Recommended Posts

Pozdraav,

Ima li ko iskustva sa naručivanjem guma preko interneta. Ja sam do sada uzimao gume preko www.intenet-prodaja-guma.rs

Nisu losi, sada vidim http://eprodajaguma.com/ .

Cene su im slicne, ali besplatna je dostava ako se plati unapred,tako da nije lose.

Ima li neko iskustva sa jos nekom internet prodajom? Ako ima voleo bih da podelite ovde vaša mišljenja.

I još nešto, nemojte me osuđivati :)

 Šta mislite o tigar letnjim gumama za BMW? 

Link to post
Share on other sites
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sa gumama radim vec 10+ godina. Sto sa polovnim sto sa novim, vozio sam licno razlocite proizvodjace nize i premijum klase. Smem da potpisem da sto se tice Tigra, Debice, Riken, Maxxis, Wanli, Sunny i sta ti ja znam da sad ne nabrajam sve lov kost marke ni jedna nece da traje i da auto ima dobar odaziv pri vecim brzinama pri kocenju, izbegavanju neke preprke da ne kazem kratera po putu. Slazem se i ja sam za to da je novo novo. Ali bolje polovan Bmw nego nov Yugo

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

Uvek ista priča sa gumama :D 

Ja lično ne volim tigar (imao sam ih na Nissan.u i na Fordu), jer se brzo troši, bučna je i ne postoji review ni na jdnom krštenom stajtu (nemaš pojma kako se ponaša po kiši, suvom itd itd). Na kraju, izađe isto kao i malo bolja guma (Dunlop, Goodyear). Pričam o novim gumama istog profila u relativno "normalnom" režimu eksploatisanja.

I uvek imaš priču, ja ne divljam meni ne treba dobra guma. Dobra guma zatreba samo jednom i tada vredi :) 

Link to post
Share on other sites

I ja sam misljenja da je bolje da kupim nove Tigar gume nego da nesto polovno stavljam.

Cuo sam da ih dugo radi michelin i da su dosta bolji sada nego pre, ali ima neki novi Tigar High Performance, o njemu niko nista ne zna, kao izgleda lepo i pravi se za jace automobile. 

http://eprodajaguma.com/gume/TIGAR-HIGH-PERFORMANCE-225-55-R16-95V-

I sad opet tu nema infromacija o potrosnji, buci, akvaplaningu a za dryge gume imaju te informacije na ovom sajt.

Sasa0906, imas li ti neki info o ovim gumama?

Link to post
Share on other sites
14 hours ago, marko84 said:

Hoces da kazes da je bolje miselin star 5 god od novog tigra?

 

Sent from my E6633 using Tapatalk

 

 

Nazalost, ako nije bas razvaljen - jeste.

Tigar ce MOZDA biti bolji u prvih par k km, a posle toga je kaNtastrofa.

Da ne pricamo da Tigar i u startu ima saru jedva nesto malo vecu od 6 mm iliti kao "krstena" guma posle najmanje 10k km.

 

Ukratko - ne valja ni polovna matora premium guma, a ne valja ni Tigar.

Ako je neko ogranicen budzetom neka da par k dinara vise po gumi i neka pazari neku "krstenu" gumu iz srednje klase, umesto sto baca pare na Tigar.

 

Navuci cu hejt na sebe, ali ako je neko "Dzek" i vozi BMW, pa makar koliko da je star - neka bude isti taj "Dzek" i kad je u pitanju odrzavanje tog BMW-a i kupovina potrosnih delova - a gume i kocnice su ubedljivo najbitniji deo auta.

Ubedljivo najtragicnija situacija mi je kad vidim na nekom BMW-u (ili bilo kom drugom autu!) u sred leta Wintere - pa to je za zatvor, ne drugo.

 

Link to post
Share on other sites

Ja samo da kazem da sam odlicno prosao sa polovnim letnjim gumama:

Prednje 185/65 r14 Miselin, 2012 , 7mm sara,

Zadnje 195/65 r14 Barum 2014, 8mm sara,

90evra.

Odlicno se ponasaju u voznji.

Naravno, samo moje misljenje I iskustvo.

 

 

Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, marko84 said:

Kakva god da je sara mislim da je guma posle 5 godina izgubila svojstva...

 

Sent from my E6633 using Tapatalk

 

 

Miselin I Conti ti garantuje 10 godina da guma nece izgubiti svoja svojstva pri normalnoj voznji I dobrim uslovima skladisenja. Naravno, to se ne odnosi na samu saru cija dubina opet zavisi od stila voznje.

Link to post
Share on other sites

Dobijes pisanu, overenu garanciju na 10 godina? Ne znam koliko si upucen, ali samo takva je validna.

Delija, vozim winteru zimi i leti, uvek imam dobre gume, bezbedniji sam na drumu od 90%  ovih sa polovnim gumama. Nisu leti za gasiranje, a ni ja nisam neki trkac. 

Link to post
Share on other sites

Wintera je na mokrom / vlaznom i zimi vrlo do jako kriticna, da ne pricamo leti :(

Realno jedino za sta je dobra je sneg.

 

Matorog nisam uspeo da ubedim koliko je losa guma dok ga nisam provozao malo zustrije u njegovom autu po kisi. Bukvalno sutradan su zamenjene Savom.

 

Sava Eskimo HP / HP2 je nesto malo skuplja, a daleko bolja guma.

Letnja Intensa UHP 2 je opet po svim testovima odlicna guma.

Link to post
Share on other sites

Imam eskimo kod caleta na saab-u, meni su isto ok. Ma naravano da je bolji nov conti ili miselin ili nokian, ali jednostavno vise volim nove nego polovne i to je cela prica. Vozio sam polovne gume, traju jednu sezonu, sl godine opet daj druge. Kupim nove i miran sam. Ja tako razmisljam. Zbog posla se krecem dosta po blatu, tu mi wintera odgovara pogotovo.

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, dredger said:

Dobijes pisanu, overenu garanciju na 10 godina? Ne znam koliko si upucen, ali samo takva je validna.

 

Niko ti ne moze dati pisanu garanciju oko vremenskog intervala gume, jer tu uticu i drugi faktori. 

Mozes procitati o tome i sa drugih izvora i izvuci neki zakljucak.

http://autoblog.marintomas.com/cuvajte-svoje-gume-i-one-mogu-trajati-i-do-10-godina/

Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, dredger said:

Usmeno garantuju :-) ?

Pa jbg to je isto kao kada bi ja trazio pismenu garanciju da ce novo kupljeni auto trajati 40 godina. :D

Realno, verovatno i moze da traje a opet u zavisnosti od eksplotacije mozda i ne moze da traje...

Tako je i sa gumom. Ako se pravilno skladisti, i normalno eksploatise tokom upotrebe njena trajnost moze iznositi 10 godina. To je objasnjeno i u tom textu.

 

Link to post
Share on other sites

Zato proizvodjaci preporucuju da se posle 2g stajanja nova guma reciklira, ako stoji u skladistu :) cim kod nas ima neka akcija po prodavnicama vulkanizerima,da je guma dosta jeftinija, dosla je do 2g starosti i treba da se vrati, obrati paznju. Uglavnom neka preporuka je max 5/6g za gumu, bez obzira na saru. Vremenom guma gubi sumpor, i postaje tvrda, dzaba joj i dubina sare i ime i marka i sve :)

Link to post
Share on other sites

Nisam probao novi Tigar ni Syneris ni ovaj high Performance, ali što Delija kaže - Wintera je ok za snijeg. Sve ostalo je khm khm, da ne pričam šta. Nema to veze što ih proizvodi Michelin, u stvari ih ne proizvodi, već je samo vlasnik. Našli su rupu kroz kroju prodaju (po meni) škart recikliranih starih guma pod novima, sa smanjenom kilometražom koju mogu da pređu, tako da se prije pojedu i zamjene novima, a da ne koštaju puno. I da oni zarade preko svega toga. A zarade sigurno.

Danas sam gledao Syneris u trgovini i ono je očaj - na ćoškovima imaju upadljivo vidljivo zakošenje (gazni sloj nije ravan od ivice do ivice, već na ćoškovima ima zakošenje), pa tako guma izgleda zamalo jajasta. Zid je mekan, šara mi se ne sviđa uopšte, kao dijete da je crtalo nacrtnu geometriju.

Link to post
Share on other sites