Recommended Posts

Od kako sam kupio auto,ventilator kabine mi je radio samo u 4 brzini tj,na naj jacem,promenio sam reostat koji nije valjao pregoreo je,kupio sam drugi nov i opet se desavalo isto,skinuo sam motor od ventilatora jer je hteo da škripi ponekad kad se ukljuci,promenio cetkice sve lepo ocistio podmazao i vratio nazad i sad radi ok neskripi,primetio sam da kad ukljucim ventilator na primer trecoj brzini reostat se usija  jedna od tri tih zica u reostatu koja je za tu trecu brzinu,nadam se da sam dobro objasnio

Link to post
Share on other sites

da taj dobar motor sam ostavo,nego nemam grejanje,duva hladan vazduh,promenio sam i ventil ispod haube za grejanje,stavio drugi opet isto,sva creva su vruca sto idu taj ventil i ona dva sto idu u mali hladnjak,juce su bila hladna na primer kad sam gledao sa tim starim ,sad dal su vruca zbog ovog novog ventila nemam pojma,nesto zeza jako cim nemam gejanje ,vazduh struji svuda dobro.Klima radi dobro duva hladno bas kako treba nista i nije jasno

Link to post
Share on other sites

Komplikovanije je nego sto sam mislio,od kako sam ga kupio zezaju me brisaci i taj ventilator,ventilator sam namestio,od brisaca sam odustao morace neki majstor da pogleda :Dsad moram da sepozabavimtim grejanjem zima je stigla:D

Link to post
Share on other sites

Stiže zima ali i kiše [emoji6] . I brisaci moraju raditi.

Ako ti je dobar ventil oba ili imaš vazduh ili ti je zapusen hladnjak. A vidi i kako pumpa radi.

 

 

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Creva su vruca od ventila do malog hladnjaka,primetio sam da duva vruc vazduh na staklo i na noge kad se ukljuci tu da duva,jedino napred duva hladno i u vrata,a brisaci mi rade samo u jednoj brzini i rade malo pa se ugase,onda moram da ugasim kontakt i da dam.kontakt opet i onda prorade ali opet u istoj brzini i kad ih ja ugasim stanu tu gde ugasim ne vrate se na pocetak kao sto bi trebalo

Link to post
Share on other sites

Tako, moras dtaljnije opisati problem. Kod nekih e34 na centru konzole i ne duva toplo nego samo hladan vazduh. Kod novijih moze da se prebaci toplo ili hladno.

Koje godiste ti je auto, da vidimo za brisace. Ako hoces da to vidimo trebace ti instrument i probna lampa. Ili da nasumice menjas.

ps / mogao bi u profilu napiasti odakle si.

Link to post
Share on other sites

Creva su vruca od ventila do malog hladnjaka,primetio sam da duva vruc vazduh na staklo i na noge kad se ukljuci tu da duva,jedino napred duva hladno i u vrata,a brisaci mi rade samo u jednoj brzini i rade malo pa se ugase,onda moram da ugasim kontakt i da dam.kontakt opet i onda prorade ali opet u istoj brzini i kad ih ja ugasim stanu tu gde ugasim ne vrate se na pocetak kao sto bi trebalo

Link to post
Share on other sites

Aa sto se tice brisaca,imam vec otvorenu temu ovde na forumu,,vec smo nesto pokusavali,kod mene ispod zadnje klupe ima par nekih releja i ZV 12v modul,releji su od grejaca zadnjeg stakla,od jos neceg i jedan sto je izgleda od brisaca veliki plavi releej,njega kad skinem brisaci nerade,dal moze on da zeza,kako njega da proverim?da ne kupujem drugi bez potrebe ako nije do njega

Link to post
Share on other sites
23 hours ago, vranjin said:

Ti si rekao da ti posle sredjivanja motora rade sve brzine i da ti se sad usijava reostat.

Reostat se grejao zato sto je bio van onog kucista gde stoji,kako sam vratio nazad gde mu je mesto ,ventilator duva bez problema,ne gasi se izgleda da reostat hladi vazduh koji duva kad se upali ventilator ili sam se istripovao  mozda ali sad radi bez problema 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, vranjin said:

Tako, moras dtaljnije opisati problem. Kod nekih e34 na centru konzole i ne duva toplo nego samo hladan vazduh. Kod novijih moze da se prebaci toplo ili hladno.

Koje godiste ti je auto, da vidimo za brisace. Ako hoces da to vidimo trebace ti instrument i probna lampa. Ili da nasumice menjas.

ps / mogao bi u profilu napiasti odakle si.

Treba mi unimer? i probna lampa,probnu lampu imam unimer cu danas da kupim,pa da vidimo sta mozemo da uradimo :)

Link to post
Share on other sites