E36 325 TDS bosch pupma problem


Recommended Posts

Pozdrav, hteo sam da sam izigravam majstora i cackao sam oko bosch pumpe, to jest hteo sam da povecam dotok goriva, medjutim rastavio sam gornji deo pumpe gde se nalazi elektronika, na onoj maloj potkovici "kao" povecao dotok goriva i zatvorio pumpu. U svoj toj zurbi, da sto pre vratim sve na svoje mesto i da probam auto, zaboravio sam da onaj deo sa gornjeg dela pumpe mora da udje u doni deo pumpe (deo koji ima kao neki klin na sebi, a na donjem delu pumpe ima neka rupa), ja sam to prmasio i kad sam poceo da verglam, nista se nije desilo. Opet sam otvorio gornji deo sa elektronikom i video komade metala u donjem delu pumpe. Odmah sam znao da nesto ne valja, skinuo sam pupmu i video da je osovina pukla (kao da je od stakla). Da stvar bude jos gora, nabavio sam drugu pumpu, koja je po serijakim brojevima identicna sa mojom, jedina razlika je u zadnjem delu pumpe (hidro glava) ili kako se vec zove. Moja pumpa je imala oznaku Z31, a ova sto sam nabavio ima oznaku Y31. Posle montaze te pumpe, auto nije hteo da upali, na kraju kad je nekako mupalio, radio je na 2000 obrtaja i za predjenih 9 kilometara, potrosio je oko 12 litara goriva, ne zalim se kako je isao i kako je ubrzavao, ali iza mene je ostajao trag dima da niko nije mogao da me prati (kao tenka sa dimnom zavesom). Ksnije su mi pojedini majstori rekli da je pumpa okrenuta za 180 stepeni i da umesto da pali na prvi, ona pali na sesti klip ili tako nesto, nisam bas najbolje razumeo. Da li je moguce da je pumpa okrenuta za 180 stepeni, da li oznake Z31 i Y31 na hidro glavi znace nesto i ako je to u pitanju, da li moze da se nekako popravi? Hvala unapred na odgovoru.

Link to post
Share on other sites

Nisi to trebao nikako da cackas,nego odes kod bosiste i kazes sta hoces da uradis.. Sad ces baciti extra novca da to dovedes u vozno stanje.. I zapamti nema majstori jer oni pojma nemaju,idi kod bosiste pozdrav


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Ja koliko sam razumeo majstora, na samoj elektronici postoji kao mala potkovica koju drze toreks srafovi, u principu trebalo bi samo da se malo popuste ti srafovi i da se potkovica pomeri u levu ili desnu stranu, ali kao sto sam rekao, ja sam umesto da otvorim samo gornji deo elektronike, skinuo celu elektroniku i prilikom vracanje iste, nisam je vratio kako treba i onda je doslo do pucanja osovine. Sutradan sam nasao drugu pumpu, identicu sa mojom, ali kad sam je namontirao na auto, nikako nije moga da upali i posle duzeg vremena (6-7 sati verglanja), auto je konacno upalio, ali je radio na 2000 obrtaja i dimio je kao lokomotiva, a isao je i ubrzavao kao da je imao 1000 i kusur konja, a tako je i trosio (9 km = 12 litara dizela), bio sam ekoloska katastrofa na putu. Da sam koji slucaj naleto na ove iz zelene stranke, streljali bi me za primer svima. Onda su mi majstori objasnili da je moguce da je pumpa okrenuta za 180 stepeni i da upesto da pali na prvi, pali na 6 klip i da je to to.

Link to post
Share on other sites

da se i ja požalim na moj problem...pre neki dan sam kupio e36 325 tds...kad ga vozim 5-om,i kad oduzmem gas ,neće posle da ga primi...niti se povećavaju obrtaji,niti potrošnja...kad ga izbacim iz brzine,obrtaji padnu na 900,pokaze mi sve lampice kao kad daam kontakt,i onda ga upalim u vožnji u petoj brzini...to mi se dešava par puta...kad sam ga uzeo,otišli smo kad tog čoveka,i on je samo promenio filter nafte...odvrnuo ga,zavrnuo novi,i verglao da natera naftu...valjda tako ide postupak,nerazumem se u dizele...jel ima ko može da mi pomogne,ili da me uputi na temu ovde na forumu?

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Resio sam problem sa pumpom i saznao da ne moze da bude okrenuta za 180 stepeni. Otisao sam kod bosiste i on mi je uradio pumpu, moje cackanje me je kostalo 140 evra,. ali kako to uvek biva, djavo nikad ne spava, namontirao sam pumpu, upalio auto i radi savrseno, jedino sad ne vuce, kao da nema snage. Pali najnormalnije, znaci sacekam grejace i upali, ali kad krenem da vozim, dajem gas, cuje se da turbina puni, ali on ubrzava kao da nema turbinu. citao sam po nekim forumima gde su pojedinci imali isti problem i kao odgovor su dobili da je u pitanju neki elektro ventil. Da li neko moze tako nesto da potvrdi iz iskustva ili ako zna i koji  bi to elektro ventil mogao da bude? 

Link to post
Share on other sites

Resio sam i ovaj problem, posto sam zamenio sve ventile i nista nista nije se promenilo, ostale su mi bile jos dve solucije (komp i protokomer), na moju srecu bio je protokomer. Sad auto ide kao munja. 

Link to post
Share on other sites