e39 problem sa strujom


Recommended Posts

Poštovani forumaši imam problem sa e39 2.5i 1998 koji već duže vrijeme ne mogu riješit.. Naime kad ga upalim i dok se ne digne na radnu temperaturu radi savršeno, ali čim ga u leru ostavim na radnoj temp krene trest. Spojen na komp i kažu da se ugasi 3. i 5. klip.. nema kompresije i imam osjećaj da se hoće zapalit kad dam gas..ako je netko imao taj problem pomažite!!

Možebitno riješenje:
kompjuter motora!? ( ne mogu nać da isprobam)
 

Link to post
Share on other sites
Preko je dg si gledao

 

 

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

Ja ne razumem šta si hteo da kažeš :)

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
On 4/23/2017 at 9:02 AM, tire said:

Poštovani forumaši imam problem sa e39 2.5i 1998 koji već duže vrijeme ne mogu riješit.. Naime kad ga upalim i dok se ne digne na radnu temperaturu radi savršeno, ali čim ga u leru ostavim na radnoj temp krene trest. Spojen na komp i kažu da se ugasi 3. i 5. klip.. nema kompresije i imam osjećaj da se hoće zapalit kad dam gas..ako je netko imao taj problem pomažite!!

Možebitno riješenje:
kompjuter motora!? ( ne mogu nać da isprobam)
 

To je 2.5 m52, Nikasil model, onaj što je išao u 523i, poznato je da su imali boljku gubljenja kompresije i potrošnje ulja sa lošim gorivom...posle toga m52TU odličan, a ovo kod tebe ....može biti klasična boljka tog motora ako je prešao 500+k km.

Probaj i sa kompom, ponudi nekome sa otpada da probaš komp, pa ako reši problem, kupuje, probaj i druge stavri, ali ja ti predlažem da probaš motor od 528i od 1999 i nećeš pogrešiti :)

Link to post
Share on other sites