Recommended Posts

Auto sam kupio u Njemachkoj, bio je premium selection, sve rachune sam dobio sa njim od prvog servisa, na njemu su bile fabrichke Osram Xenarc CoolBlue, e sad ako ne vjerujesh, shta da ti radim.

Link to post
Share on other sites

Po meni je uvek bolje staviti xenon sijalicu od obicne sijalice, pogotovo onih pojacanih, zato sto xenon sijalice mnogo manje greju i ne ostecuje se senilo

A ako ne valja senilo onda ni najbolje sijalice ne vrede

Na slici imate levo uradjen projektor, a desno kakav je bio u faru

A na drugoj rezultat

Screenshot_2017-07-21-21-30-58.jpg

 

Screenshot_2017-07-21-21-29-44.jpg


 

Link to post
Share on other sites

Ove osramove sijalice obicne 4300/ Xenarc CoolBlue 5000-5500/ night breaker 4350-4800k sve  daju 3200 lumens,

a kineske 4300k- 3200lm, 5000k - 3000lm, 6000k - 2800lm sto su jace gube  svetlost.

Osram je napravio da se ne gubi nista vec samo dobija vise svetlosti e sad dali se vise greju u faru to nigde nepise.

Zakasnio sam da porucim osram night pa sam porucio Cnlight od 5000k a kad sredim farove onda uzimam osram night.

Link to post
Share on other sites

Stavio sam Cnlight sijalice od 5000k, u mraku daju lepo belo svetlo sve se vidi ispred mene ali do 20m,

sa original starim daljina je ista ali ispred farova nisam nista video.

Da li bi trebao da malo "podignem" farove da bacaju bar na 30m ili je ovako fabricki?

 

Link to post
Share on other sites

Dokle bacaju farovi ne zavisi od sijalica, nego od fara tj. projektora (kao sto si primetio i sam). Vidi gde ti je cut off (linija dokle projektor osvetljava), ako je prenisko podigni malo. Ali pazi da ne preteras, da ne bi zaslepljivao druge :)

Link to post
Share on other sites

Danas sam ispolirao farove, bio kod majstora koji je malo zavrnuo/odvrnuo namestio farove da bacaju najduze sto mogu

i sad je puno bolje, desnu stranu sad lepo vidim tj bicikliste i pesake.

Posle menjanja sijalica pocela je da se pojavljuje greska : "check lowbeam lights",

posle gasnjenja paljenja svetla levi far mi proradi i ponisti se greska.

Ocisitli smo grlo koje ide na xenon ali i dalje se pojavi greska i nestane.

Sta mislite sijalica ili nesto trece?

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Da dodam posle skoro godinu dana...

Vratio sam bio Cnlight sijalice, stalno mi je izbacivao gresku i ponekad nije palio jedan far.

Koristio sam stare do pre par nedelja kad mi je crkla jedna i porucio nove:

https://www.lichtex.de/en/xenon-bulb-xenon-burner-xenon-bulb-d1s-d2s-d3s-d4s-d1r-d2r-d3r-d4r-4300k-5000k-6000k/d2s-jack/osram-d2s-66240xnb-night-breaker-unlimited-xenarc-xenon-lamp/a-662405/

Uzeo sam paket duo box, dve sijalice u jednom pakovanju, 70e+10e postarina (na drugara poslato u nemackoj).

Prvi utisak je da odlicno sijaju, stvarno ima puno vise svetla tj imam utisak kao da sam upalio i maglenke, jedino mi fali malo svetla na daljinu

tj mislim da sijaju jedno 30m a trebalo bi bar 50m (ocekivao toliko ?), ispoliracu ponovo farove posto vidim da su ponovo matirali pa javljam utiske.

Link to post
Share on other sites