Recommended Posts

E pa to, na letvu i sumnjam nego da vidim moze li jos sta da utice na to, posto se ne razumem u mehaniku. Posto je jedna letva koja je bila uzeta imala lufta pa smo trazili da nam daju drugu, ova druga je kao ok ali izgleda da i nije bas ok. Nema lufta to je ok, al ajnslag je ne daj ti Boze :D hvala na odgovorima!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 hour ago, Mare ETF said:

E pa to, na letvu i sumnjam nego da vidim moze li jos sta da utice na to, posto se ne razumem u mehaniku. Posto je jedna letva koja je bila uzeta imala lufta pa smo trazili da nam daju drugu, ova druga je kao ok ali izgleda da i nije bas ok. Nema lufta to je ok, al ajnslag je ne daj ti Boze :D hvala na odgovorima!

Da nije letva od e36ice ? Negde sam načuo da može da se "ubudži" i na e46 ali da je kraći "ajnšlag". Ovo uzmi sa rezervom, čuo sam tako da ne ispada da lupetam (a lupetam) :). Na letvi bi trebalo da piše broj dela, pa na bmw fans može da se vidi za koji je model tačno.

Takođe sam čuo da je teži volan kada uzmeš "reparirane" viljuške, zbog valjda nekih "plivajućih" kugli. Ja još nisam to menjao, ali mi je inače "teži" volan nego što je na e36ici, da ne spominjem Škodu .... 

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, smg said:

Da nije letva od e36ice ? Negde sam načuo da može da se "ubudži" i na e46 ali da je kraći "ajnšlag". Ovo uzmi sa rezervom, čuo sam tako da ne ispada da lupetam (a lupetam) :). Na letvi bi trebalo da piše broj dela, pa na bmw fans može da se vidi za koji je model tačno.

Takođe sam čuo da je teži volan kada uzmeš "reparirane" viljuške, zbog valjda nekih "plivajućih" kugli. Ja još nisam to menjao, ali mi je inače "teži" volan nego što je na e36ici, da ne spominjem Škodu .... 

+1

Link to post
Share on other sites

U pa ja sam se malo zeznuo, nisu nove viljuske nego repariane :)  e sad dal imaju plivajuce kugle ili ne ne znam, al vrlo je moguce da je zbog toga :D nema veze, razradice se valjda, a i ne smeta mi mnogo sto je tezi volan, jedino sto ga moram nekad sam vracati, nece sam da se vrati ali posle 2 dana sam se vec navikao i na to :D videcu da li je letva od e36ice, trenutno me to samo nervira. Vozim ga nazad kod majstora pa da se vidi to. Ili da se vrate pare jer nije nimalo jeftina ova ekskurzija sa trapom :D zahvaljujem vam se na odgovorima!

Link to post
Share on other sites

Procitao sam ovu temu odma ali nisam mogao da nadjem sta je u stvari resenje. Ovde se radi o tome da vozim svoja kola i nakon zamene se ta ista kola ponasaju drugacije, nije da sam sedao iz jedna kola u druga :D Ne znam da li je mozda ovo problem: "glavni pk kais plus remenica sa onom gumom na radilici i problem resen", pre servisiranja je bilo ok sve, nisam ocekivao da ce ajnslag biti ovoliko manji. Ajd ovaj volan mi stvarno ne smeta mnogo, navikavam se, nije da moram da se mucim ko na kolima bez serva.

@Nismo nazalost ne znam, to je majstor (rodjak) uzeo. Ne znam da li je do viljusaka, cini se da je sad ok, kad idem po kaldrmi i na lezece policajce nemam vise onako zveckanje i tupe udarce ko ranije, a sa novim amortizerima imam osecaj da je i meksi (a nemam sad neke felne ogromne, gume su mi 205 55 R16 sve 4).

Link to post
Share on other sites

Viljuske su verovatno dobre, ima par njih koji rade reparaciju odlicno i daju garanciju. Reparirane od strane proverenih ljudi su sigurno bolje od novih po radnjanja, proizvedenih kod neproverenih proizvodjaca.

Svakako auto mora na dizalicu, a najvise paznje obratiti na letvu.

Link to post
Share on other sites

Mislim da je ok, a imam i godinu dana garancije na njih. To je i meni receno da je bolje uzeti reparirane nego neke nove, a od losih proizvodjaca. Ici ce nazad kod majstora pa javljam u cemu je problem bio (problem u vezi ajnslaga).

Link to post
Share on other sites

 BMW je seriju E46 originalno predstavio sa jednim "setup-om" kad je u pitanju letva volana/puž/servo pumpa, ali su nakon par godina proizvodnje vozači naviknuti na E36 imali puno primedbi na taj setup, kvalifikovali ga kao premekan, bezosećajan, bez povratne reakcije i sl. Onda je BMW 2000. godine promenio setup i vratio nešto od onog osećaja direktnosti koji je imao E36, smanjio servo asistenciju i povećao povratnu informaciju. Opet, nakon facelifta je ponovo bilo izmena po pitanju letve volana i servo pumpe, i to za pojedina tržišta, tako da je jako teško na osnovu samo modela znati koji je konkretan "setup" u pitanju, koja servo pumpa, i koji "ajnšlag" ima dati model. Isti taj auto, sa potpuno istom veličinom točka i gume, u tri svoje "revizije" će na poligonu imati tri različite vrednosti za prečnik polukružnog manevra.

 

Poenta, ne ide sve sa svim, iako je u pitanju isti model, verovatno delovi koje si menjao nisu kompatibilni.

Da sam na tvom mestu, ja bih preko vin-a i bmwinfoparts nasao brojeve svih relevantnih delova i uporedio na onim koji su ti trenutno na autu.

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, dredger said:

I jos plus ima repariran trap. Vozim i ja sad repariran i nije to to. Jebo garanciju kad nije to taj auto. Nema tu srece druze, jedino sto je jeftino.

I sta ti druze moj predlazes? Da svi koji vozimo E46 20 godina star izdvojimo najmanje 300€ za org viljuske? Ili da kupimo nove zamenske uzasnog kvaliteta, garantovano losije od dobro repariranih.

Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, svako neka radi kako hoce. Meni se reparirane ne svidjaju, nemas osecaj dobar na volanu sta se desava na asfaltu. Ma ko je vozio i nove i reparirane zna o cemu pricam. 

Link to post
Share on other sites

Poznato je da viljuske na e46 ne traju dugo, posebno kod snaznijih edicija ukoliko se ostrije voze. Originalne viljuske jesu izvanredne, davno sam kratko provozao jedan sa novim orig viljuskama i top centriranim trapom, osecaj jeste lep, ali nije preterano lose ni sa repariranim kad guma omeksa.

Mnogo su to “matori i jeftini” automobili da bi se kupovao orig trap, to je moje misljenje. Tip u Kragujevcu odlicno reparira viljuske, koristi gumu bolju nego na aftermarket varijanti.

Link to post
Share on other sites

Cuo sam za tog tipa iz Kg, kazu da je najbolji za te stvari. Nije tu u pitanju samo guma. Sta mislis koliko rupa su popasle te reparirane viljuske? Garantujem da ima odstupanja u obliku viljuske. Sigurno su milimetatska, ali postoje. Pa par mm ovde, par mm tamo i majstor jedva ubaci viljusku. Tako svu iskezecenu kad je namontiras, ne moze Bog otac da ti nacentrira trap kako valja. Onda zbog lose centriranog trapa krene nejednako da ti trosi gume. Ma sve to ima svoje veruj mi. Da me ne shvatis pogresno, i ja vozim ta sranja, ali to ti je zabava za sirotinju...

Link to post
Share on other sites

Razlika izmedju repariranih i originalnih trapova je ogromna. Nakon  reparacije trapa to vise nije taj auto. Istina je da vise ne lupa po rupama ali je neuporedivo losiji na volanu a i u voznim karakteristima. Probao sam vise razlicitih modela i marki automobila i kod svih je, manje - vise, otprilike isto.   

 

Ko nema para za novo, neka reparira ali posle toga ne treba da ocekuje da ce biti kao pre...

Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Zeljkamp said:

Razlika izmedju repariranih i originalnih trapova je ogromna. Nakon  reparacije trapa to vise nije taj auto. Istina je da vise ne lupa po rupama ali je neuporedivo losiji na volanu a i u voznim karakteristima. Probao sam vise razlicitih modela i marki automobila i kod svih je, manje - vise, otprilike isto.   

 

Ko nema para za novo, neka reparira ali posle toga ne treba da ocekuje da ce biti kao pre...

Dobro pitanje je da li je novo bolje? Originalno novo iskljucujem, jer par originalnih viljuski kosta oko 15%-20% od vrednosti vozila. ?

Ne kazem ja da repariran set bolji, niti da je    preterano dobar, vec je za te pare prihvatljiv i siguran sam bolji od novih viljuski sumnjivih proizvodjaca. Ipak su to automobili stari 15-20 godina, polazim od sebe, kada bih imao pare za F30, druga bi prica bila. ?

Link to post
Share on other sites
Cuo sam za tog tipa iz Kg, kazu da je najbolji za te stvari. Nije tu u pitanju samo guma. Sta mislis koliko rupa su popasle te reparirane viljuske? Garantujem da ima odstupanja u obliku viljuske. Sigurno su milimetatska, ali postoje. Pa par mm ovde, par mm tamo i majstor jedva ubaci viljusku. Tako svu iskezecenu kad je namontiras, ne moze Bog otac da ti nacentrira trap kako valja. Onda zbog lose centriranog trapa krene nejednako da ti trosi gume. Ma sve to ima svoje veruj mi. Da me ne shvatis pogresno, i ja vozim ta sranja, ali to ti je zabava za sirotinju...
Ima li neko kontakt ili ime za tipa iz kg? Hvala unapred.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

ja sam pre 10ak godina za e36cu slao nesto da se reparira,nesecam se vise ni sta je to bilo. secam se da sam slao za KG i  cini mi se da je neki Tejovic radio reparaciju,mozda gresim,davno je bilo. pokusaj da izguglas

Link to post
Share on other sites

Kod Tejovica sam i ja radio, ne znam tacno kilometrazu ali sigurno gura 70000km, na 16 felnama. Ima jos dvojica u KGu koji rade. Dobra  stvar je sto ti oni prvo posalju viljuske, pa kad skines tvoje posaljes im nazad.

Link to post
Share on other sites

Koliko se ja secam postoje dva Tejovica, mislim da su braca, ali rade odvojeno. Ne mogu da se setim kod koga od njih sam ja radio, ali  se secam da sam preporuku dobio za obojicu, da je kvalitetna i jedna i druga opcija.

Link to post
Share on other sites

Kvalitet je odlican. Gubi se malo udobnosti, posto se izbija plivajuca kugla i ubacuje fiksna, ali nista ozbiljno. Oseca vise neravnine, rupe na putu. Kod mene sam stavio i Meyle HD silen blokove, nisu punjeni uljem, pa oseca jos vise, osecaju se vibracije cimanja po rupama  na volanu naravno.. Verovatno bi sve dosta blaze bilo da su silen blokovi uljno punjeni. Bio sam u dilemi da li da opet stavim uljne ili obicne,  i stavio sam ove obicne, jer je kod predhodnog vlasnika oko 20000k izdrzao novi uljno punjeni silen i raspao se.. A godisnje prelazim mimimum toliko.

Link to post
Share on other sites

U KG trojica imaju koja rade remont viljuški:

TEJOVIĆ KG +381 63 616 345

SLAĐAN KG +381 64 578 42 30

DRAGOLJUB KG +381 63 638 570

Ja sam na 318i radio kod Tejovića. Upravo kao što kolega pimp napisa - izbija se plivajuća kugla i ubacuje se fiksna. Gubi se malo na "prefinjenom" dijelu, ali nije tako katastrofalno kao što se možda čini. Pričao sam sa Tejovićem skoro sat vremena na tu temu. Nije problem napraviti opet plivajuću kuglu, problem je nabaviti gumu koja se neće raspasti za 3 mjeseca. Čovjek je imao strpljenja da mi sve objasni, pa sam kod njega uradio. Pošalje ti druge viljuške, gotove, a ti kad zamjeniš, njemu šalješ tvoje. Može i druga kombinacija da skineš svoje, pošalješ da ti napravi kako se dogovorite, pa ti on vrati i onda je i nešto jeftinije, ali ti u tom čekanju prođe nekoliko dana. Ako imaš gdje i nije ti problem da čekaš - imaš svoje viljuške nazad na svom autu...

Link to post
Share on other sites

Receno mi je da su svi delovi koji su mi zamenjeni bili sa BMW zigom na njima, dakle garant fabricki delovi od kako je izaso iz fabrike, ili je prethodni vlasnik bio dokon pa stavljao samo originalne delove (auto je uzeven iz italije, rim). Eo na satu mu stoji oko 225k km, nije ni cudo da je dotrajalo sve :D iskreno sada mi se cini da je dosta udobniji nego pre remonta, preko rupa je blag, ne osecam ama bas nikakve vibracije niti na volanu niti bilo gde. Samo je tezi za okretanje (sto mi i nije problem neki), ali me ajnslag izuzetno nervira jer sam ubedjen da je bio veci :D nove viljuske (ne znam koji proizvodjac), receno mi je da je oko 100e jedna, a ove reparirane su valjda bile 80e obe, izbijene su plivajuce kugle i ubacene neke fiksne bas kao sto ste i napisali. Covek od koga je uzeta letva kaze da je dao letvu bas od e46ice, bas od restajlinga. E sad zasto je ajnslag manji ja stvarno ne znam, da li ima na letvi neka fora pa da moze da se podesava, ili je letva od nekog drugog modela ne znam, ono sto znam je da je ajnslag sigurno manji :D

Jedno izuzetno glupo pitanje, ne zamerite posto se ne razumem: koliko krugova ulevo/udesno se moze motati na e46ici? Cini mi se da sam ranije mogao skoro 3 kruga napraviti a sad samo dva :D 

Link to post
Share on other sites

Resen problem. Izgleda da je letva bila neka felericna, sada sa drugom letvom moze da se mota skoro 3 puna kruga i ajnslag je kakav je i bio ranije. Cak je i okretanje mnogo mekse (ali opet ne kao ranije) tako da izgleda da je letva sve pomenuto prouzrokovala :D zafaljujem se svima na odgovorima!

Link to post
Share on other sites