svaki dan putujes Bg-Ns, tako da je to za tvog bembasa uzivancija. Dise punim plucima.

Link to post
Share on other sites
19 hours ago, vranjin said:

A gde si to tamo išao :-) ?

Sent from my SM-G900L using Tapatalk
 

Kući, sa posla :)

Ispostavilo se da mi je tuda najbrže od firme do kuće ... prežalim tih ~3km lošeg puta, ali sam kući jedno 15ak min ranije :) 

Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Sale-Sombor said:

Kako si zadovoljan sa Semperit zimskim? 

 

Nisam imao problema, baš ni jednog. Išao je lepo po snegu u više navrata. Razumno su tihe za moje poimanje. Ja sam ranije kupovao GY UG, ali sam sada zbog cene skliznuo na Semperit. Dosta su bile povoljnije, a kobajagi su tu negde ...

E sad ... videćemo kakve će biti sledeće sezone. Ruku na srce, ove zime sam gotovo svo vreme bio na terenu ... nisam sa njima prešao više od 4-5k (u vr' glave). Juče sam ih skinuo, i nisu se nešto vidno potrošile (nisam doduše merio, ali ovako na oko mi ne deluje). I dalje su "mekane" na "prst". Videćemo dogodine.

Letnjim sam baš zadovoljan. Ovo je druga garnitura da kupujem iste :) 

Link to post
Share on other sites
On 3/30/2018 at 6:12 PM, dredger said:

Ma kad se pegla auto uglavnom na otvorenom putu, nema tu problema. Kola vole otvoren put. Pre par godina, mi kupimo stila karavana jtd za posao, za god dana mu nabili oko 50.000km, sve relacija Simanovci-Zrenjanin. Samo menjali ulje i kocnice, gume odma nove stavili nismo ih ni pipali. Nije stilo stucnuo bukvalno za taj period. A ti koliko sam skontao svaki dan putujes Bg-Ns, tako da je to za tvog bembasa uzivancija. Dise punim plucima.

To jeste ... otvoren put dosta čuva gomilu delova. I ne samo to, uglavnom ono što dosta haba auto je vožnja dok je hladan, pa te promene toplo hladno ... toga na otvorenom putu ima znatno manje po pređenom kilometru. 

Ja volim, koliko god je to moguće, da preventivno menjam stvari. U suštini finansijski izađe na isto (kao kada reaktivno radiš), samo manje auto "stoji". E sad, ono što zeza moje koke a nije petao, je to što sam kući uglvanom posle 17, kada već niko od majstora ne radi. Pa se tu nešto kombinujem, žongliram ... dosta toga i sam radim (a pre bi prepustio nekom majstoru - da imam jednog "porodičnog" bi bilo najbolje :) ). 

Hoću da mi neko stručan pogleda i dizne, zlu ne trebalo ... ako neka treba da se očisti, manja je šteta to uraditi odma nego čekati neki "belaj" ...

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, smg said:

Nisam imao problema, baš ni jednog. Išao je lepo po snegu u više navrata. Razumno su tihe za moje poimanje. Ja sam ranije kupovao GY UG, ali sam sada zbog cene skliznuo na Semperit. Dosta su bile povoljnije, a kobajagi su tu negde ...

E sad ... videćemo kakve će biti sledeće sezone. Ruku na srce, ove zime sam gotovo svo vreme bio na terenu ... nisam sa njima prešao više od 4-5k (u vr' glave). Juče sam ih skinuo, i nisu se nešto vidno potrošile (nisam doduše merio, ali ovako na oko mi ne deluje). I dalje su "mekane" na "prst". Videćemo dogodine.

Letnjim sam baš zadovoljan. Ovo je druga garnitura da kupujem iste :) 

I ja sam ih vozio ove zime, bile su na 6 mestu u svetu po svim testovima, ja sam dosta zadovoljan. Zato i pitam da vidim kako si ti zadovoljan :)

Sledeci put samo javi kad budes kupovao, pa da ti kazem gde da kupis po mnogo manjoj ceni od ove sto si platio.

Link to post
Share on other sites
On 4/1/2018 at 10:52 AM, Sale-Sombor said:

Kako si zadovoljan sa Semperit zimskim? 

 

Meni su na autu bile Semperit gume, zacudio sam se koliko su bile dobre jer je sara bila na pola, a guma stara nekih 6 godina, po suvom i vlaznom su drzale odlicno, po snegu sasvim zadovoljavajuce kad pogledam koliko su bile stare

Link to post
Share on other sites