BMW e46 kupovina


Recommended Posts

Pozdrav svima...U procesu sam kupovine auta, pa mi je prvi na listi e46....Juce gledao jedan primerak 2003 godiste, pa bih da priupitam par stvari koje su bile cudne...Pre svega auto u leru nece da predje 4100 obrtaja nikako...Znaci koliko god vi nabijali gas, nema sanse da prebaci preko 4000 obrtaja..Jel to normalno ili ne? da nema mozda neku blokadu? Dalje auto za nijansu sporo vraca obrtaje, kad mu nabijte gas na leru, znaci nije on da ono secka obrtaje i da zastaje po malo na nekim obrtajima dok skazaljka pada, ali ono oseti se to malo sporije vracanje obrtaja...Sta bi mogao biti uzrok ovome? Dalje dijagnostika pokazala gresku 4203...Vidim po forumu da je to nesto oko grejaca, ali ne znam sta konkretno, jel neki crkao ili sta? Auto nema da duva na cepu, mislim ono pomalo standardno za neki ok ocuvan motor, nista preterano i previse...Covek kaze da mu trosi pola litre na 10000km-a...Kad smo ga upalili radio je dosta lepo i ujednaceno, malo je izbacivao crnkasog dima na auspuhu kad mu se da jaci gas, i posle par minuta je prestalo skroz, nije bilo vise nikakakvog dima kad se da gas...Sta generalno mislite o ovim stvarima, posto imate vise iskustva sa bmw-om od mene? Inace motor je 320d, restajl 150 konja, 2003 godina....Limarija manje vise ok, sem zadnjih rubova koje je uhvatila rdja, a kako sam poceo zadnje vreme intenzivnije da gledam e46ice, vidim da je vecini generalno to problem...Limar kaze da nije resenje da se samo iskituje i zafarba, opet ce biti isto za neko vreme, samo secenje i stavljanje novih rubova moze da resi problem...

Link to post
Share on other sites

Za obrtaje nisam siguran da tako treba ... proveriću moj (nisam ga turirao u leru :) ).

To za grejače (ako mislim da je to) je skroz "ok". Ja nisam video ni jedan da mu je to ispravno (uglavnom je relej grejača - ispravite me ako grešim, oko 50€ je rešavanje tog problema).

Ja kada sam kupovao svoju, ni na jednoj nisam video rđu na rubovima pozadi ... doduše, nisam puno ni gledao :)

Crni dim je "ok" ako mu nije "zatvoren" egr (ispravite me i ovde ako grešim).

Ono na šta bi ja posebno obratio pažnju je stanje dizni (kolika je korekcija na istima) to im je jedan od potencijalno većih problema.

Moj savet je da izbegneš kompromis manja cena lošiji motor ili limarija (naravno koliko možeš). Iz mog dosadašnjeg iskustva sa BMW-ovima (oko 10 god), jednom kada počneš da se igraš sa limarijom, možeš da se okumiš sa limarom :) 

Moje neko iskustvo, kada sam gledao e46icu, je da ispod 4000 teško možeš da nađeš pristojan.

 

Srećno!

Link to post
Share on other sites

Pogledaj ako mozes kako kod tebe reaguju obrtaji, mislim da bi trebali da idu do kraja, ali ko ce ga znati, mozda ima neku blokadu

Sto se tice grejaca i releja - kako se taj problem manifestuje na paljenje? Jer auto odlicno pali, sto kazu na pola kljuca, kad dam kontakt ugasi grejace posle nekoliko sekundi i pali odlicno? Znaci nisam primetio nista neobicno,pa da nisam video tu gresku na dijagnostici, ne bih ni znao da ima tu neki problem.

Egr mu je zatvoren, tako da pretpostavljam da je ok to sa malo crnog dima.

Sad onako po meni, rekao bih da pravim kompromis jedino sa tim rubovima, jer sam vodio limara sa mnom, i rekao mi je da auto sigurno nije nikad udaran i havarisan, ima nekih sitnijih ogrebotina koje nisu strasne, ali da biti rubovi morali da se rade za neko vreme...Ovako spolja kad ih pogledate i kod njih se ne vidi nista, ali kad se malo sagnete pa zagledate iznutra i opopate unutrasnjost, evidenta je korozija na njima...i kao sto rekoh kaze limar da neko krpljenje i farbanje nece resiti problem, vec samo secenje i stavljanje novih...Inace slican problem sa rubovima sam video u zadnjih nekoliko dana kod vise primeraka e46ice, i citam da su od 2004. poceli da koriste galvanizovanu limariju, tako da od tog godista je sve ok, a do tad kako naletis...

Kazem rekao bih da je motor ok, eto sem tih obrtaja u leru,a uzrok toga ne znam...Inace auto ima 6-7 meseci stare gume sa odlicnom sarom, sredjene kocnice i napred i nazad, servisiranu turbinu, zamenjenu remenicu, zamenjene amortizere...na trapu nista ne lupa, lepo se vozi, drzi temperaturu u mestu zakovanu....Sta znam....Budzet mi je oko 3600-3700, i ostavio nesto za registraciju, ili eventualno neko sitnije ulaganje....

Link to post
Share on other sites

U leru ne ide preko 4000 o/min.

I kod mene dimi malo na prvi stisak gasa a kasnije vrlo malo.

Što se tiče rubova, to može da se krpi ali često će se vraćati rđa; ako si spreman svako 7-8 mjeseci da radiš rubove onda nemaš dilemu. Ja imam problem sa tom rđom, čak sam i pragove mijenjao. Skini obavezno plastiku koja pokriva pragove pa vidi kakvo je stanje sa rđom, ta plastika zna skriti skoro propale pragove kao što je to bio slučaj kod mene.

Najbolje bi bilo da to auto provoza neko ko je već vozio bmw da vidi kako se ponaša a onda i majstora angažuj pa detaljno da pregleda i kaže šta ćeš morati mjenjati. Ne zavaravaj se da ćeš za 100-200e sitne popravke rješiti, ako ima mnogo dotrajalih dijelova izađe cifra preko 500e vrlo lako.

Link to post
Share on other sites

Rekao sam coveku da spusta cenu bar za jos nekoliko stotina ako hoce da ga gledam, pa cekam da javi, i u tom slucaju ostace mi dovoljno novca i za neku skuplju akciju ako zatreba...Sto se tice rubova, kontam da samo kitovanje i farbanje nece dati rezultata nikakvih, najvise na pola godine se to sredi...Ja bih narucio nove rubove originalne, ili bih s limarom na nekom otpadu i od nekog modela 2004 godiste kupio polovne dobre rubove, iseci stare ,navari nove i da probamo da resimo bar na nekoliko godina to, jer mi generalno sem toga auto deluje ok...Limar kaze da bi tako trebalo da se resi problem, jer je najmanja mogucnost da se rdja opet javi na samom varu, a ostatak sve zavisi od stanja tih rubova koje kupimo...tako da bih u startu isao na skuplju varijantu, ali nadam se da to resim bar na neko vreme...

Link to post
Share on other sites