Dizne e46 320d, 2003g - problem ili ne?


Recommended Posts

Radjena je provera dizni merenjem povracaja goriva, tj preliva - jedna dizna je vracala vise goriva nego ostale, zamenjena je polovnom... Pri ponovnoj proveri 1. i 4. vracaju identicnu kolicinu goriva, kao i 2. i 3. s tim sto 2. i 3. vracaju vise goriva nego 1. i 4. Da li je to problem ili je normalno?

Auto dimi pri punom gasu, ne gubi snagu, radi mirno, trosi normalno... Tipa kad na 180km/h drzim pun gas - dimi sve vreme, kako malo pustim gas ne dimi vise...

Ocistio sam EGR, zamenio protokomer, nova vakum creva, separator uljnih para menjam na svakom servisu (10.000km)...

 

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

 

 

Link to post
Share on other sites

To nije auto za 180 km/h. 

NIje to los nacin provere, ali nema nista dok se dizne ne provere u Bosch servisu. To je samo provera preliva. I kad je dizna bas u kurcu, onda mozes da vidis.

Link to post
Share on other sites

Pogresno sam opisao problem, neznam kako da docaram sta se desava.. Nije to samo na 180km/h, bez obzira koliko vozim - znači sve vreme dok mu drzim pun gas on dimi, ako mu lagano dodajem gas nema dima... Po gradu se ne primecuje toliko, ali ako na auto putu ubrzavam lagano od 100km/h do npr. 180km/h ne primecuje se dim - ali ako mu drzim pun gas on dimi sve vreme, bez obzira na brzinu... Izludjuje me to sto na dijagnostici ne pokazuje nikakvu grešku, auto se ponasa sasvim normalo, mirno radi, lepo vuce, ne trosi vodu, za godinu dana (15.000km) potrosi oko pola litre ulja... Znam da je dizel i mora da dimi, ali imam jos jedan e46 sa istim motorom i taj ne dimi... Neznam gde da trazim problem...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Link to post
Share on other sites

jesi pogledao kroz egr ventil lampom na sta lici usis, mogu da se gladim da je pun, ajde proveri pa napisi. Ima nesto od resenje bez skidanja icega da se malo ocisti sistem creva turbo, javi se kad pogledas granu na sta lici

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, boris74 said:

Turbo?


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 

+1 

I ja bih obratio paznju na turbo. Dizne proveri kod bosiste ili eventualno preko dijagnostike... I meni je bila jedna dizna losija, al nije dimio pri 180 pri punom gasu. Kreni ti sa proverom od onoga sto je najjeftinije, ocisti egr ventil (To verovatno mozes i sam), proveri filter vazduha da nije zaprljan, mozda je i usisna poprilicno garava pa tek onda kreni od skupljih stvari kao sto su dizne i turbo, mozda ti je cak i neko crevo malo naprslo pa kao sto kazes pri punom gasu zadimi, a dok ubrazavas postepeno ne dimi. Moguce da ne dobija dovoljnu kolicinu vazduha zbog naprslog creva... Meni se desavalo da turbo prepunjava pa dimi, povremeno slabije vuce. Problem je resen zatvaranjem egr ventila (fizicki i softverski)

Link to post
Share on other sites
jesi pogledao kroz egr ventil lampom na sta lici usis, mogu da se gladim da je pun, ajde proveri pa napisi. Ima nesto od resenje bez skidanja icega da se malo ocisti sistem creva turbo, javi se kad pogledas granu na sta lici
Usisnu granu smo skidali kad smo menjali diznu, relativno je cista, nije bilo gareži ... posle ciscenja egr-a nije bilo nikakve promene i dalje dimi... skinuo bio i vakum crevo sa egr-a , zapusio ga srafom i tako malo vozio, nikakva promena...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Link to post
Share on other sites
+1 

I ja bih obratio paznju na turbo. Dizne proveri kod bosiste ili eventualno preko dijagnostike... I meni je bila jedna dizna losija, al nije dimio pri 180 pri punom gasu. Kreni ti sa proverom od onoga sto je najjeftinije, ocisti egr ventil (To verovatno mozes i sam), proveri filter vazduha da nije zaprljan, mozda je i usisna poprilicno garava pa tek onda kreni od skupljih stvari kao sto su dizne i turbo, mozda ti je cak i neko crevo malo naprslo pa kao sto kazes pri punom gasu zadimi, a dok ubrazavas postepeno ne dimi. Moguce da ne dobija dovoljnu kolicinu vazduha zbog naprslog creva... Meni se desavalo da turbo prepunjava pa dimi, povremeno slabije vuce. Problem je resen zatvaranjem egr ventila (fizicki i softverski)
Egr sam očistio, usisna grana je cista nema garezi, zamenio sve filtere- opet isto... A da je turbo u pitanju, zar ne bi trebalo da gubi snagu ili da se cuje ? Auto ubrzava lepo, nista se ne cuje ... Da li od katalizatora moze tako da dimi?
Videcu ovih dana da proverim ta creva od turbine i katalizatore pa javljam...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dizne koje imaju prelive su dizne spremne za remont(zamena prelivnih ventila) mozda su ti i ulosci losi ma diznama,to je onaj siljat deo sto rasprsuje gorivo. Ja bih proverio na tvom mestu bosch pumpu na dijagnostici koliki protisak baca,to su comon rail dizne predpostavljam? Sto se dima tice ja sam na focusu resio problem tako sto sam egt zatvorio i ugasio u ecu auta. A ubrizgavanje me je izaslo oko 650€. Znaci 4x remont injetora,skidanje bosch pumpe zamena lezaja u istoj,vracanje sve i pranje celog rail sistema,od rezervoara preko pumpe visokog pritiska do cevi za visoki pritisak,mozda glupo sto pominjem focusa ali oboje imaju comon-rail ubrizgavanje


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Imas li katalizator:? Kakva ti je grana i EGR, skine se pogleda i eventualno opere. Kod mene E60 kad se potopi papucica gasa, zadimi, jer je skinut katalizator i DPF i ugasen softwerski. Takodje i los protokomer moze da utice da auto dimi.

Link to post
Share on other sites
Imas li katalizator:? Kakva ti je grana i EGR, skine se pogleda i eventualno opere. Kod mene E60 kad se potopi papucica gasa, zadimi, jer je skinut katalizator i DPF i ugasen softwerski. Takodje i los protokomer moze da utice da auto dimi.
Grana i EGR su cisti, protokomer nov, vakum creva nova... Katalizator ima, negde sam procitao da moze katalizator da se proveri merenjem temperature na ulazu i izlazu u katalizator, ima neki obrazac kako se racuna ispravnost - videcu ovih dana da to proverim... ako nije do njega, u novembru cu ponovo da proverim dizne i turbinu... Jel ima neka fora da se provere creva od turba bez skidanja, ili mora da se skida sve i koliko je komplikovano?

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Druze uradi proveru ubrizgavanja,kazem ti iz razloga jer sve je to dobro ali samo odjednom moze da stane,negde lad se najmanje nadas. Naj vaznija stvar na CR motorima su injektori i pumpa vp. Imas problem sa injektorima idi proveri,za moj auto "delphi" dizne je bilo 400 din po komadu provera. I cik pogodi 3 nisu prosle test na hartridge cri pc stolu,samo 1 jeste. Isto mi je dimio pa je posle 7 meseci poceo da ulazi u safe mod recimo kad ides uz bubanj potok(moj primer) 5 br patos ide ide i pre 3.000 obrt cimne i upali grejace. Vuce ali sa 40%,nemoj da cekas kao ja da crknu dizne skroz pa sam platio 650€ ceh. Ako imas srece zamenices samo prelivne ventile,proci ce test u masini i imas nov auto. Mozda kenjam malo,ali ubrizgavanje kod comon rail dizelasa je veoma bitna stvar,i nemoj zanemarivati to jer si vec navro da imas problem sa istim.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Druze uradi proveru ubrizgavanja,kazem ti iz razloga jer sve je to dobro ali samo odjednom moze da stane,negde lad se najmanje nadas. Naj vaznija stvar na CR motorima su injektori i pumpa vp. Imas problem sa injektorima idi proveri,za moj auto "delphi" dizne je bilo 400 din po komadu provera. I cik pogodi 3 nisu prosle test na hartridge cri pc stolu,samo 1 jeste. Isto mi je dimio pa je posle 7 meseci poceo da ulazi u safe mod recimo kad ides uz bubanj potok(moj primer) 5 br patos ide ide i pre 3.000 obrt cimne i upali grejace. Vuce ali sa 40%,nemoj da cekas kao ja da crknu dizne skroz pa sam platio 650€ ceh. Ako imas srece zamenices samo prelivne ventile,proci ce test u masini i imas nov auto. Mozda kenjam malo,ali ubrizgavanje kod comon rail dizelasa je veoma bitna stvar,i nemoj zanemarivati to jer si vec navro da imas problem sa istim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
U novembru imam odmor, pa cu proveriti dizne i pumpu definitivno... dotle cu videti da proverim ostale stvari koje mogu sam, pa javljam...

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

Link to post
Share on other sites