maf senzor


Recommended Posts

Reci mi jel u tom setu ima sve sto mi treba ili moram nesto jos da kupim sa strane.  Hteo sam da uradim na E28 M30b25 motoru i na M30b35 motoru. jel znas mozda neki sajt gde bi mogao da se dokumentujem o toj prepravci. Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jos jedno pitanje. Pogledao sam ovaj proizvod sto si mi dao link. Ali  na listi na koja kola moze da ide  ne pise nigde e28 i mislim da meni  komp nije Bosch Motronic. Jel znas mozda neko drugo resenje ili moze i kod mene da radi isto.

Hvala unapred.

Link to post
Share on other sites
Pa i M50 ima isto protokomer. Ne razumem sta dobijas i kako mislis da izbacis protokomer.
Jeftin Alpha N [emoji23][emoji23]
Sala mala

Ma greota to bez itb ...

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites

E nije Alfa N, nadao sam se da ces ti bar razumeti :) I dalje ostaje na map senzor. Struja od M50 ima mnogo prednosti, precizniji protokomer za uzimanje pocetne mape, senzor radilice koji omogucava 6 bobina, sekvencijalno ubrizgavanje, knock senzori itd. U principu dobijes EMU za 5x manju cenu, plus moze da ti se poveze da ti radi sve sto je radilo i sa m30 strujom

Link to post
Share on other sites
E nije Alfa N, nadao sam se da ces ti bar razumeti [emoji4] I dalje ostaje na map senzor. Struja od M50 ima mnogo prednosti, precizniji protokomer za uzimanje pocetne mape, senzor radilice koji omogucava 6 bobina, sekvencijalno ubrizgavanje, knock senzori itd. U principu dobijes EMU za 5x manju cenu, plus moze da ti se poveze da ti radi sve sto je radilo i sa m30 strujom
Ma vidis da sam ironican bio cak sam I smajlice stavio [emoji23][emoji23]

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites
Ma vidis da sam ironican bio cak sam I smajlice stavio [emoji23][emoji23]

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Inace ja u planu imam neki m50 na itb ali do tada ko zna koliko ce proci ....

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nema problema. Izmereno 200ks ravno na radilici. Zanimljiva stvar da se elminisanjem protokomera dobio manji protok vazduha nego sa njim. Probano sa difuznom klapnom gasa sa vr6 i dobilo se poprilicno vazduha u smesi. Sto daje zakljucak da je protokomer pravio venturi efekat. To je sledeca stvar za ispravku, ali bas super ide, bolje se ponasa itd

Link to post
Share on other sites