Recommended Posts

Ovo su ti oni JOM ja imam takve hrom, ovo su isti ti samo sivi, vise su M look da kazem. To su one sto na klik idu, milina i za oko i za montazu :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moraces licno da odes do ovlascenog da porucis i ostavis kaparu za porudzbinu, osim ako nemaju na stanju pa ih uzimas odma :)

I ja planiram kod mene prstenove, cini mi se sa slike da su sjajni hrom a ne mat?

Link to post
Share on other sites

Ovo su sivi oni, mat a hrom su bas sjajni drugaciji su dosta :) I ovi lepo izgledaju ako volis M izgled al glavno je da su ti JOM nebo i zemlja u odnosu za one od 800 din danas sam pisao o tome, uskoro cu ubaciti slike ako nadjem ranije oni i sad ovi JOM

Link to post
Share on other sites

Da, ovo su mat prstenovi. Nekako mi se to više uklapalo u enterijer od hrom varijante. Jako se lako montiraju, samo na klik i baš dobro leže. Uzeo sam ih preko eBay-a i koštali su oko 10 evra otprilike. Staviću link ako je dozvoljeno ili mogu da vam pošaljem na PM.

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, Stefan Tomic said:


@Zeljkamp @legendica Kako funkcionise to narucivanje iz ovlascenih servisa? Posaljem im upit preko mejla? Nisam nikad do sad nista narucivao iz ovlascenog servisa, pa ne znam. ?

Recimo, odes prvo na ovaj sajt :

http://bmwfans.info/parts-catalog

Onda nadjes sifru dela koji ti treba  :

51 13 8 236 269

Na kraju ih pozoves i narucis deo po sifri. Ako si siguran da je to deo koji trazis, onda ne treba da im objasnjavas o cemu se radi. Dovoljno je da kazes sifru dela i nista vise. Ako deo nemaju na stanju, trebalo bi da stigne maksimalno za 10-ak radnih dana. 

Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Stefan Tomic said:

Da, ovo su mat prstenovi. Nekako mi se to više uklapalo u enterijer od hrom varijante. Jako se lako montiraju, samo na klik i baš dobro leže. Uzeo sam ih preko eBay-a i koštali su oko 10 evra otprilike. Staviću link ako je dozvoljeno ili mogu da vam pošaljem na PM.

Pustaj link ?

Link to post
Share on other sites

Ja sam hteo te, al meni cetvorokraki volan sa komandama, pa mi nocu lepse izgleda hrom posto nije sporski volan pa mi lepse seli hrom, ali u svakom slucaju nebo i zemlja u odnosu na one za 800 dindzi, oni su me izbacivali iz takta kako su iskezeceni...:D

Link to post
Share on other sites

Ne bih da otvaram novu temu, pa ću ovde da vas pitam.

Da li je neko od vas ugrađivao aux na fabrički radio? Ja sam već dvaput kupovao kabl za to i nijedan mi nije radio. Malo mi je čudno da oba ne rade ili ja nešto ne radim kako treba.

Jel ima neki dodatni korak koji mora da se uradi prilikom ubacivanja kabla u radio?

Link to post
Share on other sites

Sve zavisi od CD plejera, postoje 3 proizvođača za BMW: Blaupunkt (ne može aux), Alpine (pogledati oznaku modela, neki mogu) i Siemens VDO (pogledati spisak).

http://e46radio.com/bmw-aux-cable-installation/

Na ovom sajtu su i navedene sve oznake gore pomenutih proizvođača, te je lako utvrditi da li je ugradnja auksa moguća.

Link to post
Share on other sites

Hvala na informacijama! Jos razmisljam da li da uzmem aftermarket radio ili da probam da nadjem tu Alpine verziju koja podrzava AUX.

Inace sam uspesno porucio poklopac za svetlo tablice u Delta Motors. Sve sam obavio preko mejla i deo bi trebalo da stigne za 3-5 dana.

Link to post
Share on other sites

Jos nekih sitnih ulaganja:

Ubacen novi radio, kako bih mogao da slusam muziku sa telefona, a i da mogu da obavljam razgovore bezbedno. ?

image.jpg

image.jpg

Mikrofon je ubacen na mesto gde se nalazio fabricki mikrofon, tako da ne narusava izgled enterijera. ?

 

Upravo sam pokupio poklopce za svetla tablice iz Delta Motorsa i to sad izgleda ovako. 

image.jpg

image.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Konacno sam zamenio onaj centralni plasticni deo gde je isao telefon i sad sam namontirao drzac za case i onu pregradu za novcice. Evo kako je ispalo:

20180823_155257.jpg

Link to post
Share on other sites

Neko vreme sam pokusavao da nadjem polovni drzac na oglasima, ali nije bilo, pa sam se na kraju odlucio da uzmem nov.

Sam drzac za case je kostao oko 3900 dinara.

Link to post
Share on other sites

Obzirom da je original nije uopste puno novaca. Ja sam uzeo preko ali expresa i prezadovoljan sam i kvalitetom za te pare i uklapanjem jer sam imao i oem pa po snazi fiksiranja i montazi je isto. jedino pod rukom nije isto jer nije gumiran.

Link to post
Share on other sites

Pazario sam u Delta Motorsu. Samo da napomenem, mozda sam lose objasnio, drzac za case je 3900, a dodatno onaj drugi deo za novcice je oko 3000.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
On 9/28/2018 at 6:22 PM, filip11314 said:

Koliko je koštalo ovo za tablice? Meni preksinoć i drugi ispao. ?

Kostalo je oko 700 dinara, po komadu.

Link to post
Share on other sites