Neprijatan mris iz ventilacije


Recommended Posts

Dok radi ventilacija (hladjenje/grejanje) ili klima nista se ne oseca. Ali kada rada klima pa prebacim na ventilaciju, miris je toliko jak i neprijatan da ne moze da se dise u autu. I kada opet upalim klimu prestaje. Da li je neko imao slican problem,jel znate mozda sta je u pitanju?

Link to post
Share on other sites

Znam da su dva, ali nisam znao da li ima jos neki u kabini ili drugde. Jesenas kada sam kupio auto i radio servis, bili su novi pa nisam zamenio. Inace nove filtere imam jos od tada, ali ne bih da ih menjam dok ovo ne resim, naravno ako nije do njih. Ali me sada cudi sto se oseca jedino kada radi klima neko vreme pa prebacim na obicno hladjenje. Logicno mi je da se oseca uvek ako je do filtera...

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Laza91 said:

Dok radi ventilacija (hladjenje/grejanje) ili klima nista se ne oseca. Ali kada rada klima pa prebacim na ventilaciju, miris je toliko jak i neprijatan da ne moze da se dise u autu. I kada opet upalim klimu prestaje. Da li je neko imao slican problem,jel znate mozda sta je u pitanju?

Nakupilo ti se bakterija na malom hladnjaku i to smrdi,moras uzeti neki od onih sprejeva za klimu i odraditi po uputstvima a onda i promenuti polenske filtere do tada ce da smrdi sve vise,i nikad ne gasi ventilator kabine kad i kompresor uvek ga pusti da duze radi i da osusi vlagu,zbog nje se i sakupljaju bakterije,e sda ciscenje ,postoje razni sprejevi,one bombe kako ih zovu meni nisu pomogle,sredstva koja imaju crevo da se duboko zavuce u otvore,a na to mozes i asepsol sa strane polenskog filtera kroz one flase sa rasprsivanjem,kao za prozore,znaci skines filter ukljucis klimu da radi i rokas asepsol kroz otvor filtera,ako ne upali onda kod majstora i das 30 evra i oni ti to urade,meni je uspelo

Link to post
Share on other sites