E90 320d - Vodena pumpa i usisna grana


Recommended Posts

Pozdrav svima,

Imam E90-icu 320d 2011.god. od 163KS. Došlo je vreme da se zameni vodena pumpa, pa bih želeo da čujem neke savete/iskustva? Takođe, treba da se promeni i kaiš pumpe, kotur (kotur je malo napukao) i španeri.

Zamena vodene pumpe (sa originalnim BMW delom) košta oko 200 eura, a zamena kaiša i španera (isto original BMW) oko 460. To mi izgleda malo previše, pa sam razmišljao da umesto originalnih delova stavim najbolje zamenske... Da li neko ima savet koje delove da kupim? I da li je uopšte OK da stavim zamenski deo umesto original BMW?

Još jedna stvar... Na servisu su mi rekli da usisna grana malo pušta, pa se onda vrelo ulje razliva po jednom delu motora i zato je masan. Mehaničar mi je savetovao da kupim neku polovnu usisnu i da je zamenim, pa će biti OK. Neki savet možda u vezi sa ovim problemom?

Hvala svima unapred :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, digitronac said:

I da li je uopšte OK da stavim zamenski deo umesto original BMW?

 

U svakom slucaju je najkvalitetniji i sigurniji original deo. Ali to ima su svoju cenu. Stoga, ako se nadje i dobar aftermarket deo, zasto da ne. Zavrsice posao za manje para.

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Elvir said:

U svakom slucaju je najkvalitetniji i sigurniji original deo. Ali to ima su svoju cenu. Stoga, ako se nadje i dobar aftermarket deo, zasto da ne. Zavrsice posao za manje para.

Ma kapiram ja to, ali me zanima koji je najbolji aftermarket deo, ili bar da bude dobar odnos cena-kvalitet?

Sad sam menjao set lanca motora, i izašlo me 866 eura sa original delovima. S tim nema šale, ali mislim da pumpu ne moram originalnu da stavim...

 

Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, digitronac said:

Ma kapiram ja to, ali me zanima koji je najbolji aftermarket deo, ili bar da bude dobar odnos cena-kvalitet?

Sad sam menjao set lanca motora, i izašlo me 866 eura sa original delovima. S tim nema šale, ali mislim da pumpu ne moram originalnu da stavim...

 

Eh to nije uvek pohvalno odgovoriti. Vise proizvodjaca pravi delove u kopijama, od Evrope pa preko Azije. Recimo solidan odnos cena/kvalitet je INA koja pravi dobre kaiseve i spanere. 

Takodje, set lanaca nije za salu, ali realno nije ni vodena pumpa za salu. Stoga, prednost daj original pumpi sa kojom si dugo miran. 

Link to post
Share on other sites

Ja se vodim ovom logikom i tako odrzavam svoj bmw. Ne kupujem original bmw nego de raspitam ko sta proizvodi za njih i onda te delove koristim. Recimo diskove i plocice znam da pravi ate za njih zasto bi onda placao skuplje za bmw zig ako je isti fabrikant, egr pirburg itd .. tom logikom ne mozes da pogresis a mozes da usparas neku paru.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites