Recommended Posts

Nadam se da nije problem sto nije Bmw u pitanju,ali smatram za ozbiljno ovaj forum i mislim da ovde mogu da dobijem pravi odgovor! Vrshim ugradnju motora iz Mg-a ZT190 u svoj Rover 75,motor je isto 2.5 v6 samo ima malo vishe konja,mnogo je manje presao.Imam sve potrebne stvari za prebacivanje i auto je vec u garazi kod majstora,i operacija pocinje u ponedeljak.Nisam se odlucio za uprgade zbog vishe snage,vec zato sto je motor presao manje od 60,000km-a(na motoru je sve originalno jos uvek) Kupio sam spanere,kaiseve,termostat,pumpu za vodu,termostat,plivajuci zamajac,korpu,lamelu,cilindre kvacila,kablove za svecice...,Radim full sredjivanje automobila.Moja pitanja odnose se na to,da je motor zadnji put upaljen krajem septembra 2016-te,Tada je skinut sa automobila.Na svakih petnaestak dana je"okretan",ali sta sve odraditi pri prvom paljenju.I ako je majstor sa dugogodisnjim iskustvom,i rekao mi je da on zna sve sta treba da se odradi,mene zanima da cujem od vas,jer cenim vase misljenje sta uraditi pri prvom paljenju,kako voziti auto u pocetku i tako dalje.Unapred zahvalan!

Link to post
Share on other sites