Recommended Posts

IMG_20171101_155212.jpg

 

Dali moze taj tockic da zeza pa da nece da prebaci da duva napred toplo?citam ovde na forumu da starijim e34 tu duva samo hladan vazduh,pretpostavljam da kod mene moze tu da duva vruc vazduh cim ima taj tockic na kome ima da se prebaci na hladno i toplo

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, bokanegro said:

IMG_20171101_155212.jpg

 

Dali moze taj tockic da zeza pa da nece da prebaci da duva napred toplo?citam ovde na forumu da starijim e34 tu duva samo hladan vazduh,pretpostavljam da kod mene moze tu da duva vruc vazduh cim ima taj tockic na kome ima da se prebaci na hladno i toplo

Ume da zeza. I kod mene je tako, nekad prebaci nekad ne, od tad ga i ne diram, greje amo gore i dole, ali kontam da kad bi ga malo čvakao da bi duvao toplo i na srednjoj konzoli. 

Link to post
Share on other sites
3 hours ago, bokanegro said:

Dali postoji nekakav grejac ispod ventilatora kabine,koji se ukljucuje(grejac)na onaj potenciometar na centralnom delu ventilacije koji duva u lice

Ne verujem, mislim da samo otvori klapnu da i tuda struji topao vazduh. Verovatno kod tebe zaglavilo pa nece da zatvara/otvara, ili je sam tockic rikavela. Ma, nebitno ti je to. Duva toplo gore i dole, dovoljno je. Na svim starijim je tako. Samo zatvori srednji otvor i to ej to.

 

Link to post
Share on other sites
2 hours ago, cokanovic said:

Ne verujem, mislim da samo otvori klapnu da i tuda struji topao vazduh. Verovatno kod tebe zaglavilo pa nece da zatvara/otvara, ili je sam tockic rikavela. Ma, nebitno ti je to. Duva toplo gore i dole, dovoljno je. Na svim starijim je tako. Samo zatvori srednji otvor i to ej to.

 

Tako mi je i podeseno da duva gore i na noge,na sredini mi je zatvoreno i ok je za sad,videcemo kad bude hladnije kako ce da greje a ne vidi se neka sajla da je zakacena za taj tockic da otvara tu neku klapnu,kao sto je na one dole gde se podesava gde da duva,na koju foru taj tockic radi,kako on otvara tu klapnu?

Link to post
Share on other sites
12 minutes ago, vranjin said:

Nema nikakav grejač. Verovatno ti ne radi klapna.

Послато са GT-I9515 уз помоћ Тапатока
 

Jedan lik mi kaze da ima nekakav grejac ispod ventilatora ,da je i on imao takav problem pa da ga je taj grejac zezao,kao taj tockic pali taj grejac,nije mi bilo logicno jer ventilator duva u hladnjak i tako greje,pa rekoh da pitam dali postoji :)

Link to post
Share on other sites
8 hours ago, bokanegro said:

Tako mi je i podeseno da duva gore i na noge,na sredini mi je zatvoreno i ok je za sad,videcemo kad bude hladnije kako ce da greje a ne vidi se neka sajla da je zakacena za taj tockic da otvara tu neku klapnu,kao sto je na one dole gde se podesava gde da duva,na koju foru taj tockic radi,kako on otvara tu klapnu?

Pa na starijim e34kama greje samo gore i dole i opet fino zagreva. nIje mu potreban taj srednji izduv za grejanje. Samo pojacaj ventilator i lepo ce da zagreje, naravno ako grejanje radi dobro, ako je ozracen sistem itd. Automobili koji imaju ugradjenu plinsku instalaciju imaju malo slabije grejanje na leru npr, jer se deo vodi gubi zato sto odlazi na grejanje isparivaca plina itd, onda sistem ne moze da psotigne toliko brzo da procirkulise kao da nema plin, pa bi se reklo da je grejanje slabije kada auto radi u leru, cim krene voznja bude dobro, jer se obrtajima ppovecava protok. 

Link to post
Share on other sites