Ostalo su prevozna sredstva, BMW je ljubimac


Recommended Posts

Postovanje ljubitelji BMW-a.

Znam odavno za kljub ali sada mogu da se prikljucim jer imam jedan projekat koji radim polako ali sa ljubavlju.

U pitanju je E39, 2001, 2,2...

Par slika i to je to za pocetak.

 

IMG_2397.jpg

IMG_2385.jpg

IMG_2396.jpg

IMG_2393.jpg

IMG_2365.jpg

IMG_2399.jpg

 

U planu je da se uradi motor (trosi ulje)

Zamena zadnjih stopaljki

i zadnji i rerednji branik

sve to u zavisnosti od raspolozivih finansiskih sredstava

 

Pozz

Paja

 

Link to post
Share on other sites
17 hours ago, 777.boban said:

Svaki m54 trosi ulje,nemoj da ga otvaras bezveze,doduse zavisi u kojoj kolicini ali na 1000km 1l je normalna pojava za taj motor.

Da nije malo mnogo 1l na 1000km?meni je potrosio 1l na 7000km

Link to post
Share on other sites
13 hours ago, DEJAN74 said:

Da nije malo mnogo 1l na 1000km?meni je potrosio 1l na 7000km

tebi je onda odlican motor tj malo je presao,ovi sa po 300-400000km recimo u X5 trose i do litre na 1000km,ok nekome to smeta i uradi motor i opet trosi ulje jer je zajebano uraditi ga,hilznovanje ko zna kakvim materijalima i bacis pare a uato trosi pa trosi,zato kazem sipas i vozis neces da se vencavas s njim.

Link to post
Share on other sites

Iskreno ne znam koliko trosi ulja... zavisi kako se vozi. Po gradu (koliko moze se vozi) recimo da trosi 1l na 2-300km. A kada se nagazi na recimo auto putu onda onda jeste 1l na 1000km.

Inace planiram da se "vencam" sa ovim autom dok ne steknem uslove za E39 ali "M". Auto se ne moze prodati po realnoj ceni zbot "skupe" registracije. Ukusi su razliciti ali meni je ovo olicenje lepote BMW industrije (old school). 

Inace pricao sam sa par servisa i receno mi je da se hilznovanjem ovog motora moze dobiti trajnije resenje, smanjenje potrosnje ulja i povecanje snage u nizim obrtajima. Svakako da je jedna od opcija dolivanje ulja, ali sve je jos uvek u fazi razmatranja. Ovaj auto je stvarno ljubimac, drugi je za svaki dan ili svakodnevnu exploataciju.

Svakako hvala na savetima i misljenju.

Pitanje, kojem serviseru bi prepustili ovu aktivnost generalke?

 

Link to post
Share on other sites
On 17.4.2017. at 10:12 PM, 777.boban said:

tebi je onda odlican motor tj malo je presao,ovi sa po 300-400000km recimo u X5 trose i do litre na 1000km,ok nekome to smeta i uradi motor i opet trosi ulje jer je zajebano uraditi ga,hilznovanje ko zna kakvim materijalima i bacis pare a uato trosi pa trosi,zato kazem sipas i vozis neces da se vencavas s njim.

Auto je presao ravno 300.000km,u leru je gotovo necujan,vozim ga normalno po gradu,na otvorenom 150-160 kako kad,ulje je sipano shell helix hx7 10-40,potrosio je 1l na 7000km,to garantujem,e sad mozda ga je automatski menjac stedeo i sacuvao tokom godina,stvarno ne znam ali je potrosnja takva

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...