Recommended Posts

Novi član porodice.

2002 e46 D 110kw - Automatik

Od opreme ima:

  • Automatski menjač
  • Automatsku klimu
  • Sportska sedišta, polukožna.
  • Šiber
  • Xenon svetla sa autonivelacijom
  • Senzor za kišu
  • DSC
  • Samopotamnjujući retrovizor (unutrašnji samo)
  • Bord kompjuter
  • Tempomat
  • SporCki volan sa komandama za tempomat i radio
  • Radio CD Neki bussines (šta god to značilo) - Radio BMW Business (C43)  
  • Parking senzori
  • Prednji naslon za ruku 
  • Maglenke
  • Beli migavci (ovo piše na VIN dekoderu) :) dodatna oprema je i da nema oznake na gepeku

 

Jedna sličica za sada.

69F445DE-6E57-4C63-848D-EA5E5401CF48.jpg

 

Za sada je dobrica (prešao tek nekih 500km). Mnogo je rano da bilo šta pokaže. Za sada lepo poteže, menjač lepo menja brzine, tih je (koliko to dizel može da bude). Ništa još uvek ne lupka, ne škripi. 

Primetio sam da šeta temperatura, od 1/3 do pola, pa bi mu zamenio termostate. I da glavi suvozačev prozor (to bi valjajo zameniti pre nego što ostane otvoren). I skinuo bi mu folije sa prednjih stakala (smeta mi opasno noću, ništa ne vidim kroz njih (nisam se navikao).

Rano je reći da li sam zadovoljan ili ne, ali bi voleo da ostane ovakav kakav je sada :)

 

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Prva nedelja prosla. 1200km sprženo ...

Po pištolju troši 6.6 l/100km, možda se to u nekoj perspektivi smanji, nova je igračka pa mi je malo teža noga na gasu a i svakom kome dam da ga proba :)

Za sada sam zadovoljan (ali je baš rano), kao kod nove devojke, ni kaka ne smrdi :D. Čim počne da jebe, verovatno ću da kunem i dizel i automatik i BMW i sve po redu ... 

Ono što sam primetio da treba da menjam za sada je termostat (šeta temp), na dijagnostici je izbacio 2 grejača da treba dase menjaju (ali sam isto tako čuo da to može da bude i relej, da im je to česta boljka i prijavljuje mi grešku za auxilary grejač (ovo ne znam da li neko uopšte i prodaje polovno, a da radi).

Prvo pranje je palo, pa i malčice bolje sličice. Treba mu jedno dooobro dubinsko pranje, pošto je unutra pošteno prljav. Takođe, u automobilu je pušeno ranije, pa ne znam kako da nebo operem da isteram taj smrad, ako je neko radio bio bi mu zahvalan da podeli iskustva.

Za kraj poneka sličica:

7F8ACF59-A1BE-442D-8256-BF09FE23EF96.jpg

49AC43F8-37E1-4F1B-9179-4C71307D1E9A.jpg

F07A3B94-A6AD-4EFC-8541-9877BE525734.jpg

F7D560FA-D5AF-4DF7-AB6D-265FEC7784D1.jpg

4CB1C1B9-B521-4076-A368-66D8FB3DDC4F.jpg

047D98BE-791A-4457-8761-3B629614B95D.jpg

3C80E904-B42A-4C12-A1DF-7013B82C9D93.jpg

C2E4FF5A-1597-47DF-8167-1BBCB932740D.jpg

Link to post
Share on other sites
On 3/22/2017 at 7:19 PM, castor said:

Lijep. Nek' je sasrećom!

 

On 3/22/2017 at 9:58 PM, Gruja1595 said:

Lep auto, daj jos neku sliku :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

On 3/24/2017 at 0:05 AM, Zeljkamp said:

Lepa trica. Daj jos neku fotografiju. 

Hvala drugari :) Nadam se da neće praviti problema ... puno :) 

Link to post
Share on other sites

I jedno pitanjce, za ljude koji su to možda radili. Da li mogu da zemenim redosled svetla pozadi?  Ssada mi pozicija svetli svetlo na gepeku i gornje svetlo a voleo bi da svetle u "ravni" ako sam bio dovoljno jasan.

Tj. preciznije pitanje bi bilo da li ovo mogu da uradim softverski, da ne rasturam konektor pozadi?

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sale-Sombor said:

Svidja mi se jako enterijer, a i boja, posto je i moja e46ica bila iste boje :)

Lep auto i srecno ti bilo, da te sluzi dobro.

Ti si beše na tvojoj ugrađivao mlatimediju? Da li možeš tačno da mi kažeš koja je? To mi je u planu u nekoj budućnosti.

Link to post
Share on other sites
43 minutes ago, smg said:

Ti si beše na tvojoj ugrađivao mlatimediju? Da li možeš tačno da mi kažeš koja je? To mi je u planu u nekoj budućnosti.

Jesam, sta god da te zanima pusti poruku, da ti sad ne kvarim temu auta :)

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Sale-Sombor said:

Jesam, sta god da te zanima pusti poruku, da ti sad ne kvarim temu auta :)

Probao već, ali mislim da ti je pun Inbox :P 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
44 minutes ago, boka003 said:

Fina boja :)

Zbog feluga i zmigavaca jako bi mu fino legla ona lajsna oko prozora

Hvala,

Na koju lajsnu misliš? Ima lajsnu crne boje ... 

Link to post
Share on other sites

Prvi servis (otkako je kod nas - inače Bogte pitaj koji mu je po redu za njegovoga života :D ).

Koknuo sam mu Shell-ovo ulje 10w-40 (neko Hellix). I napokon zamenio termostate (lepo su osmislili da mora 300 čuda da se skine da bi se to izmenilo). Nakon toga sam se poigrao sa farovima, cob AE (relativno se lako stavljaju). Povezao sam ih na poziciju.

76C3EEB9-3D8B-4D7B-9C47-D6759159A908.jpg

 

AA6A93E3-AF5A-4098-8E3B-044D3A6BA936.jpg

DEFB794F-E7C9-4F2A-9601-390CFBCC5207.jpg

F56586AB-9EF3-4F67-8D45-9672B6F2D05D.jpg

CB578F50-AE0E-4C8F-A7E0-648E2F91B9ED.jpg

Teško se noću fotka sa telefonom, previše jako svetle za tako "lošu" kamericu

E9563C44-C82D-4CE0-9C26-1D2A1B1723D2.jpg

Da li neko zna da li pozicija može da se iskodira da bude non stop upaljena kada radi auto (nešto kao daylights). Vidim da obična svetla mogu (sa ovom Carly for bmw "dijagnostikom" što imam, ali poziciju nisam našao). Mogao sam na kontakt da ih vežem, ali mi je to bilo malo "nervozno". Možda da nađem kontakt pa da sa releyem to uradim, ali ko da se aka toliko ako može preko dijagnostike da se učuka ...

 

Link to post
Share on other sites

 

6 minutes ago, firul said:

Ja sam kod mene povezao na kontakt, koliko znam ne moze da se kodira da se pali pozicija automatski. Kad iskljucim kontakt svetle jos oko 10s pa se ugase

Hmm, odlična ideja. Gde si maznuo kontakt? Jesi li povezivao preko releja ili direktno sa kontakta? Ako imaš fotku gde si maznuo, bio bih ti jako zahvalan!

Link to post
Share on other sites

bilo je to pre dve godine, nisam slikao. Uzeo sam kontakt kod ECU-a, trazio sam instrumentom na kom kablu ima napona kad dam kontakt i koji se gasi posle par sekundi i tu sam vezao. Ima dosta tema sa slikama na netu kako su drugi vezali ali kod mene su kablovi bili drugih boja, verovatno zato sto su americki sajtovi

http://store.ijdmtoy.com/BMW-E46-LED-Angel-Eyes-Installation-a/399.htm

Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, firul said:

bilo je to pre dve godine, nisam slikao. Uzeo sam kontakt kod ECU-a, trazio sam instrumentom na kom kablu ima napona kad dam kontakt i koji se gasi posle par sekundi i tu sam vezao. Ima dosta tema sa slikama na netu kako su drugi vezali ali kod mene su kablovi bili drugih boja, verovatno zato sto su americki sajtovi

http://store.ijdmtoy.com/BMW-E46-LED-Angel-Eyes-Installation-a/399.htm

To sam uputstvo i ja pratio. Ali više zbog položaja samih prstenova. Na e36 je bila zelena boja :)

Jesi li vezao preko releja ili direktno? 

Link to post
Share on other sites