E46 16v vs 8v Diesel


Recommended Posts

E ovako, prvo ako sam postavio temu na pogresno mesto molio bih admine da je premeste gde treba :D

Nisam mnogo razmisljao o ovoj temi, al ovih dana mi prolazi kroz glavu zbog " licnog iskustva" drugih ljudi...

Moje iskustvo vezano za 16v i 8v je jedino kod JTD (JTDM) motora i to je to, na vozilima koje sam vozio neko vreme 16v je za snagu koju isporucuje(140  i 150hp) znatno tromiji na nizim obrtajima (recimo do nekih 2500) i nakon toga pocinje da vuce onako kako treba, dok 8v(116 i 120hp) staje kako mu obrtaji rastu.

Ja licno vozim sad M47 16v od 150hp, nisam nesto vozio 8v pa me zanima razlika u performansma. Da li je slicna prica kao i kod Italijana? Da li je tacno i da je kod bmw 16v tromiji do nekih 2500 obrtaja i da se oseti taj prelaz nakon 2500 obrtaja (Mislim na to kada se potopi gas od recimo 1500 obrtaja) Da li i kod bmw 8v isporucuje snagu na nizim obrtajima dok je na vecim slabiji u odnosu na 16v? Svestan sam da je 16v jaci motor i da je logicno da je brzi, al mislim na tu razliku gde se osecaju ti prelazi?

Nadam se da ce neko sa dobrim iskustvom pomoci :D Da vidim da li mi je auto ispravan ili ne, majstor tvrdi da je dosta dobar i da je to ta snaga :D Pa me zanima da li je 16v stvarno tromiji do tih 2500 obrtaja

Link to post
Share on other sites

Malo sam lose objasnio vezano za 8v dizele... A ono sto me zanima i sto bih zeleo da znam jeste to isporucivanje snage na m47 110kw sto ide u E46, specifikacije na netu kazu 330 N·m (243 lb·ft) @ 2000-2500. Kod mene zavisi od stepena prenosa, sto je stepen prenosa nizi to je auto slabiji na nizim obrtajima pri potapanju gasa. Iz tog razloga me je i zanimala ova tema, da li to tako treba i da li se stvarno oseti da je 8v dizel zivlji na nizim obrtajima. Hvala

Link to post
Share on other sites

Nemas bmw 8 ventila dizela a da nije stari tds, sto opet nema veze sa tvojim motorom i tehnologijom. Auto ti je verovatno neispravan. Da li je regulator turba, geometrija, vakum regulatora, dizne, prljav filter goriva ili nesto deseto jebati ga. Bolje vidi sa jos par iskusnijih majstora

Link to post
Share on other sites