BMW e46 320d - održavanje za 100.000 km


Recommended Posts

5 minutes ago, cucukov said:

Posle kazu uzmi dizela...buraz bolje napisi sta nisi menjao manje ces da nabrajas... ???

Vidim lepo ga ti przis,za tebe je rodjen neki sestak benzinac ;)

Da ne bude da branim dizele, osim turbine, creva interkulera i modula grejaca, sve ostalo sto je covek menjao je nevezano za dizel / benzin. Jednostavno za to godiste automobila, to je ocekivano (ako hoces da ti auto bude koliko toliko u tip top stanju).

Imas na mojoj temi sta sam sve menjao na e46ici, manje vise slicne stvari (cekaju me sada amortizeri / stosta oko njih i vrv i zadnji disokvi).

Ne platis na mostu, platices na cupriji :)

Link to post
Share on other sites

Po meni (ma da isto ne volim dizel, plin, nista sem benzin ? ) Ali nemoj da se lazemo oni jesu poboljasi dizele bas dosta. Ali nije to za gazenje. Ako hoces da cepas kao covek bmw samo 6+ cilindara BENZIN i zlatno pravilo kada se auto dobro zagreje samo pun gas!

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Nastavak spiska održavanja (zadnje stranje sam pisao na 381.000 km a sada je stanje 408.000 km):

  • zamjenio motor prskalica brisača,
  • zamjenio plastiku na donjem dijelu šoferšajbne (ona što svakom ispuca),
  • zamjenio crijevo interkulera,
  • pakne ručne kočnice,
  • svirena,
  • popravljeno ručno otvaranje gepeka (žice se pokidale),
  • zamjena xenon sijalica,
  • silikonirao farove, maglili,
  • balast desnog xenona,
  • 4 nove gume zimske,
  • zamjenio zadnja stop svjetla,
  • zamjenio crvene žmigavce bijelim,
  • brisači,
  • zamjenjene anđeoske oči,
  • popravljen podizač lijevog stakla,

Prodao sam auto.

To bi bilo to za 5,5 godina vožnje i mojih pređenih 170.000 km.

Krajnji utisak je da sam zadovoljan autom generalno. Uživanje je bilo voziti ga s tim da su me nervirale neke stvari koje nisam mogao riješiti.

Ono s čim nisam zadovoljan je:

  • nisam nikad uspio skroz napraviti ručnu kočnicu (iako sam pokušavao par puta),
  • nisam nikad uspio rješiti trešnju na volanu poslije par intezivnih kočenja iako sam 2 puta mijenjao diskove, pločice, felne...to me izluđivalo da sam par puta htio prodati auto radi toga,
  • redovno je ulazila voda u farove i maglenke,
  • turbina se pokazala veoma loše,
  • redovno su bili problemi sa svjetlima na gepeku za osvjetljenje tablice i pucao je onaj rukohvat,
  • način isključivanja klime, jer ako je pojačano da duva jako, mora se više puta pritisnuti dugme za smanjivanje dok se ne ugasi; smor.

6jn4MGZ.jpg

Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, njegovawisost said:

Ovo para sto si dao i izgubljenog vremena mogao si nov auto stednje klase voziti :D

KAKO SE POBOGU sirena mogla pokvariti!?

Pa rabio je mnogo :D

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, smg said:

Pa deluje mnogo, zapravo za 170km i polovan auto .. nije se covek puno napatio.

+1 :) Ja posle 2000e u mehaniku iako me mnogi smatraju ludim cesto vidim kako e90ke i mnogo noviji rade ko traktori a moj ide ko mutav i utegnut ko nov, voleo bih da mogu uzeti g20 ali voziti satro 2008 i crniti e46 koji je autina za e90 gledajuci mehanicki nije ovde nista puno ulozeno, ko sto rece momak da je neki drugi auto raspao bi se ceo njegovom voznjom, i to sto tako vozi zato je mnogo delova ponovljeno ali sve u svemu lepo se covek navozao :)

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, NikNS said:

+1 :) Ja posle 2000e u mehaniku iako me mnogi smatraju ludim cesto vidim kako e90ke i mnogo noviji rade ko traktori a moj ide ko mutav i utegnut ko nov, voleo bih da mogu uzeti g20 ali voziti satro 2008 i crniti e46 koji je autina za e90 gledajuci mehanicki nije ovde nista puno ulozeno, ko sto rece momak da je neki drugi auto raspao bi se ceo njegovom voznjom, i to sto tako vozi zato je mnogo delova ponovljeno ali sve u svemu lepo se covek navozao :)

Ovde ima mnooogoo vise od 2k€, ispod 10k € nije sigurno. Pri tom da ne racunas gorivo do majstora i sl.

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, NikNS said:

Jedino ako sirenu racunas 500e a turbo 1000 :D nema tolko ima mozda 3-4 ali spram jace voznje idu i kvarovi sve je ovo ok :)

Turbo 3 puta 300€ plus skidanje i vracanje jest sigurno preko 1000 xD 
 

Dajte ljudi nemojte zezati, barem kod mene u firmi pojedini sluzbenjaci se manijakalno gaze (npr mazde 2.2 daleko novije od ovoga) i ni priblizno nema ovoliko odrzavanja... 

 

Ok sve super, i sam sam spucao 2k, kad dodju kvacila uskoro 2.5k ce ispasti, al ovde je daleko daleko vise radjeno... A za ovoliku kilometrazu i gazenje mislim da je ipak isplativije nesto novo uzeti nego ici 50 puta godisnje kod majstora.

Link to post
Share on other sites

Slažem se da je bolje skupiti više novca i kupiti novije auto. Ali često se u datom trenutku nema dovoljno novca i kupi se nešto starije, pa te kasnije stignu veliki troškovi. Jedina prednost je što sam ulagao sve kroz 5 godina, ali da sam sadašnje pameti podigao bih kredita, ako treba, i kupio auto ne starije od 10 godina.

Najbolji auto je nov auto, to svi znamo.

Dosta toga sam uložio u auto vezano za kozmetiku, izgled, itd, što nije vezano za kvarove. Zato je moja velika preporuka da se skupi više novca i kupi auto koji ti se sviđa, M paket itd, da ne moraš kasnije budžiti ni dorađivati ništa, jer mnogo jeftinije dođe.

P.S. Kupio sam e90 FL. Mislio sam da je mali pomak u odnosu na e46, ali bio sam u zabludi. Oduševljen sam za sada. Ovo je mnogo kvalitetniji i bolji auto.

 

Link to post
Share on other sites
Presao sam istu km, turbo nisam skidao za sad

Njegov je nasviran na 180 konja, zato je turbo stradao svaki, da je e90ka bila nadogradjena nekom takvom mapom 30 konja teglio bi lanac tako da ono [emoji846] Ne znam kod koga i kako je mapirao al svakako mi ne deluje kao nesto sto je stavljano na valjke i od tri prosecne konjaze doradjivan. Mozda i gresim al u svakom slucaju taj turbo trpi do 160 konja i tolko mu bese. Isto kao sto 100kw verzija trpi samo do 150konja preko toga je samo ubijanje svega


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to post
Share on other sites