320d 150ks ubrzanje


Recommended Posts

3 hours ago, Djoksa530i said:

Pusti sat, imas aplikacije koje mere preko GPS, meni je na touringu 8.9 najbolje vreme probao sam nekoliko puta kad sam ga kupio kretalo se 8.9-9.3

Na 330d mi je bilo 7.7-8.1, odnosno 7.1 na cipovanom.

Haha daj ne zajebavaj brate.

GPS jedino mozes iskoristiti da uporedis da vidis jel ti tacan sat i za koliko laze pa onda po tome meris. To sa GPS-om ima lufta za laganje vise od pola sekunde, testirao sam ja sve moguce nacine za merenje ubrzanja jedno bezbroj puta. Od kad sam poceo da vozim ja to radim redovno, jebiga prvi, davni Fast and Furious uticu na vugla evo ga sad i drag trkanje od ove godine :D

Probaj gps merenje na ravnom pravcu u oba smera i videces razliku.

Link to post
Share on other sites

evo ga sa gps, izgleda da mogu u klasu 14 sa dizelom :P

kWBGEXy.jpg

 

A jedini gps za koji bih mogao reci da je priblizno tacan je na malo starijoj nokiji sto se otvara na pola, symbian sistem race chrono aplikacija.

Link to post
Share on other sites

Uuu taj tvoj je bas omanuo, 8 sek do 100, a 14 sek 402 , to se kosi sa realnoscu, sa 8 sek bi isao niskih 16 ili visokih 15 na 402.

Ja opet kazem zavisi mozda i od telefona i od aplikacije meni se gadjalo 15.8 na necipovanom 330d i 7.7 do 100, sto su i neki rezultati koji se vrte po netu.

Link to post
Share on other sites

Ovo malo pre probao, nisam sa ovim telefonom nikad do sad. j***m li ga, dosta je brdovito ovde mozda je i to jedan od razloga sto toliko gresi, mozda na ravnici moze da uhvati mnogo vise satelita. A prethodno merenje u drugoj aplikaciji je izmerilo 15 sekundi do 100...

 

Ovo jesu stvarno bili katastrofa rezultati sad, davno kad sam merio gpsom i od 5 rezultata ne budu svi priblizno tacni ni isti i onda mi to ne radi posao, budu relativno normalni i u granicama normale ali ne dovoljno precizni, a meni je bilo potrebno da nadjem nacin da mi uvek meri isto da bi video poboljsanja kako sta budzim i stelujem na kola. Zato je meni najtacnije ovo preko video snimka, ubacis u program za video obradu i tipa meris od 80-140 tacno vreme i poredis, uvek na istom pravcu i uvek od istog mesta krecem zbog tacnosti za poredjenje.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, stevanmil said:

evo ga sa gps, izgleda da mogu u klasu 14 sa dizelom :P

kWBGEXy.jpg

 

A jedini gps za koji bih mogao reci da je priblizno tacan je na malo starijoj nokiji sto se otvara na pola, symbian sistem race chrono aplikacija.

hahaha uhhh 14.09 bogami dobro vreme za dizel :D evo moje astre sa vremenom auta 14.1 izmereno na uscu prosle god. (nije bmw izvinjavam se) cisto poredjenja radi :D

 

Link to post
Share on other sites

Dobro pegla ovo. Onaj strucnjak sa crnom alfom 147 dizel sa 240ks + 80ks nitra najbolje vreme postigao 13.7 i to u osjeku, bg staza je losiji asfalt i 2/3 blago uzbrdo pa 1/3 blago nizbrdo.

14.1 u Beogradu je za prednju vucu bez nekih da nazovem radikalnih prerada ekstra vreme.

Link to post
Share on other sites