Cudne nadogradnje na e46


Recommended Posts

Ja sam hteo ovo sa "pedal" shifterima, ali je problem naći špulnu za takav volan. Volan i može da se nađe, ali ja špulnu nisam našao :( 

Sam proces ugradnje je jednostavan. A ona kobrica umesto ručice mi deluje da ne bi selo na e46 .. Nekako mi možda dođe kao ciguligu :)

Mada ja volim da svetli što više! :D 

Link to post
Share on other sites

Ja sam kontaktirai ivana led mastera u begradu,predpostavljam da neki znaju za njega. Rekao mi da moze da poveze da palice rade kad je menjac u manuel modu ali samo na zf automaticima,e sad sto na zf samo ne znam.. Imas i karbon dzojstik od e60 ali je duplo skuplji i mng se dobro uklapa u e46 enterijer


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
1 minute ago, dekisha said:

Ja sam kontaktirai ivana led mastera u begradu,predpostavljam da neki znaju za njega. Rekao mi da moze da poveze da palice rade kad je menjac u manuel modu ali samo na zf automaticima,e sad sto na zf samo ne znam.. Imas i karbon dzojstik od e60 ali je duplo skuplji i mng se dobro uklapa u e46 enterijer


Sent from my iPhone using Tapatalk

Povezivanje može ja mislim na svakom menjaču kada je u manuel modu. Mazneš dva kontakta sa same elektronike palice (gear up, gear down). Šaltalice inače rade samo u manuel modu. Ali kao što rekoh, treba ti špulna sa extra dva konektora koje koriste same šaltalice (šaltalice su ništa drugo do dva mikroprekidača).

Inače, manuelno šaltanje na e46 automatiku (bar ovom što ja imam) i nije baš "brzo" ni trenutno ... tako da te same šaltalice, ne znam koliko vrede ...

Link to post
Share on other sites

Znaci E46 postoji sa ZF GM i SMG menjacima? A smg je bio sam u M3 jel tako?

kakav je GM kad je ispravan jel to ok menjac? Ako ima neko blizu jagodine da vozi automatik e46 voleo bih da osetim taj menjac.

Link to post
Share on other sites

Ja imam GM, šta znam, ja sam zadovoljan. Lepo šalta, nije nešto baš za "sportsku" vožnju, ali ga nisam ni kupio zbog toga. Ako ti je trip da "kidaš" auto, cenim da je manuelac daleko bolji.

Ja u principu, jedino što očekujem je da ne "zajebava" ... ostalo mu je sve "oprošteno". Za 22k km koliko ga vozim, nemam zamerki za sada.

Link to post
Share on other sites

Ma ne treba mi za kidanje .. Upravo iz tog razloga bih uzeo automatik e sad 318i 318d pitanje je sada,ipak 318d ima manje izlazne vrednosti a to u kombinaciji sa automatikom ima tendenciju da traje dosta duze.. Molio bih vas ako vas ne mrzi da nastavimo u mojoj temi koju sam otvorio pre 2 dana. Iz razloga jer sam prodao focusa pa ocuda uzmem e46 i sad mi pare stoje cekam ovde vasa misljenja sto se toga tice,jeste da je forum very low feedback al ajd mozda imam srece :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites