Recommended Posts

      Заменио сам крајеве спона некад пред зиму,не сећам се тачно и летва је била ок,е сад у току преласка преко превоја на мојој страни ми нешто шкрипка(не лупа само шкрипка)! Пре док је другаров ћале имао петицу Е34 и код њега се исто то чуло......да и аморти су нови,мсм нису прешли ни 10.000! Хоће ли да шкрипкају гумице баланс штангле или стабилизатори или и једно и друго,пошто не видим шта још може да шкрипка не да лупа!?   

     Још сам хтео да питам какава је процедура око стављања дискова са 323 на 316,хтео бих да се ратосиљам ових што нису вентилирајући.....шта ми треба канџе и црева до канџи!

Link to post
Share on other sites

@Indorile @gagi225 "куртон"то је гумени део што као штити тело аморта? Проверићу ових дана каква ми је кугла,нервира ме ништа не лупа утегнут је баш али шкрипа и чује се само прозор када је отворен! Био сам убеђен да је због стабилизатора и гумица баланс штанглее :/:/

Link to post
Share on other sites

Moguce je svasta pregledaj sve, meni je na e39 skripalo nazad uzas kao da vozis konjska kola.. Problem bio u plivajucoj kugli spala zastitna gumica i usla vlaga podmazao je i nabacio gumicu i sve super

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
4 hours ago, gagi225 said:

Moguce je svasta pregledaj sve, meni je na e39 skripalo nazad uzas kao da vozis konjska kola.. Problem bio u plivajucoj kugli spala zastitna gumica i usla vlaga podmazao je i nabacio gumicu i sve super

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
 

plivajuca kugla se menja a ne podmazuje.

Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, vranjin said:

plivajuca kugla se menja a ne podmazuje.

http://bmwfans.info/parts-catalog/E36-Compact/Europe/316i_1.6-M43/L-M/nov1998/browse/front_axle/front_axle_support_wishbone/  

Пливајућа кугла је под бројем 18? Врањанине ништа ми не лупа,не носа ме,трап је као пушка....само на тим неки прелазима када идем у гаражу или када пређем са једног дела пута на други,чује се као запрежа кола!

Link to post
Share on other sites
plivajuca kugla se menja a ne podmazuje.
Zamjenjena je kasnije, kazem sta da proba covjek najlakse je staviti sve novo ali nije bas jeftino kad nadjes sta skripi tacno zamjenis i vozis

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Dobro ako si zamenio :). Mazanjem samo se ubrza raspadanje.
I meni je bio počeo da skripi a lufta nije imao. Digao sam auto na dizalica i cevuljagom dizao točak i video gde skripi.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

Link to post
Share on other sites