Recommended Posts

Pozdrav svima!

Ne znam da li postoji slicna tema, ja nisam uspeo nigde da nadjem podatke u vezi euro normi za bmw. Zanima me konkretno e39 523i 02/2000god Na netu sam nasao da je taj motor euro4 nisam siguran pa bolje da pitam nekog ko je upucen u to. Imam taj auto povoljno, planiram da ga uvezem u Bosnu zbog toga se i zelim informisati. Svaka pomoc i saveti oko e39 su dobro dosli. Pozzz

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da dodam, ovde sam nasao taj podatak da je 523 euro4

http://www.autoplenum.at/auto/bmw/5er/test-bmw-523i-1995-2000-id1214

I ako nije tacan podatak ako neko moze da mi kaze koji motori u e39 i od koje god jesu euro4.

u Bosni za e39 m paket traze po 5-6 000 eura a svaki na satu ima 300-400 hiljada. Trenutno sam u Austriji i nasao sam par e39 dobrih cjene su 2-3 hiljade eura zavisno od god i stanja. Planiram nekog benzinca, nadam se da necu pogresiti? 

Link to post
Share on other sites

mislim da taj 523i nije cak ni euro3,vec euro2

u Srbiju nemogu da se uvoze stariji od 2000godista,stim sto benzinac serije 5 tek od 09.2000 godine je restajling model i on treba da moze da se uveze ,ali je to 520i sa 2.2 motorom,a taj 523i je radjen od 96-09.2000 godine

proveri jos negde,ali mislim da sam upravu

Link to post
Share on other sites

E izvini preko tel sam pa dok sam citao ne vidjeh gore da si napisao da mislis da nije cak ni euro3. U ovim podacima sto sam uspjeo da nadjem pise da je euro4 i bas taj auto koji hocu u saobracanoj pise SCHADSTOFFARM D4 e sad pise i na autobusu lasta pa ne leti :D na homologaciji valjda treba da utvrde nadam se da moze sve kako sam zamislio :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ok bar neke informacije imam. Interesuje me konkretno za srbiju, da li mogu carniti e39 528i 11 mjesec 99god automatik. Iskustva oko tog auta i sve vezano za carinu. Otprilike koliko bi izasao da se carni i reg u srb ako uopste moze da se ocarni 99god. Ako ne onda ovog prvog navedenog 523i 2 mjesec 2000god znam sigurno da je euro 3. Hvala za savjete i pomoc

Link to post
Share on other sites