Plivajuci zamajac e46 320d 150ks


Recommended Posts

Koliko prosečno predje kilometara zamajac nakon reparacije?

Znam da je precizan odgovor nemoguć jer zavisi od toga da li je auto vožen u gradu ili na auto putu, pre svega kako je vožen. Fabrički plivajući zamajac kod nekoga predje 80.000 a kod nekoga 300.000 km i više... Neki prosek ipak postoji. Kakva su iskustva drugih koji su remontovali? Pokušao sam da nadjem po net-u ali svi koje sam našao da hvale remont, hvale ga nakon 10-ak predjenih hiljada (što je malo).

Da li je neko od vas remontovao zamajac, da mu je auto nakon remonta prešao npr. 40.000 km, a da se problem nije ponovio?

Link to post
Share on other sites

Odlicno! 

Inace, znam coveka koji je popravio plivajuci zamajac zamenom nosaca motora :-D

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, idekius said:

Odlicno! 

Inace, znam coveka koji je popravio plivajuci zamajac zamenom nosaca motora :-D

Isti sam problem imao i ja na prethodnim kolima, toliko se drzac menjaca raspao da je bilo nategnuto sve...

Link to post
Share on other sites

Ja pricam o coveku kojem je pri paljenju i gasenju auta zvuk vibracije izazivao dotrajao nosac motora, a on sve vreme pricao o zamajcu koji ce da menja :)

Link to post
Share on other sites
15 hours ago, idekius said:

Ja pricam o coveku kojem je pri paljenju i gasenju auta zvuk vibracije izazivao dotrajao nosac motora, a on sve vreme pricao o zamajcu koji ce da menja :)

Isti slucaj je bio kod mene, ja sam sve kontao da je zamajac. Odem kod majstora kaze mi to ti je otisao nosac, o kad sam zamijenio sad sve super..Ma da je e46 inace "grub" pri gasenju i ako su nosaci dobri.

Link to post
Share on other sites