Dynamic Stability Control (DSC)


Recommended Posts

Udjem na sajt da proverim vin broj, tek onako da pogledam neke oznake, i primetim da na spisku dodatne opreme, na prvom mestu stoji   -                                                                                  S210A Dynamische-Stabilitäts-Control Dynamic stability control  !!! Podsecam da je u pitanju E34 520i iz 1990.god i da na tabli nemam nikakav prekidac sa slicnom oznakom niti na instr. tabli imam neku sijalicu koja bi podsetila na tako nesto. Zna li neko kako to funkcionise kod E34, da li se ta kontrola automatski ukljucuje, sta je kontrolise...? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
3 hours ago, kosmajac1 said:

I ja sam isto na e 36 imao na vin decoderu dsc... A nisam imao prekidac zanosio je se bez problema... A i neverujem da je tada bio dsc...

U knjizici koju sam dobio uz auto, na nemackom, odiginalna, stoji da je uz neke modele u okviru ABS-modula bio ugradjen i DSC kojis e navodno automatski ukljucuje. E sad, zatso je to tako i da li je to tako, to me zanima. 

Link to post
Share on other sites

Nisi prvi koji je pitao to.

Ladno koci tocak koji treba na putu, da bi sprecio da se okrene oko ose. Dugmence je samo za kontrolu trakcije, ima na yt par snimaka.

A ovi iz Bosh-a nazvali to abs+dsc je esp..i metnuli neki audi i merc u video.

Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Shy said:

BMW dynamic stability control overview / yo tube

Nas' o sam ga

Ehh, drzavni pos'o

Daa...verovatno ga onda automatski aktivira, a stoji u kutiji ABS-a. Neverovatno je to da su vec 90te god ugradjivali u standardnu opremu kod E34 koja je imala ABS. Do sada nikada nisma mogao na putu da ispitam to, mada, po osecaju, rekao bih da je zanosenje minimalno, pa i lakat krivinama na 100 na sat. Nekako se vrlo lako kontorlise proklizavanje. E sad, dal je do dobrih guma, do oslanjanja E34ke, do vozaca, ne znam, ali sigurno da bi bilo drugacije bez DSC-a. :)

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, StunterSM said:

Nema DSC e34, jedino asc. To su razlicite stvari. Dsc je povezan sa abs centralom i koci odredjen tocak, dok je asc samo tu radi proklizavanja. 

Pa tema upravo i ejste zbog DSC-a. Zasto na vin sajtovima pise da ima? Da je deo dodatne opreme.  Cak i u knjizici navodi da je DCS automatski uljucen u ABS (astavni deo). Za ASC znam, ali za nejga kod E34 postoji prekidac. Stoga i ova polemika. 

Link to post
Share on other sites

Dsc je unapredjeni asc,znaci imaju istu funkciju samo sto je dsc noviji sistem i ima ulogu ispravljanja kompletnog vozila tj sva 4 tocka dok asc prati zadnji pogon 2 tocka,oba sistema oduzimaju gas cim dodje do proklizavanja tocka u odnosu na druge,s tim sto dsc to radi kocenjem svakog tocka pojedinacno a asc samo oduzima gas tj zatvara klapnu na usisu.Abs je sistem protiv proklizavanja pri kocenju,znaci obrnuta funkcija,deblokada tocka,to znaju i ptice na grani.

Sto se tice e34-ke ja nisam nikada cuo da neka ima dsc i nemoze da ga ima jer je izmisljen daleko kasnije od zadnjeg primerka e34 koji je proizveden 96 godine.

 

Link to post
Share on other sites

Znam te razlike, i meni je jasno, ali me zacudilo sto mi tu sifru izbacuje na svakom VIN DECODERU. :|  evo sta mi izbacuje npr: http://imgur.com/a/kSHmA         Nasao sam jedan sajt gde mi je izbacio bas neke detalje u vezi auta, tipa volan mtech2, rucica menjaca m itd.                     

U njegovoj knjizici stoji da je DSC navodno ukljucen u ABS sistem?? Skeniracu bas to da vidite. 

Link to post
Share on other sites