Recommended Posts

Potreban mi je savet nekog ko je pokusao ovo da izvede, u pitanju je e46 coupe 2000 god. Kupio sam felne style 32 dimenzija 8jx17 is20, jedni mi kazu da ih je moguce montirati, drugi kazu da nije, ja jos uvek nisam pokusao jer mi nisu tu felne, hteo sam da ih spremim za letnji set pa ne znam da li da pocnem sa sredjivanjem ili da odustanem odmah ako ne mogu da ih montiram. Glavno pitanje je da li ce cesati blatobran kad ih montiram i sa kojom dimenzijom guma nece cesati provereno ili je nemoguce. Auto nije spusten niti je bilo sta budzeno, sve je fabrika. Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites

Da ali koji je ET? Svuda po specifikacijama pise da je dozvoljeni ET za e46 od 30 do 47 a kod mene ne 20

Link to post
Share on other sites

Da, ali meni 10", a njemu 8" sirina felne, sto znaci da ce opet njemu za 0,54cm da bude uvucenija felna

p.s. Ova racunica ako je meni et40 (ne znam tacno, mrzi me da guglam sad)

Link to post
Share on other sites

Kod mene je 16x8 et 23 guma 205 55 r16 , ne kaci, ali je jako blizu, da je guma 225 kacio bi, pogotovo sto je auto spusten. Kada je pun, mozda ima 2/3mm da kaci. E sad ako ti auto nije spusten i dobri su ti opruge i amorti nece kaciti, ali ce ti ruzno izgledati ako ti nije spusten i izbacen.. najbolje bi ti bio da mozes da probas, pa da vidis.

Link to post
Share on other sites