Recommended Posts

Na e39 imam d2s fabricke xenone koji su poceli da menjaju boju, jedan je ljubicast a drugi plavkast.

Pitanje koje kupiti da su u nekom kvalitetu?

Nude mi neke 85122xvc1 philips za 30e komad ili original osram za 50e?

Ove od 9e do 20e nisam ni gledao.

Osram, filips ili original?

Link to post
Share on other sites

Mene su na e39 isto d2s I drugu na a4 b6,obojica smo stavili sa aliexpressa vrhunski kvalitet sijalice za te pare 2kom 5e

 

Послато са SM-G850F уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
On 12.7.2017. at 7:15 PM, Sasa72 said:

Na e39 imam d2s fabricke xenone koji su poceli da menjaju boju, jedan je ljubicast a drugi plavkast.

Pitanje koje kupiti da su u nekom kvalitetu?

Nude mi neke 85122xvc1 philips za 30e komad ili original osram za 50e?

Ove od 9e do 20e nisam ni gledao.

Osram, filips ili original?

Problem je u tome kako odrediti sta je original,bio sam na Novom Naselju u nekoj prodavnici,kao original Osram 5200 dinara,kada sam ga pitao moze li mi reci razliku izmedju originala i kopije iz Kine gledao me je kao tele u sarena vrata,znaci ni on nema pojma sta je sta,na kraju sam uzeo dve za 40 evra sa god dana garancije,sijaju osrednje to nije prava sijalica ili je bmw napravio katastrofu od farova,kako god podesim, jak snop je najdalje 20 metara sve ostalo je slaba senla neka,i ja bih voleo da znam gde to ima prava sijalica da se kupi d2s

Link to post
Share on other sites

Kazu da kopije losije sijaju naspram originala...

Majstor mi je rekao da je probao par sijalica iz Temerinske-ih prodavnica i da uglavnom svi prodaju pod "original"

ali jako lose sijaju. Neki elektricari uglaovnom imaju svoje nabavke i svi tvrde da je original.

Odo sutra do jednog elektricara da vidim sta on nudi.

Ovi verovatno prodaju pravi original:

https://www.silux.rs/proizvodi?q=d2s&page=1

https://www.silux.rs/proizvodi/dodatna-oprema/auto-sijalice/260696/xenon-sijalica-night-breaker-unlimited-osram-d2s

Link to post
Share on other sites

Bio sam kod drugara sto radi farove, kaze nije sve do sijalica.

Prvo bi trebalo sve rasturiti i solje u farovima ocistiti ili obnoviti srebrni deo.

Otvaranje po faru je 35e, reparacija solje je 20e, ako puknu neke plastike (jedna mi je vec pukla posto se far mrda) 30e,

ako hocu da zastitim far lakiranje 30e a folija je 35e i na to sijalica koju hocu 20-50e. (cene za jedan far)

Sada ni sam neznam sta da radim, kad crkne sijalica da stavim najjeftiniju pa kad resim da uradim sve kako treba...

Gde ima ovih plastika sto drze far, kaze da ima dve neke plastike?

Link to post
Share on other sites

Kad sve to saberes možeš uzeti nov far. Za jedu plastiku što nisi sočivo 30 eura? Ja sam za e39 i uzeo sve četiri za dvadeset eura. Pogledaj u prodavnice što prodaju delove za bmw.

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites

Oko 110 eur su ti plasticni poklopci za e39 fl farove, par. Reparacija farova sa nosacima ( 3000 din na kp a oko 12 dolara na netu ) je od 50 do 100 eur po faru a u zavisnosti ko ti radi

 

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

 

 

Link to post
Share on other sites
9 hours ago, AcoNik said:

@Sasa72, Cnlight sijalice D2S sa 2god garancije su 30e par. Ja sam od Cnlight-a vec narucivao i zadovoljan sam.

Inace, samo 4300K, pogotovu sto je projektor u pitanju.

Gde se oni nalaze?

(od preko si porucivao ili iz neke nase prodavnice)?

Link to post
Share on other sites

Na vecini Osram sijalica d2s pise da ima 4 godine garancije,zasto onda mi dobijamo jednu godinu,to me vuce na pomisao da je original negde tamo,razmisljam da uzmem iz auto diode za 3500 din,jel kupovao nako to?

Link to post
Share on other sites

Jesam ja, neke xenon komplete i vise sam nego zadovoljan. (Npr. H7 sijalica ima metalnu bazu, a i na izgled je kvalitetna)

Kod njih imaju i balasti sa 3god garancije... Mislim da to samo oni daju

Link to post
Share on other sites

Izgleda cu i ja ove Cnlight, razmisljam se samo da li 4300 ili 5000k.

Jel imao neko ove od 5000k, sta kazete kakve su ove naspram 4300k?

I jel neko probao ove pojacane filips/osram, night breaker i x vision?

(par firmi na original osram night breaker  6000-8000din daju garanciju od 6meseci a sa oglasa na filips x vision daju 1g).

Link to post
Share on other sites

Iskljucivo 4300K. Najbolje osvetljavaju, najbolje po kisi, po magli...

Izmedju ostalog, ne bi fabrika stavljala bas 4300K da su u bilo cemu bolje plavlje ili ljubicastije :)

Link to post
Share on other sites

Nesto me vuce da uzmem ove  od 5000k, ubedjen sam da cu videti bolje. :D

5000k nisu plavkaste vec cisto bele, jel ima neko bas ove sijalice? Utisci?

Navodno u losim uslovima kisa/magla malo losije se vide (palim maglenke) a u gradskoj voznji dobijam puno vidljivije svetlo.

Ove pojacane osram i filips su sa 4800k i 5-5500k i tu kaze da je jace svetlo u daljinu za 20-70% i njih svi reklamiraju kao bolje svetlo za fabricki xenon.

Da li bi i ove Cnlight  od 5k dale svetlo na 30m umesto 20m...

Do petka imam fore da odlucim. :)

Link to post
Share on other sites

To sto su u teoriji ~5300K najpribliznije dnevnoj svetlosti, u praksi i nije tako, jer cak i ove od 4300K daju malo plavicastu svetlost tj. vidi se itekako da je xenon, a ne halogena sijalica.

Ako volis vise na plavicasto, uzmi 5000K. Na kraju krajeva, nije drasticna ralika izmedju 4300 i 5000, pa ako mislis da bi ti bilo bolje (ako te vuce i ako si ubedjen :) ) ti uzmi njih

Link to post
Share on other sites

Ne moze nikako na zuto/plavo da vuce. Belo je izmedju zutog i plavog.

Moze da bude zuto, zuto-belo, belo, belo-plavo, plavo

Sto vise K, to je plavlje (pa preko 10000K prelazi i u ljubicastu).

I jos jednom, 4300K u praksi najvise vuce na belo. Sve preko toga je plavlje i plavlje, pa ko sta voli...

Link to post
Share on other sites

Ja sam na E60 imao original Osram Xenarc CoolBlue, one su 5000 - 5500K, jako dobro svetle i izgledaju odlichno, svaka preporuka za njih. Street su legal, to je chak ishlo i u prvu ugradnju. Imaju moderan, ledeno belo plavkasti sjaj, fenomenalne su.

Osram Xenarc CoolBlue

Link to post
Share on other sites

U vecina zemalja na svetu sve iznad 4300K nije street legal, ali niko (pogotovo kod nas) ako boja nije bas plava nece praviti problem - ono sto je cinjenica je da je vec 5000K po jakoj kisi u mrklom mraku (vrlo) osetno manje efikasno od 4300K.

Link to post
Share on other sites