Recommended Posts

Pozdrav, cisto par pitanja vezano za ugradnju turbine na m10b18.

Pre oko godinu ipo dana sam kupio e30 318i L-Jetronic kockicu da je sredjujem. U originalu mi je plan bio kad se sredi limarski da joj ubacim m50b25 jer je kao swap uradjen  milion puta

i prilicno je jednostavan i jeftin. Ali od kako radim na njoj  sve teze i teze mi je da se odreknem ovog motora. Jednostavno je prost i raga je, ima lanac , dusu sam mu vadio i nije me izdao ni jednom. Tako da sam odlucio da kupim jos jednu kockicu i u nju da stavim m50 a ovu moju da sredim da bude kao casa . :)

Izmedju ostalog i motor bi da unapredim. Moje pitanje je (posto nemam preveliko iskustvo sa turbinama) sta sve treba i da li treba da se uradi da bi dobio dobar rezultat ugradnjom turbine.

Kompresija mu je odlicna, naravno sa turbinom bi se obavezno radila i generalna, raspitao sam se i nasao sam izvor delova za drugu  i trecu specijalu ali su delovi regularni nisu od kovanog celika itd.

E sad ako neko ima iskustva sa ovim cisto da mi kaze sta je sve zapravo neophodno, da li da se novi normalni klipovi obrade i skrate da bi se smanjila kompresija za turbinu ili da trazim posebne klipove bas za to (sto ne verujem da ima vise)?

Sta se radi ako uljna pumpa nema dovoljan pritsak za regularan rad turbine?

I koji delovi zapravo moraju ili ne moraju da se uzmu ojacani?

Koju kontrolu ubrizgavanja bi mi preporucili ?

Koji aftermarket senzori mi trebaju da bi mi radilo ubrizgavanje i ko radi tu instalaciju ?

Ovo sve se naravno podrazumeva za rad pod nekim normalnim pritiskom , ne trazim neke lude perfomanse.

Meni se cini da je ovo sve mnogo komplikovanije nego obican swap atmosferskog motora pa zato i pitam cisto da se informisem. Hvala  u napred. :D

https://ibb.co/nN3WwF

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nadji na fb coveka po imenu Rudolf Elvegyi. On je ubacio u svoju kockicu turbo tj.u madjarskoj su mu radili. Ono sto znam je da je to skupa zajebancija. Ok je ako imas viska love. Njega je to zadovoljstvo kostalo oko 4500evrica. Auto ide brutalno a otvorili su mu svega 300ks  a ici ce do 470ks.

Link to post
Share on other sites