Rad motora se mjenja


Recommended Posts

Pozdrav

Posjedujem E46 2001 godisten 320 benzin, 6 cilindara. Desava mi se cesto da nakon sto auto stoji u leru promjeni rezim rada kao npr da je jedan cilindar prestane sa radom, trese se auto i kad das gas ne starta kao inace. Kad ugasim auto i ponovo upalim to se ne desi i onda opet se zna pojaviti, i kad npr izadjem na autoput i proguli na vece brzine onda je opet to ok, isto ako preko dijagnostike izbrisem greske popravi se rad motora. Ovo se ponekad desava ne uvijek. Auto mi posjeduje Vialle lpg sistem ali mislim da nije do plina jer mi je inace lpg sistem nastiman tako da kad se ne daje gasa auto radi na benzinu. A ovo mi se desava i kad prebacim auto na benz bez plina. 

Promjenio sam sve filtere i svjecice tako da nije do toga. ostaje mozda da je ili bombine ili injektori, pa ako neko zna do cega moze biti ili je imao slican problem molio bi da napise nesto 

hvala

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Proveri bobine. Na dijagnostici vidi koji cilindar ti gasi pa skini tu bobinu i stavi na drugi cilindar. Ako greska se prebaci na taj cilindar, nova bobina...

Dizne nisu jer ti se isto ponasa i na plinu i na benzinu...

Link to post
Share on other sites

Meni se isto to desavalo i na kraju su bile lulice,tj oni kablovi od bobine do svecice,kada sam to zamenio sve se vratilo u normalu,usput treba da pregledas sve senzore jer i od njih hoce da pravi slicne probleme

Link to post
Share on other sites