e46 320d 100kw gubi snagu pri ubrzavanju


Recommended Posts

Imam taj problem a video sam vec da nekoliko ljudi muci to isto i da ne mogu da rese, tj da nemaju dovoljno dobre majstore kao sto je kod mene slucaj. Naime, prilikom ubrzavanja u 1. i 2.brzini lepo povuce, a od trece do pete prilikom ubrzavanja ima neka 2-3 momenta gde kao da izgubi snagu pa opet "probije" i tako se muci. U tom trenutku gubi snagu i kazaljka za potrosnju opada. Taj trenutak traje samo jednu sekundu. Dakle auto lepo povuce u prvoj i drugoj brzini a od trece recimo obrtaji krenu da rastu i on vuce, nastaje taj jedan mini prekid i gubitak snage od 1-2 sekunde, kazaljka za potrosnju opada, pa opet kao "probije" pa nastavi tako pa opet isto, i dok obrtaji porastu do recimo 5000 ako zelim da razvucem to se desi obavezno 3 puta u svakoj brzini. Posto sam citao odredjene postove i komentare da iskljucim sledece stvari: crevo od turbine do interkulera menjano prosle godine, novo, problem ostao, egr ventil se cisti na svakom servisu, bosh pumpa je remontovana pre 50-ak hiljada u Novom Milosevu... da li problem moze da bude taj ventil turbine?

Link to post
Share on other sites