Recommended Posts

Pozdrav drugari,imam bmw e46 318i 105kw. Vlasnik sam 6 godina,nikada nisam imao problema do sada... Normalno pali,ali mi se desava u voznji da pocne da trokira,i pali mi se lampica za akumulator i sam dodaje gas,i ponekad se desi i da ugasi. Zamenio sam mu svecice,ali opet isto. Jel moze neko da mi pomogne sta da se proveri,sta moze da bude kvar?

Link to post
Share on other sites

Ugasi se, pa se upali, jer je u brzini, zato se upali lampica sa akumulatorom. Dodaje gas kad kad pocne da brljavi, pa ga uvede u rad kako treba. Neki senzor, nesto, bem li ga, da li si ti pisao skoro da ti je lanac istegnut?

Javi sta kaze dijagnostika i neki pro.

Link to post
Share on other sites

Punih 6 godina je kod mene,nisam imao nikakvih problema do sada,mogu da kazem da je auto savrsen. Samo redovan servis,i gas.. Nikada nisam hteo da ubacujem tng,cisto gorivo...prosao sam sa njim oko 70.000,sada ima oko 220.000km,uvezo ga iz ch,ja licno. Moracu da nadjem nekog ko ima dobru dijagnostiku,i ko se razume,pa da vidimo sta je,hvala vam u svakom slucaju,pa se javljam cim budem saznao sta je u pitanju. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Meni je moj poceo da baguje na onim velikim vrucinama na putu za more,i to samo u koloni kada sam cekao 30min u mestu, ler poceo da divlja, a kad krenem metar i stanem ugasi se. Cim krenem da vozim sve ok. Moracu to da resavam, cim zavrsim terapiju :)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Pozdrav drugari,samo da se javim i da kazem da sam resio problem napokon :D

U pitanju je bio regler alternatora,sto je najgore,alternator je radio normalno,i punio,ali se ispostavilo da je do reglera.

Tako da ako neko bude imao slican problem,neka pogleda ili diodnu plocu na alernatoru,ili regler ako mu je punjenje ok,ne mora da znaci da je dobar.

Pozdrav svima

Link to post
Share on other sites