Zamjena ulja u mjenjacu e46 manuelni


Recommended Posts

Moze da se poruci, ako uzmes celu paletu ulja, ako znas sta je to i koliko. To je odgovor bio od njih, a i od Gazele za Wolf ulje, imaju i oni 75w za bmw. Ako si raspolozen, mozemo da podelimo paletu.. posto si opsednut terorijom, a prakse nigde :) Jos jednom, nadji to ulje kod nas, pusti sajtove, znam i ja da trazim po netu ;) Slabo kapiras ocigledno sta ti govorim :) i petak je, uzivaj ;) pozdrav od mene

Link to post
Share on other sites
10 hours ago, pimp said:

Moze da se poruci, ako uzmes celu paletu ulja, ako znas sta je to i koliko. To je odgovor bio od njih, a i od Gazele za Wolf ulje, imaju i oni 75w za bmw. Ako si raspolozen, mozemo da podelimo paletu.. posto si opsednut terorijom, a prakse nigde :) Jos jednom, nadji to ulje kod nas, pusti sajtove, znam i ja da trazim po netu ;) Slabo kapiras ocigledno sta ti govorim :) i petak je, uzivaj ;) pozdrav od mene

Ne ti slabo kapiras. :) Poenta je da ne moras kupiti ulje u ovlascenom servisu, koje realno ne vredi toliko a cena je samo rezultat dodatno napumpanih marzi. Alternative su skoro u svim uljima koja sadrze normativ 75w80. A kada vec kazes da umes da trazis po netu, prelistaj malo sta kazu stranci. Znas koja je jedna od topllih preporuka ulja za BMW-a ? Verovao ili ne, Elf 75w80 a od MTF oznake ni slova! Uzivaj i ti! ;)

 

Link to post
Share on other sites

Uvek su zanimljivi google majstori.. svasta cujes vidis saznas :D Ti sto pisu to, su isti takvi kao ti, moze sve da se sipa, samo da je jeftino, a fabrika sto kaze, nema veze..sta zna nemac..

Predajam se, u pravu si :) Kada mi sledeci put zatreba nesto, znam koga mogu da pitam.

Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, pimp said:

Uvek su zanimljivi google majstori.. svasta cujes vidis saznas :D Ti sto pisu to, su isti takvi kao ti, moze sve da se sipa, samo da je jeftino, a fabrika sto kaze, nema veze..sta zna nemac..

Predajam se, u pravu si :) Kada mi sledeci put zatreba nesto, znam koga mogu da pitam.

Naravno, samo pitaj. ;)

 

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, boka003 said:

oznaka je mtf-lt1 koje bi uzeo, jel.moze bilo koje 75w 80 ili mora striktno oznaka mtf lt 1

Sent from my Letv X500 using Tapatalk
 

MTF-lt1 znaci Manual transmision fluid life time. E sad, fabricki je zamisljeno da se auto vozi 10tak godina takvo ulje nikada da se ne menja. E sad, posto kod nas auta traju  po 20,30,40 godina, logicno da to LT ne pije vodu. Pozeljno ga je zameniti. 75w80 je normativ tog ulja, a Total koji si uzeo je ekvivalent Elfu 75w80, tako da je ok.

Link to post
Share on other sites